Peklo / Preview / Ďáblové se po více jak dvou letech podívají do Denveru

Ďáblové se po více jak dvou letech podívají do Denveru

Ďáblové se v Denveru nepředstavili dlouhé dva roky. Naposled se tu ukázali 30. listopadu 2011. Tehdy Avalanche zvítězili vysoko 6-1. Poslední utkání mezi těmito dvěma týmy se odehrálo 15. března 2012 v Prudential Center, kdy zase vyhráli 1-0 Ďáblové po nájezdech.

Jen pro připomenutí, v letech 76-82 zde v Denveru hrávali budoucí Ďáblové pod názvem Colorado Rockies, to ale jen tak pro připomenutí :).

Dnešní utkání bude prvním z celkových dvou. První začíná dnes v Denveru od 3. hodiny ranní, druhý zápas se odehraje 3. února v New Jersey.

15. březen 2012    |    NJD 1-0 so COL

Dnešní soupeř z Denveru je v posledních dvou týdnech v ráži! Z posledních 8 zápasů 6x zvítězil, jednou prohrál a jednou bral bod. Dokázali porazit například Sharks 4-3, rozjeté Flyers 2-1 a také dokázali zvítězit v zatím posledním úterním zápase Chicago 3-2. Na druhou stranu náš poslední soupeř z Montréalu v posledním zápase taktéž dokázal Hawks porazit a jak dopadli po příjezdu Ďáblů, takže i dnešní hostitel je určitě hratelným soupeřem.

Hlavní ofenzivní síla Lavin je zejména v mladých puškách. Hned 4 z 5 nejproduktivnějších hráčů jsou ’91 ročník a mladší. Lídrem bodování je 23letý Matt Duchene se 40 body (16+24), následován ještě o rok mladším kapitánem Gabrielem Landeskogem s 35 body (13+22). Třetí je oproti jmenovaným už starý harcovník Peter Stastny s 34 body (13+21) no a potom následují další mladičcí hráči – 22letý O’Reilly 31 bodů (17+14) a následuje jednička letošního draftu Nathan MacKinnon s 29 body (15+14).

Ďáblové rozehráli leden podstatně lépe, než prosinec, kde v první polovině prohráli vše, co se dalo. Leden začali sice taktéž dvěma prohrami, potom ale následují již 3 výhry a 2 zápasy, kde brali Devils alespoň bod. Trip je tedy rozjetý poměrně slušně, po bodu z Toronta jsme získali skalp silného Montréalu, dnes nás čeká o nic slabší Colorado.

Z tábora Devils se začínají ozývat dobré zprávy, tou nejpodstatnější je asi to, že se dnes do sestavy vrací Patrik Eliáš, který byl dnes aktivován z IR a v lednu ještě nestihl ani jeden zápas. Zejména v prvních dvou zápasech byla jeho absence znát. S povoláním Eliáše musel být odvolán na farmu Mike Sislo, 7 obránců zůstává jako v předchozích zápasech, tato taktika se zatím osvědčuje. V bráně dostane opět po zápasové pauze prostor Cory Schneider.

Dalším aktivovaným hráčem byl Josefson, ten je dnes ale jen mezi náhradníky. Když se podíváme níže, na marodku Ďáblů, tak můžeme konstatovat, že tak úzkou marodku jsme snad neměli ani na začátku sezony. Klepu na dřevo! :)

Zranění hráči

Avalanche: Cory Sarich (záda), Jean-Sebastian Gigure (záda), Paul Stastny (noha – start nejistý), Nate Guenin (kotník), David van der Gulik (nezveřejňeno), PA Parenteau (koleno), Alex Tanguay (koleno)

Devils: Brunner (koleno), Harrold (noha)

Předpokládané sestavy

Colorado AvalancheVarlamov – Jan Hejda, Erik Johnson, Ryan Wilson, Karl Stollery, Tyson Barrie, Andre Benoit – Gabriel Landeskog, Matt Duchene, Ryan O’Reilly, John Mitchell, Nathan MacKinnon, Jamie McGinn, Cody McLeod, Max Talbot, Patrick Bordeleau, Brad Malone, Marc-Andre Cliche

New Jersey DevilsSchneider – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Anton Volchenkov, Eric Gelinas – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter, Stephen Gionta, Steve Bernier, Reid Boucher

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?