Peklo / Hlavní zprávy / Boucher dal první gól v NHL; Jágr překonal Howea a Yzermana

Boucher dal první gól v NHL; Jágr překonal Howea a Yzermana

Reid Boucher se trefil poprvé v NHL. Jaromír Jágr překonal rekord v počtu vítězných branek. To byly hlavní momenty zápasu s Ottawou, který Devils vyhráli 5:2.

Jaromír Jágr se na výhře podílel brankou, která opět zasáhla do dějin NHL.

Reid Boucher zase vstřelil svou první branku v NHL a všichni samozřejmě doufají, že to byla první z mnoha.

Góly přidali i Gionta, Brunner a Gelinas a Devils vyhráli 5:2 nad Ottawou.

“Jsem rád za Bouchera,” netajil nadšení trenér DeBoer v rozhovoru pro deník The Record. “Mohl to být už třetí nebo čtvrtý. Tak doufám, že mu to otevře cestu ke skórování dalších branek. Jeho lajna dala gól. Eliášova lajna s Brunnerem dala gól. Jágrova lajna dala gól v přesilovce a obránci to odřeli. Něco takového jsme potřebovali. Neměli jsme to a doufám, že to je znamení toho, že to bude pokračovat.”

Jágr dal svůj 693. gól v kariéře, čímž přeskočil dvě hokejové ikony – Stevea Yzermana a Gordieho Howea. Celkově je tak v tabulkách střelců osmý – jeden zásah mu chybí na Marka Messiera. Byl to taktéž jeho 122. vítězný gól, čímž překonal Howea a nyní této tabulce vévodí.

“Nikdy jsem proti němu nehrál,” vtipkoval Jágr o Howeovi. “On je Mr. Hockey, takže je to pro mě obrovská čest překonat tento rekord. Myslím, že to je jediný, který nemá Wayne Gretzky, takže dokavaď ho někdo nepřekoná, mohu si to užívat.”

“Je to neuvěřitelné, především, když si přečtete ta jména, která překonal,” žasne nad tímto Peter DeBoer. “Dosáhl něčeho neuvěřitelného.”

Svým přesilovkovým gólem ukončil osmizápasovou sérii bez vstřelené branky. Stále vévodí bodování Devils a v posledních pěti zápasech vždy bodoval (1+6). Chybí mu sedm zásahů k tomu, aby se stal sedmým hráčem v historii NHL, který vstřelil 700 gólů a šest bodů k tomu, aby vyrovnal Maria Lemieuxe v bodování NHL na sedmé příčce (1723 bodů).


Jágrův gól, kterým opět český útočník lámal rekordy

“Je to neuvěřitelný hráč,” myslí si o něm Reid Boucher. “Nepřekvapuje mne, že překonává rekordy. Byl a je jedním z nejlepších v lize už po takovou dobu.”

Ačkoliv Boucher během prvních šesti zápasů v NHL neskóroval, nyní už se mu to podařilo. V pondělí si “předpověděl”, že již brzy vstřelí první branku. A podařilo se.

“Byla to trochu úleva se konečně trefit,” uznává nováček. “Cítil jsem, že jsem byl blízko. Měl jsem šance. Bylo to prostě šťastné, že jsem se konečně trefil.”


Boucherův první gól v NHL

“Nakonec to skončilo skvělou přihrávkou, řekl bych,” usmál se nad svou nepřesnou střelou Eric Gelinas. “Byl jsem překvapený, že puk došel až k němu. Obvykle, když trefím mantinel, přichází to vniveč.”

A právě Gelinas vzal puk pro Bouchera na památku.

“Znamená to hodně,” ví Boucher o své brance. “Je to něco, co si budu pamatovat po zbytek mého života – je to vyjímečný moment.”

Boucher je rozený kanonýr. V OHL překonal v týmu Sarnia Sting klubový rekord Stevena Stamkose tím, že dal 62 gólů v 68 zápasech.

“Je to střelec,” ví Jágr. “Musíte ho nechat hrát, abyste se o tom přesvědčili. Je to jeho (sedmý) zápas. Musíte mu dát více času, aby vám ukázal, co umí. Jon Merrill neměl nejlepší první dva-tři zápasy. Neříkám, že Bouch nehraje dobře, ale tito hráči se zlepšují rychleji. Se zkušeností se cítí lépe a budou se zlepšovat. Jako Gelly, jako Jonny – všichni hrají skvěle.”

“Hrál velmi dobře,” řekl o Boucherovi Martin Brodeur. “Dobře pracuje i defenzivně. Zakládá rychlé akce. Má pár skvělých asistencí na rychlé akce. Měl dnes pár příležitostí. Byla to mazaná střela, kterou měl. Ne každému se podaří dopravit puk do brány po odrazu od mantinelu takovýmto způsobem. Ten hráč má skvělé ruce.”

Pochalou nešetřil ani trenér.

“Líbí se mi od něj spousta věcí,” řekl Peter DeBoer. “Vyhrává spousty soubojů, je silný, je rychlejší než vypadá a zakládá útoky – pro sebe, pro spoluhráče. Má instinkty, které se nedají naučit.”

Když byl před dvěma týdny Boucher povolán z farmy v Albany, řekl DeBoer, že mu připomíná útočníka Caroliny – Jeffa Skinnera, vítěze Calder Trophy v roce 2011. Po dnešním zápase ho přirovnal k někomu jinému.

“Trochu mi připomíná Marka Recchiho,” tvrdí trenér. “Nechci na něj působit příliš tlak, ale má několik jeho schopností, což je skvělé.”

Boucher doufá, že ho ten gól nastartuje. Je si vědom toho, že po uzdravení hráčů by nemusel zůstat v sestavě.

“Nemůžu usnout na vavřínech,” ví talentovaný forvard. “Musím pracovat den ode dne tak nejvíce, jak můžu.”

Po zápase díky dobré náladě samozřejmě nescházely ani vtípky.

Brankář Martin Brodeur například řekl, že nechal Milana Michálka skórovat, aby měl Jágr na svém kontě další vítěznou branku.

No a nebylo by to ono, kdyby Jágr nenarážel na svého spoluhráče, Dainiuse Zubruse.

“Dlouho jsem nedal gól. Zubie udělal skvělou práci, když mě osm zápasů srážel. Konečně jsem se dostal na led, když tam nebyl a dal jsem gól. Doufám, že v tom budu pokračovat,” řekl s úsměvem Jágr. “Jsem bez něj vlastně lepší. Měl bych už alespoň 22 gólů, kdyby mě nesrážel.”

New Jersey Devils 5:2 Ottawa Senators
3. Gionta (Henrique, Volchenkov), 13. Boucher (Gelinas, Ryder), 23. Jágr (Zajac, Greene), 40. Brunner (Eliáš), 50. Gelinas (Brunner, Eliáš) – 26. Greening (Zibanejad, Karlsson), 49. Michálek (Wiercioch)

Střely celkově: 33:25

Sestavy
Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Gelinas, Židlický, Volchenkov, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Henrique, Eliáš, Brunner, Boucher, Loktionov, Ryder, Berneir, Gionta, Janssen
Senators: Lehner – Cowen, Phillips, Ceci, Wiercioch, Karlsson, Corvo – Ryan, Turris, Michálek, Greening, Smith, MacArthur, Spezza, Condra, Neil, Pageau, Conacher, Zibanejad


Sestřih utkání

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?