Peklo / Preview / Dnes čeká Devils nejhorší tým NHL

Dnes čeká Devils nejhorší tým NHL

Dnes čeká naše Ďábly další z back to back zápasů (celkově 12.). Včera to bylo proti lídrům NHL, dnes to bude proti týmu z opačného konce tabulky – proti Buffalu Sabres. Ti po neúspěšném vstupu do NHL změnili trenéra, výrazně lepší výsledky však nepřicházejí a i nadále Sabres ztrácí spoustu bodů na ostatní týmy před sebou. To ovšem pro Devils nic neznamená vzhledem k tomu, jaké mívají v těchto zápasech problémy. Jako příklad můžeme vzít právě zápas proti Sabres, který se odehrál 30. listopadu v Prudential Center. Tehdy v základní hrací době gól nepadl a Ďábly vysvobodil až 41 vteřin před koncem prodloužení Steve Bernier, který střelou do horního růžku zajistil druhý cenný bod. S Buffalem sehrajeme ještě jeden zápas a to 1. dubna.

Přece jen je ale statistika zápasů pro Sabres o něco příznivější, v posledních 11 utkáních dokázali 5x zvítězit, ale jak bylo řečeno, směrem vzhůru jim to příliš nepomáhá. Na předposlední tým Východní konference z Long Islandu stále ztrácí 9 bodů.

30. listopad 2013    |    NJD 1-0 OT BUF

V sestavě Devils i nadále zůstává nováček Mike Sislo, jehož včerejší výkon si trenér DeBoer pochvaloval. Druhou zprávou, kterou jsme vám již dnes přinesli bylo, že v případě návratu Volchenkova do obranných řad, poputuje Gelinas na farmu, což se jeví jako poměrně nečekaný tah, zvláště vezmeme-li v potaz to, že je to náš 3. nejproduktivnější obránce a také produktivnější hráč, než spousta útočníků. A na to vše mu stačilo 33 zápasů v NHL. V tuto chvíli je jasné, že tento transfer proběhne. No necháme se překvapit co Lou zamýšlí. Osobně bych viděl tímto směrem putovat Merrilla.

Další změna bude v brankovišti. Po včerejším zápase bude Marty odpočívat a do brány se postaví Cory. Na odpočinku po tvrdém nárazu do mantinelu v úterním zápase zůstává i nadále Patrik Eliáš.

Devils i přes včerejší prohru drží 4. pozici v divizi za Pens, Caps a Flyers. Capitals z posledních 10 utkání pouze 3x vyhráli a díky tomu jsou nyní na jejich dostřel i ostatní týmy, a tak se souboje nebudou svádět už pouze o 3. postupovou pozici, ale i o tu 2. Capitals mají totiž 46 bodů, Devils 42 a třetí tým z Philadelphie 44, takže 2. místo je určitě hratelné.

Metropolitní divize 4-1-2014

Zranění hráči

Sabres: Stafford, Leino, McCormick, Tallidner  (všichni horní část těla), Porter (noha), Hodgson (zápěstí),

Devils: Eliáš (horní část těla), Brunner (koleno), Harrold (chodidlo), Larsson (dolní část těla)

Předpokládané sestavy

Sabres: Miller – Mike Weber, Tyler Myers, Mark Pysyk, Christian Ehrhoff, Jamie McBain, Alexander Sulzer – Matt Moulson, Tyler Ennis, Zemgus Girgensons, Linus Omark, Johan Larsson, Brian Flynn, Marcus Foligno, Zenon Konopka, Steve Ott, Matt D’Agostini, Matt Ellis, John Scott

Devils: Schneider – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Anton Volchenkov – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter, Stephen Gionta, Steve Bernier, Reid Boucher, Andrei Loktionov, Mike Sislo

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?