Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové opět přišli o vedení v závěru zápasu

Ďáblové opět přišli o vedení v závěru zápasu

V Nashvillu prohráli Devils v prodloužení, ačkoliv ještě 12 sekund před koncem vedli.

Autorem vítězné branky se stal domácí obránce Shea Weber, který skóroval v čase 61:29. 11 sekund před tímto gólem měl obrovskou šanci útočník New Jersey, Michael Ryder, který jel sám na brankáře Huttona, ten puk ale vyrazil betonem. Klasické pravidlo “nedáš-dostaneš”, jak již popsal Nieds v pozápasové reportáži.

Ze třízápasového tripu tak odjíždí Ďáblové s bilancí 1-1-1.

“Další trip, který mohl skončit skvěle, dopadl docela dobře,” řekl Schneider zámořským médiiím. “Myslím, že pokaždé, když z back-to-back zápasů získáte tři body ze čtyř, tak je to skvělé, ale všichni víme, jak se to dnes odehrálo. (Ve čtvrtek proti Dallasu) jsme to ukončili v přesilovce v prodloužení, ale dnes jsme vedli 12 sekund před koncem a to bychom pochopitelně chtěli mít body čtyři (z back-to-back zápasů proti Stars a právě Predators).”

“Je to to samé, co jsme říkali po celý rok. Jsme blízko, ale ne dostatečně.”

Kdyby Devils vedení udrželi, mohli vyrovnat Carolinu na třetím místě v Metropolitní divizi s 59 body. Tabulka divize vypadá takto:

tabulka

Dost velkou nevýhodou pro Ďábly je to, že mnoho týmů má minimálně zápas k dobru.

I přes to všechno zůstává ale trenér DeBoer pozitivní.

“Myslím, že musíte na dnešku najít to pozitivní – a to je to, že bereme bod,” upozornil novináře po utkání. “Odraz od hokejky přímo na jejich hole 10 sekund před koncem, nevím, jestli bychom to zahráli jinak. Tyto věci se během 82 zápasů stávají a nejdůležitější je to, že jsme hráli čtyři zápasy během šesti dnů tohoto týdne a dokázali získat bod v tom čtvrtém, i vzhledem k těžkým podmínkám. Takže to bereme a jdeme dál.”

Trenér Devils se poměrně rozzuřil, když dostal otázku, jaktože jeho tým nedokázal podruhé za sebou udržet vedení v poslední minutě.

“Stává se to každému,” řekl. “Vy se díváte pouze na to, že ‘Oh, oni nedokážou udržet vedení, dát gól.’ Víte co? Dejte mi pokoj. Jsou to čtyři zápasy za šest dní. Bojovali jsme tvrdě. V závěru tam byl nešťastný odraz. Vezmeme bod a půjdeme dál.”

V tomto bodě DeBoer tiskovou konferenci opustil a vrátil se do místnosti pro trenéry. Dokonce za sebou vzteky zabouchl dveře.

Přitom do této doby měli Devils dobrou bilanci, když vedli po dvou třetinách – 15-0-3.

Ten nešťastný odraz, o kterém se tolik mluví, se týkal vyrovnávací branky 10,8 sekund před koncem. Seth Jones nahrál na Romana Josiho, který se odhodlal ke střele. Tu Jágr srazil, ale puk se velmi nešťastně odrazil na hůl Davida Legwanda, na kterého už zbyl pouze jednoduchý úkol – uklidit puk do prázdné branky.

“Bylo to velké štěstí,” litoval Jágr, který měl v zápase gól i asistenci. “Zlomilo to mojí hokejku a šlo to úplně na druhou stranu, k hráči, který nebyl hlídaný. Bylo to velké štěstí, ale i my měli štěstí při gólech.”

Poměrně negativní je ale fakt, že v předešlém zápase s Dallasem dostali vyrovnávací gól 51,5 sekund před koncem. A taktéž v tu dobu vedli 2:1. Podle slov hráčů o tom ale v utkání s Nashvillem nepřemýšleli.

“To už je za námi,” řekl obránce Andy Greene, který byl při této brance na ledě. “Tyto zápasy hážete za hlavu. Každý zápas je jiný. Snažíte se pouze soustředit na dnešek a na zbytek ne. Šlo to přímo na jeho hokejku, co s tím můžete udělat?”

“Měli jsme taktéž mnoho štěstí, když jsme odvolávali golmana,” řekl Jágr. “Dali jsme v těchto situacích mnoho gólů. Takže, nakonec, vzhledem k 82 zápasům, je to fifty-fifty.”

Potrápilo to samozřejmě i Schneidera.

“Je to těžké, opět,” řekl brankář Devils. “Dvakrát za sebou přijít o vedení v poslední minutě. Mohli jsme mít opět ten extra bod navíc. Ale hráli jsme těžké back-to-back zápasy. Mohli jsme sice vyhrát, ale nedokázali jsme to.”

V Dallasu po 40 sekundách prodloužení rozhodl Eliáš. Tentokráte zápas ale ukončila situace 2 na 2. Colin Wilson měl puk na hokejce, pokusil se vystřelit, ale od Židlického hokejky se puk odrazil přímo k Weberovi, který překonal Schneidera. Takže opět zde sehrál roli i šťastný odraz.

“Nevím odkud se sem (Weber) dostal, ale převzal ten puk a opět to udělal bezchybně,” uznal hru soupeřova obránce Cory Schneider., který měl v zápase 30 zákroků.

Na druhou stranu i hokejisté New Jersey měli při brankách Eliáše a Jágra notnou dávku štěstí. Oba góly totiž byly pro brankáře Cartera Huttona poměrně laciné.

“Musíme brát všechny možné body, k výhře nám chybělo málo, byla to prostě smůla,” řekl Eliáš po zápase. “Odrazilo se to na jejich hokejku k perfektní střele z voleje. Ale i tak musíme být upřímní. Když se podíváte na ten zápas, mohli jsme po první třetině prohrávat o dva či o tři góly, ale Schneids udělal několik skvělých zákroků. Přehrávali nás.”

“Opět musím říct – to se prostě stává. Byl to back-to-back zápas. Oni měli tři dny volno. My jsme ale dokázali nalézt způsob, jak s nimi držet krok. Byl zde i nešťastný odraz. Ale když si shrneme celý trip – v Dallasu jsme odehráli celkově dobré utkání, a to i v St. Louis, čili proti jednomu z nejlepších týmů celé ligy. Bojovali jsme. Ale nejdůležitější je to, že se snažíme o zisk bodů.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?