Peklo / Preview / Počtvrté a naposled v základní části proti Penguins

Počtvrté a naposled v základní části proti Penguins

Dnes hrají Ďáblové počtvrté a naposled v základní části proti Penguins. Máme tak poslední šanci obrat lídra Metropolitní divize o body a srovnat zápasovou minisérii na 2-2. Dvakrát se totiž na konci radovali Tučňáci, jedenkrát naši Ďáblové. Pokaždé v této minisérii vítězil domácí tým. První zápas 3. října a třetí zápas 13. prosince se hrály v pittsburghské Consol Energy Center. Poprvé zvítězili domácí jasně 3-0, podruhé to už tak jednoznačné nebylo 3-2. Doma v Prudential 16. listopadu Ďáblové zvítězili i díky dvěma trefám Jaromíra Jágra 4-1. Doufejme tedy, že tradice domácích vítězství bude pokračovat.

3. říjen 2013    |    PIT 3-0 NJD

16. listopad 2013    |    NJD 4-1 PIT

13. prosinec 2013    |    PIT 3-2 NJD

Penguins se téměř od prvního hracího dne neustále drží na špici Metropolitní divize a patří tak i ke špičce celé NHL, kde se zuby nehty drží na bedně. V letošní poměrně slabší Východní konferenci kraluje s přehledem, kde Tučňákům sekunduje možná pouze Boston, ale i ten po slabším období ztrácí na Pens 5 bodů, ale má 2 zápasy k dobru. Níže je uvedena tabulka naší divize k dnešnímu dni.

31-12-2013

Podobně jako Devils, tak i Penguins brzdí zranění hráčů. Pittsburgh to ale dokáže nahradit obrovskou střeleckou produktivitou, kdy hned 6 hráčů Pens dokázalo překonat hranici 20 bodů. Jasně nejproduktivnějším hráčem je kapitán Crosby s 58 body (22+36). Ten zároveň vede bodování NHL s 5bodovým náskokem na chicagského Patricka Kanea. S 42 body jej následuje Kunitz (21+21), se 41 body aktuálně zraněný Malkin (9+32), se 30 body Neal (14+16), s 26 body Jokinen (9+17) a Dupuis uzavírá s 20 body (7+13) šestici hráčů, kteří se přehoupli přes hranici 20 bodů. Ovšem hned dva budou dnes kvůli zranění mimo – Malkin a Pascal Dupuis. Jen pro srovnání, v týmu Devils jsou takovýto hráči pouze tři – Jágr, Eliáš a bek Andy Greene. Další 4 hráči se ale této hranici blíží – s 19 body se dotahují Zubrus a Židlický, s 18 pak Ryder a Zajac.

K sestavě! Do brány se postaví Marty Brodeur. Na včerejším tréninku se zranil Steve Bernier. Při dojíždění k mantinelu pravděpodobně trefil nějakou rýhu a pravým ramenem narazil na mantinel. Za pomoci spoluhráčů se dostal z ledu a do tréninku se již nevrátil. Podle čerstvých zpráv bude vše záviset na rozbruslení těsně před zápasem, sám Bernier ale zněl velmi optimisticky. Stejný postup bude také u obránce Antona Volchenkova.

Adam Larsson zůstává i nadále na IR, avšak doufá, že bude v pátek na zápas se Chicagem ready. Vše se bude odvíjet od středečního a čtvrtečního tréninku.

Zranění hráči

Penguins: Vokoun (krevní sraženina), Letang (loket), Martin (noha), Bennett (zápěstí), Ebbett (kotník), Megna (dolní část těla), Dupuis (koleno), Malkin (dolní část těla)

Devils: Volchenkov (bolestivá záda), Bernier (horní část těla – možný start), Larsson (dolní část těla), Harrold (chodidlo), Carter (dolní část těla), Brunner (koleno)

Předpokládané sestavy

Penguins:

Devils: Brodeur – Salvador, Židlický, Greene, Fayne, Gelinas, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Eliáš, Gionta, Bernier, Clowe, Henrique, Ryder, Boucher, Loktionov, Janssen

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?