Peklo / Hlavní zprávy / Frustrující prohra s Buffalem; podobný příběh pro Schneidera

Frustrující prohra s Buffalem; podobný příběh pro Schneidera

Ohlasy hráčů New Jersey Devils po frustrující prohře na ledě Buffala.

Devils doufali, že se v back-to-back zápasech dostanou na vlnu, po které dojedou až do play-off. Místo toho ale přišly dvě prohry a cesta do vyřazovacích bojů bude velmi těžká.

Dobrá bilance z předešlých utkání (5-1-2) je zapomenuta. Prohra s Chicagem, jedním z nejlepších týmů celé ligy, by se ještě omluvit dala. Ale s Buffalem, to už je o něco horší překousnout.

“Dostali jsme se konečně přes 50% úspěšnost a pak prohrajeme oba back-to-back (zápasy), to je těžké,” litoval Jágr v rozhovoru pro deník The Record. “Cítili jsme, že máme přijatelný rozpis zápasů pro náš tým a že bychom si z toho mohli vzít výhodu, ale to se nestalo.”

Trenér DeBoer před zápasem upozorňoval na to, že Sabres vyhráli 4 poslední domácí zápasy v řadě. A nyní už tedy pátý.

“Byl to těžký zápas,” řekl trenér Devils. “Doma se jim z určitého důvodu daří. Hrají zde tvrdě. Snaží se, trápí vás defenzivně a s (Ryanem) Millerem v brance mají každý zápas šanci. To nás potrápilo. Ale stejně prostě musíme zakončovat šance. (Adam) Henrique unikl, (Mike) Sislo unikl, měli jsme několik přečíslení 2 na 1. To musíme proměňovat!”

“Myslím, že jsme zbytečně přišli o několik bodů,” ohlíží se za posledními zápasy kapitán Bryce Salvador. “Během zápasu jsme měli šance jít do vedení, odskočit jim. To se nám ale nepovedlo. Prostě jsme nezískali body, které potřebujeme.”

“Jedna věc je prohrát s týmem, jako je Chicago a říci, že jsou prostě moc kvalitní,” řekl Cory Schneider. “Ne, že bych k Buffalu neměl respekt, oni hrají tvrdě, chybí jim několik hráčů a doma si nyní vybudovali pevnost, ale myslím si, že jsme po páteční prohře výhru potřebovali.”

Jeden nebo žádný gól. Tak Schneider poznal už podeváté ze svých 19 startů v této sezoně. Z posledních 7 utkání dokonce vychytal pouze jednu výhru.

“Snažím se klukům nějak pomoct, ale musím nalézt způsob, jak to dotáhnout do úspěšného konce,” řekl Schneider. “Musím nalézt způsob k výhrám, zvláště v této části roku – začít vyhrávat 2:1 místo prohrávání 2:1. Tomu opravdu věřím, ne že bych to jen říkal. Mohl bych to pouze říkat, ale já to musím začít i uskutečňovat.”

Schneider ale řekl, že ho to psychicky ovlivňovat nebude.

“Snažím se, aby ne,” tvrdí. “Jsem ve fázi kariéry, ve věku, kdy nebudu zoufat, cítit se špatně anebo zuřit. Musím nalézt způsob, jak se přes to přenést. Pouze věřit týmu a svým spoluhráčům. Občas ale potřebujete štěstí – nějaké odrazy (puku) a tak dále.”

Svého brankáře tak opět hráči Devils moc nepodpořili.

“Je to smolné, že když on chytá tak, jak chytá – dává nám šanci na výhru – a my nenalezneme způsob, jak získat body,” smutní Salvador. “Měli jsme šance. To je ten způsob, jak se na to díváme. Měli jsme šance vyhrát tento zápas a ať už je to přesilovka, oslabení nebo cokoliv jiného, prostě jsme svou práci nedokončili.”

DeBoer Schneidera za jeho výkon pochválil.

“Myslím, že byl dobrý,” řekl trenér. “Dal nám šanci. Měl několik dobrých zákroků, které jsme potřebovali. Byl dobrý. On nebyl tím problémem.”

Devils mají dnes den volna a zítra budou trénovat. Další zápas je čeká v noci z úterý na středu proti Flyers.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?