Peklo / Hlavní zprávy / Devils zakončili rok 2013 výhrou nad Pittsburghem

Devils zakončili rok 2013 výhrou nad Pittsburghem

Hráči New Jersey Devils porazili na závěr roku 2013 Pittsburgh Penguins. V článku naleznete ohlasy bezprostředně po skončení utkání.

První polovinu sezony 2013/2014 zakončili Devils výhrou, kterou opravdu potřebovali. A mohla by se hodit do druhé poloviny, tedy do bojů o play-off. Od pozice, ze které se postupuje, dělí Ďábly 2 body.

tabulka

Výhra proti týmu, který v předchozích 10 zápasech vyhrál devětkrát, se cení o to víc. Proto v Prudential Center panovala skvělá atmosféra. A k výhře stačily jen dva góly (od Adama Henriquea a Michaela Rydera). Pittsburgh dokonce v zápase vystřelil pouze dvacetkrát – nejméněkrát z prozatímního průběhu sezony.

V domácí aréně se Devils proti Tučňákům daří, v posledních 14 utkáních prohráli pouze dvakrát. Díky této výhře se přehoupli přes poloviční úspěšnost v této sezoně – bilance je 17-16-8. A to se povedlo teprve podruhé v sezoně (předtím to bylo po zápase s LA, bilance tehdy byla 9-8-5).

“Byla to bitva,” řekl trenér Peter DeBoer deníku The Record. “Nyní se musíme ujistit, že budeme pokračovat ve stoupání a přidáme vítězné zápasy.

“To je vždycky ten práh, na který se díváte na začátku sezony,” mluví o přehoupnutí se přes poloviční úspěšnost Martin Brodeur. “Je to o tom, pokusit se mít tu bilanci co nejlepší. Dalo nám to zabrat dostat se sem a překonat to, ale opět nás čekají těžké zápasy. Na tom zase tolik nezáleží, my se prostě musíme pokusit hrát dobře a doufejme, že se od té poloviční úspěšnosti co nejvíce oddálíme.”

V posledních osmi zápasech se Ďáblům dařilo. Prohráli pouze jednou, a to v Chicagu (5:2).

Proti Blackhawks hrají i nadcházející zápas, v pátek v Prudential Center.

“V těšných zápasec získáváme body,” řekl kapitán týmu, Bryce Salvador. “Myslím, že to je důležité, protože v prvních 40 zápasech jsme prohrávali o gól a nedokázali jsme nalézat cestu k bodům. Myslím, že to, co je důležité je, že začínáme získávat postupně body.”

“Odvádíme dobrou práci tím, že zůstáváme v zápasech, získáváme body a vyhráváme,” raduje se Brodeur. “V tom musíme prostě pokračovat. Samozřejmě se vám občas nějaký zápas nepovede, ale když se to stane, je na vás, jak na to reagujete. Dříve jsme na to nereagovali moc dobře, ale nyní už na to vypadáme více připravení.”

V zápase s Penguins odváděli Devils již od úvodního vhazování dobrou práci v napadání, díky čemuž se Pittsburgh nedostal do velkého množství šancí. Měli totiž poměrně problém dostat puk přes střední pásmo, natož do útočného.

“Je to tým, který vás může srazit na paty, kdykoliv je Crosbyho lajna na ledě,” věděl o nebezpečnosti hlavní hvězdy soupeře trenér Peter DeBoer. “Mají mnoho zbraní i se zraněnými hráči. Pořád za ně hraje Crosby, Neal, Kunitz, Sutter. Když jsou tito hráči na ledě, mají potenciál k tomu, aby vás zatlačili ve vlastním pásmu. Já si myslím, že jsme odvedli dobrou práci v tom, že jsme jim nedali moc prostoru v jejich vlastním pásmu.”

Penguins si nejvíce šancí vytvořili v první polovině třetí třetiny, když se snažili vstřelit vyrovnávací gól. V posledních osmi minutách se jim už ale nedařilo. Devils dobře bránili a Pittsburgh dokázal vystřelit za toto období pouze dvakrát.

Dalším velkým plusem bylo to, že hosté měli pouze jedinou přesilovku – a to ještě po velmi sporném vyloučení Salvadora v 56. minutě.

“To bylo jedním z klíčů v tomto zápase,” ví Brodeur. “Dalším bylo to, že nedostali moc prostoru. Myslím, že ve středním pásmu jsme byli dnes excelentní. Ofenzivně jsme je taktéž velmi potrápili.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?