Peklo / Preview / Trip po Západu pokračuje v Dallasu

Trip po Západu pokračuje v Dallasu

Devils čeká dnes od 2:30 ráno druhý a poslední souboj s Dallas Stars na jejich domácím ledě. První zápas byl velmi chudý na góly, kdy Ďáblové dokázali, díky brance Michela Rydera a čistému kontu Coryho Schneidera, zvítězit 1-0.

10. leden 2014    |    NJD 1-0 DAL

Jak si vedou Stars v lednu?

Začátek ledna byl pro Stars noční můrou. Z 10 utkání dokázali vyhrát pouze jediné nad Edmontonem a zápas proti Minnesotě dovedli alespoň do prodloužení. To bylo vše. V posledním zápase prosince dokázali porazit Kings, pak už následovalo 6 lednových porážek, včetně té v Prudential Center, výhra proti Edmontonu a poté zase jen prohry až do minulého týdne. Ten Stars zvládli slušně a první 3 zápasy z 5zápasové domácí šňůry dokázali vyhrát. Porazili Wild 4-0, Maple Leafs 7-1 a dokázali také vymazat Penguins v poměru 3-0. V pondělí podlehli Avalanche 3-4 no a dnes se pokusí o totéž naši Ďáblové.

Útočná síla Stars spočívá především ve dvou jménech – Tyler Seguin a Jemie Benn. První jmenovaný má na svém kontě 51 bodů (23+28), Benn má bodů 48 (20+28). Z řad Devils se jim může rovnat pouze Jaromír Jágr se 44 body (16+28).

 

Co nového u Ďáblů

Pro Devils byli poslední dva zápasy velmi nepodařené. Nejprve utrpěli debakl pod širým nebem na Yankee Stadium, v úterý na ledě Blues pro změnu nevstřelili ani gól.

Trenérovi tedy nezbývá, než míchat sestavou a snažit se najít kombinace, které budou fungovat. Včera měli Devils volno, dnes dopoledne trénovali v Dallasu a změny v lajnách byly následující. Do prvního útoku k Zajacovi a Jágrovi se vrátil Dainius Zubrus. Mezi Eliáše a Brunnera se postavil Gionta, třetí lajna zůstala beze změny a ve čtvrté lajně dělal centra Bernierovi a Carterovi Josefson. Toho mimo jiné velmi chválil Jágr a řekl, že udělá maximum proto, aby zůstal v jeho lajně – velmi zajímavé…Do brány se dnes postaví opět Cory Schneider. Doufejme tedy, že promíchání řad bude fungovat a Devils odvezou body. Výhra na závěr ledna by určitě bodla, jelikož situace v Metropolitní divizi je neúprosná a s každým špatným zápasem se nám pozice play-off vzdalují. Nyní jsem však stále bez problémů na dostřel a je stále o co hrát.

Je to dobrý hráč, od lidí se mu nedostává mnoho důvěry, ale je lepší, než si mnoho z nich myslí. Umí hrát ofenzivně. Věřte mi, vidím to. Vidím to od prvního tréninku.

Jaromír Jágr o Jacobu Josefsonovi

Zranění hráči

Stars: Stephane Robidas (noha)

Devils: Peter Harrold (trénuje s týmem, stále však na IR)

Předpokládané sestavy

Dallas StarsKari Lehtonen – Alex Goligoski, Trevor Daley, Jordie Benn, Brendan Dillon, Aaron Rome, Sergei Gonchar – Jamie Benn, Tyler Seguin, Valeri Nichushkin, Antoine Roussel, Cody Eakin, Ryan Garbutt, Ray Whitney, Vern Fiddler, Erik Cole, Rich Peverley, Shawn Horcoff, Alex Chiasson

New Jersey DevilsCory Schneider – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Anton Volchenkov, Eric Gelinas – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Patrik Elias, Stephen Gionta, Damien Brunner, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter, Steve Bernier

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?