Peklo / Preview / Rivalita Devils a Rangers dnes na Yankee Stadium nabere nový rozměr!

Rivalita Devils a Rangers dnes na Yankee Stadium nabere nový rozměr!

Dnes pokračuje další ze série venkovních zápasů NHL. Na Nový rok tradiční Winter Classic ovládlo v nájezdech Toronto. Včera se odehrál první zápas Stadium Series mezi Kings a Ducks, v němž Kačeři dokázali zvítězit 3-0 a nedovolili Kings zažít si atmosféru při vstřelení gólu.

Dnes startuje druhý zápas, ten který nás zajímá ze všeho nejvíc. Rivalové od řeky Hudson dnes sehrají zápas, jako nikdy před tím. Zápasy mezi těmito soupeři měly vždy grády, ať to bylo na začátku sezony nebo v play-off. Dnes získá rivalita nový rozměr.

Předchozí tři zápasy dokázali Devils vždy vyhrát – první vyzněl jednoznačně pro Devils, který zvítězili 4-0, druhý a třetí zápas už tak jednoduché nebyly, ale i s notnou dávkou štěstí je taktéž dokázali přiklonit na svoji stranu. Všechny tyto zápasy si můžete níže připomenout.

19. říjen 2013    |    NJD 4-0 NYR


12. listopad 2013    |   NYR 2-3 NJD


7. prosinec 2013    |   NYR  4-3ot NJD


Předchozí tři zápasy sice Devils dokázali vyhrát, ale vsadím se, že kterékoliv předchozí vítězství by vyměnili za to v dnešním zápase. Ne, že by předchozí výhry neměly váhu, ale zkrátka dnešní vítězství před téměř 50 tisíci diváky bude jedinečné. Rangers si pod širým nebem již zahráli, pro Devils to však bude premiéra.

Proč budou Devils na půdě NY jako domácí?

Přestože Yankee Stadium leží v Bronxu, tedy “na půdě” Rangers, Devils jsou vedeni jako domácí tým. Můžou za to majetkové poměry Rangers resp. Madison Square Garden, která je vázána smlouvou z roku 1982, která osvobozuje MSG od odvádění daně z nemovitosti do doby kdy zde budou hrát domácí zápasy jak basketbalový tým Knicks, tak ten hokejový – Rangers. Pokud by jeden z těchto týmů svůj domácí zápas odehrál jinde, mohla by o tuto výjimku, zprošťující MSG platit daň z nemovitosti, přijít. Jedná se spíše o nešikovnost právníků, kteří tehdy tuto smlouvu tvořili a radní města New York se snaží toto pravidlo omezit.

Dalším důvodem může být i to, že dosti NHL ušetří. Na čem? Domácímu týmu NHL proplácí ušlý zisk, o který přišel, kdyby hrál klasicky v domácí aréně. Vzhledem k tomu, že návštěvnost v Prudential Center se průměrně pohybuje tuto sezonu kolem 14,500 tisíce diváků a s průměrnou cenou vstupenky 125 dolarů, naopak zápasy v Madison Square navštěvuje v průměru něco málo přes 18 tisíc diváků s průměrnou cenou vstupenky 233 dolarů je jasné, že volba Devils, jako domácího týmu, je pro NHL logicky výhodnější. Kompenzace se určitě netýká pouze vstupného, tudíž celková suma domácímu týmu bude ještě vyšší a v případě Rangers, by byla tato celková suma mnohonásobně vyšší.

Jak si vedou Rangers v lednu?

Rangers v lednu odehráli prozatím 12 zápasů. 7 z nich dokázali vyhrát, ze 4 odcházeli jako poražení a proti Columbusu dokázali dovést zápas do nájezdů, kde ale podlehli. Slušný  2. a 3. týden v lednu vynesl Jezdcům pěknou druhou pozici v divizi. V posledních dvou domácích zápasech však prohráli a v případě výhry Devils by se mohli posunout na jejich dosavadní druhou pozici. To ale předbíháme.

Čtyři hráči z kádru Rangers překonali v této sezoně hranici 30 bodů. Lídrem je Brad Richards s 38 body (13+25), následován Mattem Zuccarellem – 35 bodů (13+22), mladíkem Stephanem – 33 bodů (9+24) a Chrisem Kreiderem – 30 bodů (13+17). Nejlepším střelcem se 17 brankami je Rick Nash, který v posledních zápasech nabral nebezpečnou formu a v posledních 10 zápasech vstřelil 10 branek a nyní drží 4zápasovou bodovou šňůru.

Zranění hráči

Před tímto svátkem jsou oba kádry téměř kompletní a na každé straně je jeden hráč na IR. Derek Dorsett má zlomenou lýtkovou kost, ďábel Peter Harrold již trénuje s týmem, avšak stále je na IR a do zápasu tak nezasáhne.

Předpokládané sestavy

New York RangersHenrik Lundqvist – Ryan McDonagh, Dan Girardi, Marc Staal, Anton Stralman, John Moore, Kevin Klein – Chris Kreider, Derek Stepan, Rick Nash, Carl Hagelin, Brad Richards, Ryan Callahan, Benoit Pouliot, Derick Brassard, Mats Zuccarello, Brian Boyle, Dominic Moore, Daniel Carcillo

New Jersey DevilsMartin Brodeur – Andy Greene, Mark Fayne, Bryce Salvador, Marek Zidlicky, Anton Volchenkov, Eric Gelinas – Jacob Josefson, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Dainius Zubrus, Patrik Elias, Damien Brunner, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter, Stephen Gionta, Steve Bernier

Zde, ve včerejším článku, si můžete prohlédnout šatu Yankees, ze které byli všichni unešeni a dočtete se, jak probíhal trénink Devils. Mrkněte také, jak probíhala přestavba stadionu Yankees den po dni.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?