Peklo / Preview / Dokáží Ďáblové na třetí pokus Columbus porazit?

Dokáží Ďáblové na třetí pokus Columbus porazit?

Naši Ďáblové, tak jako ostatní týmy, měli tři dny volna, během nichž odpočívali a sbírali síly na další důležité souboje. Dnes nás čeká další zápas v rámci Metropolitní divize. Ďáblům se postaví Columbus tedy tým, který nám letos dělá velké problémy. V dosavadních dvou odehraných vzájemných soubojích bral tento soupeř vždy dva body. Další dva souboje nás ještě čekají, takže mají Ďáblové prostor na to, aby tuto minisérii srovnali. Oba předešlé zápasy se odehrály v Ohiu v Nationwide aréně, dva další se odehrají v New Jersey.

10. 12. 2013    |    CBJ 5-4 NJD

22. 10. 2013    |    CBJ  4-1 NJD

Devils a Jackets dělí v tabulce jediný bod, o který mají Devils více, Jackets mají pro změnu zápas k dobru. Díky tomu je New Jersey na 5. místě, Columbus na místě 6. V případě, že by Devils zvládli tento souboj a zápasy ostatních divizních soků by dopadly příznivě, mohli by se Devils posunout zpět na 3. postupovou příčku.

Blue Jackets se dotáhli na dostřel 3. postupové pozice díky dobrému prosinci. Jackets začali sezonu dobře, listopad se jim vůbec nepovedl. Z 16 zápasů jich 11 prohráli. Prosinec však vypadá v jejich podání úplně jinak – z dosud odehraných 10 zápasů jich 6 vyhráli, přitom 4 z toho byly zápasy proti divizním sokům z Philadelphie, New Jersey, Rangers a Carolině. Na jednu stranu nám pomohli tyto týmy přibrzdit (vyjma nás pochopitelně :)) ), na stranu druhou máme o soupeře v boji o 3. místo více.

Metropolitní divize 27-12-2013

Tabulka Metropolitní divize k dnešnímu dni

Devils si budou muset dávat pozor především na nejlepšího střelce a zároveň nejproduktivnějšího hráče svého týmu Ryana Johanssena, který navíc v posledních dvou zápasech nastřílel tři branky. Celkem má na svém kontě 30 bodů za 15 a gólů a 15 asistencí. Dalšími produktivními hráči jsou Dubinsky s 23 body (6+17), Foligno s 21 body (10+11) a dva 20bodový hráči Umberger (10+10) a Wisniewski (2+18). Devils nejvíce ničila dvojice Atkinson – Dubinsky, kteří proti nám nasbírali dohromady ve dvou zápasech neuvěřitelných 11 bodů.

Dnes se do brány postaví Marty Brodeur a také by dnes mohl nastoupit ten, jehož už dlouho vyhlížíme – Ryane Clowe. Odcestoval s týmem jak do Washingtonu, tak do Chicaga, ani do jednoho zápasu však nezasáhl. Dnes ale sám Clowe potvrdil, že je zařazen na soupisku k dnešnímu zápasu, takže doufáme, že se mu restart povede. Dalším navrátilcem do sestavy v nejbližších zápasech by mohl být kapitán Salvador, jehož start by podle slov trenéra DeBoera mohl být možný v neděli proti Isles. Na farmu byl poslán Tom Sestito.

Zranění hráči

Blue Jackets: Bobrovsky (třísla), Prout (horní část těla), Horton (rameno), Bass (ruka), Boll (chodidlo), Calvert (rameno), Gáborík (klíční kost)

Devils: Salvador (noha), Harrold (noha), Brunner, Larsson a Carter (všichni tři problémy s kolenem)

Předpokládané sestavy

Blue Jackets:

Devils: Brodeur – Andy Greene, Mark Fayne, Eric Gelinas, Marek Zidlicky, Anton Volchenkov, Jon Merrill – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Matttias Tedenby, Patrik Elias, Steve Bernier, Reid Boucher, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryane Clowe, Andrei Loktionov, Stephen Gionta

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?