Peklo / Hlavní zprávy / Úvod třetí třetiny připravil Devils o výhru nad Chicagem

Úvod třetí třetiny připravil Devils o výhru nad Chicagem

Úvod třetí třetiny duelu s Chicagem rozhodnul o tom, že Devils odešli s prázdnou.

Po dvou třetinách to bylo 1:1 a vypadalo to nadějně. Devils měli šance, chvílemi byli i lepší než obhájce Stanley Cupu. V úvodu třetí třetiny ale inkasovali třikrát během čtyř minut a rázem to bylo 1:4. Nikdo z vyprodaného Prudential Center toto nečekal. Naději ještě vykřesaly dvě trefy Marka Židlického, ale v 59. minutě výhru Blackhawks potvrdil uzavřením hattricku Patrick Sharp.

V posledních devíti zápasech prohráli Devils v základní hrací době pouze dvakrát, a to právě proti Chicagu. S tímto soupeřem už se ale v této sezoně nepotkají.

Tu úvodní smršť ve třetí třetině odstartoval poměrně šťastný gól. Patrick Kane nahazoval z pravé strany (z pohledu útočníků Chicaga) před branku, Brandon Saad puk škrtnul nohou a Marek Židlický si puk nešťastně srazil do branky.

“Bylo to šťastný gól, řekl bych,” popsal Židlický trefu Chicaga pro deník The Record. “Potom jsme trochu přestali hrát a oni vstřelili rychle několik gólů.”

O chvilku později skóroval po povedené kombinaci, tentokráte z druhé strany než Kane, Patrick Sharp. A ve 46. minutě dal na 1:4 po přihrávce od Toewse Marián Hossa.

“Prvních pět minut třetí třetiny nás zabilo,” řekl Brodeur, který inkasoval pětkrát z 24 střel. “Přehráli nás a vytvořili si tyto velké šance, což učinilo velký rozdíl. Jsou v útoku moc silní. Mají některé hráče, kteří umí tvořit. Padají jim tam i střely z nulového úhlu, jako například Sharpův gól. Jsou tým, kterému nemůžete nechat tolik prostoru.”

“Je to nejlepší tým v NHL,” je si vědom trenér Peter DeBoer. “Hráči, kteří to rohodli byli Hossa, Sharp, Toews, Seabrook, Keith. Více k tomu není třeba říci.”

Devils měli velké šance i ve druhé třetině, díky kterým se mohli dostat třeba do vedení 2:1. Ale nevyužili je.

“Nevzali jsme si výhodu z šancí, které jsme si vytvořili ve druhé třetině,” litoval DeBoer. “Myslím, že druhá třetina byla naše nejlepší. Měli jsme šance dát dva-tři góly, ale nevyužili je. Potom jejich velcí hráči hru ve třetí třetině převzali. Nebyly to až takové chyby. Byli jsme prostě na špatném místě a chyběl kousek k tomu, abychom gólům zabránili. A oni mají dostatečné zbraně, díky kterým za to zaplatíte.”

“První dvě třetiny jsme hráli tak, jak jsme chtěli,” řekl Brodeur. “Oni nás přehráli hlavně v úvodu třetí třetiny.”

A právě kvůli dobrému výkonu v prvních dvou třetinách prohra Ďábly dost mrzela. Šance byly velké, ale nakonec odešel tým s prázdnou.

“Je to zklamání,” netají Brodeur. “Myslím, že jsme na výhru měli. Dvě třetiny jsme s nimi bojovali. Měli jsme šance. Měli jsme tři přesilové hry ve druhé třetině, ale nebyli jsme schopni je proměnit. To dost možná rozhodlo. Mohli jsme jít do třetí třetiny s vedením, ale nebylo to tak.”

“Odehráli jsme solidních 40 minut a ve třetí třetině nám hlavně ublížilo prvních 12 minut,” litoval centr Stephen Gionta, který měl v zápase jednu gólovou asistenci.

Devils v noci ze soboty na neděli (od 1:00) hrají s Buffalem. Obvykle se jim tyto druhé z back-to-back zápasů daří. Když totiž hrají dva dny po sobě, mají první den bilanci 3-6-3 a druhý den bilanci 7-1-3.

“Hrajeme v sezoně 22 back-to-back zápasů, na to se musíme soustředit, především na ta druhá utkání,” ví Gionta. “Dnes jsme nebodovali, takže to zítra musíme napravit.”

Proti Buffalu by měl být v brance Cory Schneider.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?