Peklo / Hlavní zprávy / “Hra Sisla se mi líbila,” řekl o debutujícím útočníkovi Peter DeBoer

“Hra Sisla se mi líbila,” řekl o debutujícím útočníkovi Peter DeBoer

Mike Sislo při prvním zápase v NHL nepodal vůbec špatný výkon a od trenéra DeBoera slyšel slova chvály.

Sislo má za sebou den, na který nezapomene. Začal velkým překvapením – ranním telefonátem od manažera Loua Lamoriella, který mu oznámil, že byl z farmy v Albany povolán k zápasu mezi Devils a Blackhawks.

Následovala tedy cesta 25letého útočníka autem z Albany do Newarku. A nebyla to moc lehká cesta, protože hustě sněžilo.

“Kvůli tomu počasí to trvalo o něco déle,” řekl Mike Sislo pro deník The Record. “Ten sníh na cestě a všechno okolo byly poměrně potíže.”

Na cestě byl velmi opatrný, ikdyž byl trochu nervózní z toho, že cestuje ke svému prvnímu utkání v NHL.

“Zůstat na cestě,” byl jeho hlavní cíl. Nebylo totiž nic lehkého jít s vozem do smyku.

Sislo hrál v zápase ve čtvrté lajně s Boucherem a Loktionovem.

“Samozřejmě jsem byl trochu nervózní,” uznal Sislo. “V prvním zápase nikdy nevíte, co očekávat, ale chtěl jsem jen hrát v klidu a dobře se pohybovat.”

Sislo hrál čtyři roky za univerzitní tým v New Hampshire, 6.4.2011 podepsal s Devils jako volný hráč. Při svém debutu v NHL odehrál 8 minut a 29 vteřin, zaznamenal dvě střely na branku. Trenér DeBoer řekl, že se mu jeho hra líbila.

“Dodal nám energii a dobrou rychlost,” řekl o něm kouč. “Je velký, silný hráč. Hrál na farmě velmi dobře. Už jsme ho párkrát měli loni na tréninku a vždy se ukázal dobře.”

Tím narážel na závěr loňské sezony, kdy byl Sislo povolán z Albany, ale pouze s týmem trénoval. Takže byl včera ráno velmi nadšený, když mu manažer Lamoriello oznámil, že dostane šanci.

“Musíte být trpělivý,” je si toho vědom rodák ze Superioru (Wisconsin). “Vždycky jsem měl sebedůvěru, kterou bych zde mohl uplatnit. Bylo to pouze o tvrdé práci a o pokusech dostat příležitost (hrát v NHL).”

Jak jsme zmiňovali výše, Sislo hrál v lajně s Loktionovem a Boucherem. A spolupráce této lajny byla velmi dobrá. Sislo hrál společně s Boucherem už na farmě, centra jim dělal Kelly Zajac.

“Je jedním z nejrychlejších hráčů, které jsem kdy viděl,” řekl Reid Boucher o Sislovi. “Proto jsem mu na střídačce řekl – použij svojí rychlost a budeš v pohodě.”

“Naše čtvrtá lajna byla jednou těch lepších,” řekl DeBoer po zápase s Chicagem. “Oni určitě nebyli tím dnenším problémem.”

To nebyla ani třetí lajna. Obnovená spolupráce mezi Giontou, Carterem a Bernierem opět zafungovala na výbornou. Gionta si připsal velmi pěknou asistenci na gól Andyho Greenea. Třetí a čtvrtá lajna dnes podala velmi dobrý výkon.

“Řekl bych, že máte pravdu,” odpověděl reportérovi T. Gulittimu trenér DeBoer. “Hráli dobře v útočném pásmu a odvedli velmi dobrou práci.”

Druhá lajna Clowe-Henrique-Ryder měla velmi těžký zápas. Byla na ledě při čtyřech z pěti gólů soupeře.

A první lajna Zubrus-Zajac-Jágr měla v zápase pouze tři střely na branku. V posledních pěti zápasech se této formaci příliš nedaří. Jágr má jedinou asistenci, Zajac jediný gól a Zubrus je úplně bez bodu.

V sestavě New Jersey se po dlouhé dobře objevil i Ryan Carter, který chyběl od 30. listopadu kvůli zranění kolena.

“Kondice byla v pořádku, nohy jsem cítil dobře, únava taktéž nebyla problémem,” řekl Carter po utkání. “Moje síla byla poměrně dobrá.”

Carter si myslí, že mu dost pomohlo, když nastoupil v lajně s Giontou a Bernierem. Tedy v lajně, která se spolu od play-off 2012 potkala na ledě téměř pokaždé, když byli všichni tři zdraví.

“Nevím, jestli to byl plán nebo ne, ale dost se mi to pak usnadnilo,” uznal Ryan Carter. “Je to lehčí, když znáte oba dva hráče a víte, jak hrají. Oni pak ví, jak hrajete vy. Na střídačce spolu hodně mluvíme, ale to opravdu není nutné, protože vždy víme, co od sebe můžeme čekat.”

“Myslím, že nám pomohl. Vrátil se a docela nám pomohl,” řekl o Carterovi DeBoer.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?