Peklo / Hlavní zprávy / Briere, Bickell anebo někdo jiný? Kdo posílí Ďábly?

Briere, Bickell anebo někdo jiný? Kdo posílí Ďábly?

V NHL často panuje velká spousta spekulací o různých výměnách hráčů mezi týmy. A týkají se samozřejmě i Devils.

Generální manažer Lou Lamoriello se poohlíží po nějaké pomoci do útoku. Má na to ale už pouze pár dní, než nastane Olympijská přestávka. 7. února ve 21:00 se uzavřou soupisky až do půlnoci 23. února. V tomto období nesmí nikdo v NHL měnit hráče.

Poté bude na výměnu prostor už pouze do 5. března do 21:00. Takže čas tiká. A tiká velmi rychle. A tým velmi potřebuje alespoň jednoho kanonýra.

A zde máme dvě konkrétní spekulace ze zámoří, které se vyrojily v posledních dnech či týdnech:

1) Bryan Bickell z Chicaga za Marka Faynea

Tuto informaci přinesl server bleacherreport.com. Hráč Blackhawks má sice plat 4 miliony dolarů ročně, ale to by týmu, který má pod platovým stropem místo, nemuselo vůbec vadit.

Bickell by mohl dostat více prostoru na ledě a prokázat své kvality. V této sezoně se mu zatím vůbec nedaří. Ve 40 utkáních dal 7 branek a na 2 přihrál, celkem má tedy pouze devět bodů.

Povedlo se mu play-off 2013, kdy pomohl Hawks ke Stanley Cupu tím, že ve 23 zápasech měl 17 bodů (9+8). V úvodu sezony 2012/2013 hrál v rámci výluky dokonce EBEL za Znojmo.

Stojí za to ale skutečně obětovat Marka Faynea, jednoho z nejlepších obránců v této sezoně v dresu New Jersey? Fayne sice nevyniká ofenzivními choutkami, ale v defenzivě patří mezi nejspolehlivější. Při klasických hrách 5 na 5 odzbrojuje hráče soupeře častěji o puk, než je vůbec průměr celého týmu. Na oslabení velmi spolehlivý.

Dle mého názoru by tato výměna byla velkým riskem, jelikož nikde není zaručeno, že se Bickellovi vrátí jeho forma z play-off 2013. A když ten hráč bere 4 miliony dolarů, jednalo by se o skutečný risk, kdežto u Faynea je již delší dobu záruka kvalitních výkonů.

2) Daniel Briere z Montrealu za Antona Volchenkova

O tomto možném trejdu napsal například i server nj.com, který patří mezi nejkvalitnější, co se informací o Devils týče. A proč by tomu tak mohlo být?

Habs by na své soupisce rádi přivítali nějakého dalšího obránce veterána, který se navíc nebojí dát tvrdý hit. A to přesně Volchenkov je.

A u Ďáblů se jedná o to samé, jako v předešlém případě – je potřeba střelec. A Briere góly dávat umí. Je pravda, že v posledních dvou letech mu to tam nějak přestalo padat a v Montrealu nemá příliš optimální formu, ale mohlo by to být také tím, že si údajně nerozumí s trenérem Canadiens.

A velkou roli by mohla sehrát i rodina. Jeho tři syni ve věku od 12 do 15 let žijí ve státě New Jersey. Ve městě, které je asi 90 minut od Newarku.

Tento trejd by dle mého názoru nemusel být vůbec špatný. Volchenkov sice umí dát pěkný hit, ale to je možná tak všechno. Dlouhodobě nejsou jeho výkony nějak dobré. A přesvědčili jsme se, že náhrada tu je. Merrill, Gelinas, Urbom a Larsson jsou mladíci, kteří už na NHL jsou připraveni a schopni v ní hrát. Tak proč to nezkusit? Hodně štěstí, Lou…

3) Martin Brodeur pryč

To už nevypadá moc vesele, co? Dovedete si vůbec Martyho představit v dresu někoho jiného? Už před sezonou jsme vám přinesli informace, že by klidně klub opustil.

Ale pouze v případě, že by se nehrálo o play-off. Byl by ochotný být součástí nějaké výměny, která by Ďáblům pomohla do budoucna a jemu třeba ke Stanley Cupu.

Vzhledem k tomu, že v posledních zápasech chytá hlavně Cory Schneider se dá něco takového i předpokládat. Tím vás samozřejmě nechci vystrašit, ale je to velmi pravděpodobné.

Šance na play-off sice ztracené nejsou, ale je možné, že si Brodeur celou situaci přehodnotí podle sebe a vyhodnotí je jako minimální. Bylo by tedy pro něj lepší, kdyby mohl chytat jinde a bojovat v play-off o Stanley Cup? Devils by za něj určitě získali kvalitní náhradu, ale existuje určité spojení Brodeur a Devils, které by se asi trhat nemělo.

Zde se jedná o velikou spekulaci, kterou si mnoha z nás nechce ani připouštět, ale i na to je třeba být připraven.

4) Někdo jiný

Samozřejmě v úvahu připadá několik dalších jmen. Zde je seznam několika hráčů, o kterých se mluví, že by mohli před uzávěrkou přestupů změnit dres:
Patrick Wiercioch (Ottawa)
P.A. Parenteau (Colorado)
Ray Whitney (Dallas)
Brad Boyes (Florida)
Tim Thomas (Florida)
Ryan Callahan (NY Rangers)
Dan Girardi (NY Rangers)
Ryan Miller (Buffalo)
Justin Peters (Carolina)

Vše výše uvedené jsou ale zatím pouze spekulace. Nezbývá nic jiného, než čekat. Nyní je práce v rukách generálních manažerů. Tak ještě jednou – držíme palce, Lou!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?