Peklo / Preview / Devils se letos poprvé představí v D.C.

Devils se letos poprvé představí v D.C.

Dnes se klasicky od 1:00 potkají poprvé Devils a Capitals. Celkově se střetnou ještě 3x, to ale až v roce 2014. Minulou sezonu měli Ďáblové s Capitals pozitivní bilanci a to poté, když dokázali dva ze tří zápasů vyhrát.

Po přeskupení před touto sezonou byli Capitals přeřazeni do stejné divize jako Devils, a tak se z nich stal jeden z dalších našich velkých soupeřů.

Capitals si vedou zatím o něco lépe, než Devils. V 35 zápasech nasbírali 41 bodů, Devils o 6 bodů méně. Devs v současné době ztrácí na postupovou příčku do play-off jeden bod. Na záda jim ale i nadále dýchá Carolina a Rangers. Flyers jsou s 1bodovým náskokem před námi.

Stejně tak jako Devils, i Caps včera hráli. V Carolině zvítězili 4-2 a Alex Ovechkin vstřelil svůj 400. gól v NHL. V neděli a v úterý sehráli dvojzápas proti Flyers, doma je porazili 5-4, ve Philadelphii pak prohráli 2-5.

Nejproduktivnějším hráčem není Ovechkin, ale Nicklas Backstrom s 41 body (8+33), až poté následuje se 40 body Alex (29+11). Ten vévodí i tabulce střelců NHL.

Do Washingtonu, jak již bylo včera avizováno, odjeli s týmem i Clowe a Salvador. Především Clowe by mohl být, při zranění Brunnera, platným.

Metropolitní divize 21-12-2013

Zranění hráči

Capitals: Johansson (noha, jeho start je možný), Hillen (holení kost), Laich (třísla), Latta (dolní část těla)

Devils: Brunner (koleno), Harrold (chodidlo), Larsson (dolní část těla), Carter (dolní část těla),

Předpokládané sestavy

Capitals: Holtby – Karl Alzner, John Carlson, Dmitry Orlov, Mike Green, John Erskine, Steve Oleksy – Marcus Johansson, Nicklas Backstrom, Alex Ovechkin, Eric Fehr, Mikhail Grabovski, Troy Brouwer, Jason Chimera, Martin Erat, Joel Ward, Aaron Volpatti, Jay Beagle, Tom Wilson

Devils: Brodeur – Andy Greene, Mark Fayne, Eric Gelinas, Marek Zidlicky, Anton Volchenkov, Jon Merrill – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Adam Henrique, Patrik Elias, Mattias Tedenby, Reid Boucher, Jacob Josefson, Michael Ryder, Steve Bernier, Stephen Gionta, Tim Sestito *V sestavě dojde pravděpodobně ještě ke změnám, ty budou aktualizovány před zápasem*

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?