Peklo / Hlavní zprávy / Jágr překonal Messiera; Gelinas vytěžil z minimálního času na ledě maximum

Jágr překonal Messiera; Gelinas vytěžil z minimálního času na ledě maximum

Jaromír Jágr předehnal v tabulce střelců Marka Messiera. Eric Gelinas toho v zápase odehrál málo, přesto se výraznou měrou podílel na výhře.

Devils porazili Montreal 4:1 a díky tomu mají tak o dvě výhry víc (20), než proher (18). A to se stalo poprvé v této sezoně.

DeBoer ale na to tolik nehledí.

“Takhle se na to nedívám,” řekl deníku The Record. “Dívám se na pořadí v tabulce a týmy (před námi) stále vyhrávají. Pouze se snažíme držet krok a zůstat v boji. A doufejme, že se nám brzy vrátí (zranění) hráči.”

Ačkoliv Rangers prohráli (1:2 s Tampou Bay), Philadelphia vyhrála (4:3 nad Buffalem) a tak jsou Ďáblové stále dva body od postupové pozice.

“Kdybychom se nějak naučili vyhrávat nájezdy, měli bychom více výher,” ví Jaromír Jágr. Tým totiž ztratil v této dovednostní soutěži už 7 bodů. “Myslím, že to je další věc, kterou bychom měli zlepšit. Zaprvé musíme dávat více gólů a za druhé se musíme soustředit na proměňování nájezdů,” ví kladenský rodák.

Jágr v první třetině vyrovnával na 1:1. Nebyl to pro něj pouze gól, který ukončil desetizápasovou sérii bez přesného zásahu, ale další překonání rekordu. Díky 695. trefě v NHL přeskočil Marka Messiera a je tak nyní sedmý v celkové tabulce střelců historie NHL.


Jágrův gól na ledě Montrealu Canadiens při výhře 4:1

Za měsíc mu bude 42, on ale na tyto rekordy tolik nelpí, protože plánuje, že bude pokračovat ještě déle.

“Řekl jsem to mnohokrát a řeknu to znovu, nepřemýšlím o konci kariéry, takže své (góly) ještě nepočítám,” řekl český forvard.

Vyrovnání v 18. minutě bylo důležité, díky tomu šli Ďáblové do kabin za stavu 1:1.

“Důležitý gól,” věděl DeBoer. “Podle našeho úvodu v zápasu jsem si nemyslel, že bychom si zasloužili v první třetině prohrávat. Ten gól jsme potřebovali.”

První lajna (Zubrus-Zajac-Jágr) se v posledních zápasech poměrně trápila, ale dnes jim utkání vyšlo. Jágr i Zubrus dali gól, prvně jmenovaný přidal ještě asistenci.

“Neobával jsem se,” řekl Jágr o jeho bezbrankové sérii. “Měli jsme mnoho šancí. Jsem rád, že v každém zápase si vytvoříme mnoho šancí ve třetí třetině, to je to důležité. Akorát jsme nedávali góly.”

Devils odehráli zápas opět v sedmi obráncích. Eric Gelinas tak odehrál pouze 8 minut a 8 vteřin (ve třetí třetině dokonce jediné střídání), ale přesto z toho vytěžil maximum. Vstřelil totiž vítěznou branku, když využil přesilovku ve 22. minutě.


Gelinasova trefa v zápase s Montrealem, který Devils vyhráli 4:1

“Velký gól,” usmál se DeBoer. “To je to, proč tu je. To je to, co dělá lépe, než kdokoliv jiný v našem týmu. Není lehké střídat sedm obránců. Nemůžete každému umožnit hrát tolik času. Ale myslím, že on se s tím vypořádal a dodal naší hře přesně to, co dodat má.”

Gelinas vyrůstal v nedalekém Saint Jean z provincie Quebec, takže měl v hledišti několik kamarádů a rodinu.

“Byl jsem za něj opravdu šťastný,” řekl rodák z Montrealu, Martin Brodeur. “Byla to dobrá střela. Byl tak trochu v a mimo sestavu s tím točením sedmi obránců, což zde praktikujeme od minulého týdne. Ale je to pro něj určitě skvělé, dát ten gól. Pro něj velká věc.”

Rozhovor reportér Tom Gulitti s Gelinasem nestihl, protože se po utkání promptně sebral, aby mohl pozdravit své kamarády a rodinu.

Útočník Montralu, Max Pacioretty v rozhovoru pro nhl.com potvrdil, že Devils tento styl hokeje praktikují už mnoho let.

“Myslím, že (New) Jersey praktikuje mnoho let tento styl hokeje, a vydrží ho hrát po celých 60 minut,” pochválil soupeře. “Veděli jsme, že takhle hrají, ale my se s tím musíme vypořádat a více se prosazovat v útočném pásmu. To se nám ale dnes nepodařilo.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

  1. Martin Chachan Kukurůza

    “Kdybychom se nějak naučili vyhrávat nájezdy, měli bychom více výher,” ví Jaromír Jágr …. Nájezdy se nauč hlavně ty, Jaromíro :cD

Ďáble, co na to říkáš...?