Peklo / Preview / Devils se pokusí zastavit rozjeté Flyers

Devils se pokusí zastavit rozjeté Flyers

Philadelphia Flyers a New Jersey Devils letos sehrají již 3. vzájemné utkání, přičemž každý tým má zatím po jedné výhře. 2. listopadu vyhráli Flyers 1-0 a hned o 5 dní později vyhráli Devils 3-0. V obou zápasech si týmy odvezly body ze soupeřových kluzišť. Celkem se potkáme ještě dvakrát – dnes a 11. března.

Již včera bylo známo, že se do sestavy Devils po 1zápasové pauze vrací bek Eric Gelinas a také, že se do zápasu ještě nezapojí Patrik Eliáš, který byl dodatečně zapsán na IR.

2. listopad    |    NJD 0-1 PHI

7. listopad    |    PHI 0-3 NJD

Philadelphským letcům vůbec nevyšel úvod sezony a dlouho se potáceli na dně jak divize, tak konference. V posledních zápasech ale nabrali perfektní formu a rázem se vyšplhali až na postupové příčky do play-off. Díky tomu, že u Capitals je nyní forma sestupná, přeskočili dokonce Flyers i tento tým, který dlouho vypadal na to, že spolu s Pittsburghem bez problémů podrží první dvě pozice a o tu třetí se popere zbytek divize. Z posledních 11 zápasů dokázal tento tým z Pennsylvánie 8x zvítězit, jednou získal ze zápasu bod a pouze 2x prohrál.

Velkou zásluhu na tom má v poslední době v dobré formě Wayne Simmonds, jež má z posledních 8 zápasů 12 bodů za 8 gólů a 4 asistence. Tím se vyšvihl v bodování svého týmu s 28 body hned za kapitána Clauda Girouxe – 38 bodů (12+26) a Jakuba Voráčka – 29 bodů (10+19).

Nevyzpytatelné výsledky zamotaly divizi a tak vznikla zajímavá situace, kdy se bodově srovnalo 5 týmů, které nyní bojují o každý bodík. Metropolitní divize je sice označována tuto sezonu jako za nejslabší, to ale postupně přestává platit a vedle toho jde v současnosti o divizi nejvyrovnanější. Pouze v této divizi máme 6 týmů vměstnaných vedle sebe s rozdílem pouhých čtyř bodů. To v žádné z dalších tří divizí neuvidíte.

Metropolitní divize 7-1-2014

Při včerejším tréninku nedošlo k žádné změně v sestavě, to samé platilo i pro trénink dnešní a s největší pravděpodobností se toto promítne také do zápasu, což mimo jiné znamená, že Gelinas, Josefson a Janssen budou náhradníky. Jedinou změnou bude post brankářský, kdy se mezi tyčky postaví Marty Brodeur.

Zranění hráči:

Flyers: Erik Gustafsson (koleno), Matt Read (dolní část těla je day to day)

Devils: Patrik Eliáš (horní část těla), Adam Larsson (koleno), Damien Brunner (koleno), Peter Harrold (chodidlo)

Předpokládané sestavy:

Flyers: Mason – Timonen, Coburn, Streit, Grossman, Schenn, Meszaros – Downie, Giroux, Voráček, Hartnell, Schenn, Simmonds, Raffl, Couturier, Lecavalier, Rosehill, Hall, Rinaldo

Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Merrill, Židlický, Salvador, Volchenkov – Zubrus, Zajac, Jágr, Clowe, Henrique, Ryder, Carter, Gionta, Bernier, Boucher, Loktionov, Sislo

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?