Peklo / Hlavní zprávy / SPEKULACE: Devils chtějí Mikea Cammalleriho

SPEKULACE: Devils chtějí Mikea Cammalleriho

Včera jsme vydali článek, ve kterém jsme informovali o některých hráčích, s kterými se v poslední době spojuje fráze “spekulace o přestupu”. Nyní k nim musíme přidat další jméno.

A tím je Mike Cammalleri. Útočník Calgary Flames se ocitl pod velkým zájmem manažera Loua Lamoriella. Tuto informaci přinesl blog Fire & Ice, na který přidává své příspěvky proslulý reportér Tom Gulitti.

31-letý Cammalleri se v sobotu vrátil do sestavy poté, co v ní kvůli otřesu mozku od 11. ledna chyběl. Vedení Flames nabídlo tohoto hráče ostatním klubům, jelikož mu po této sezoně vyprší pětiletá smlouva na 30 milionů dolarů (6 milionů dolarů ročně) a stane se z něj nechráněný volný agent. A v Calgary se taktéž poměrně trápil, v 38 zápasech dal pouze 13 branek a na dalších 8 nahrál.

Reportér CBC, Elliotte Friedman byl prvním, který o zájmu Devils informoval. Prezident Flames Brian Burke, který taktéž funguje jako dočasný generální manažer od doby, kdy z této pozice vyhodil Jaye Feastera, si jako náhradu představuje talentovaného hráče a/nebo volby v draftu.

Lamoriellovy možnosti nabídky jsou ale poněkud omezené, protože se letos musí vzdát první volby v draftu (kvůli známé kauze s Kovalchukem z roku 2010, kdy se Devils pokusili obcházet platový strop NHL a dostali tuto pokutu). Kdyby tak Lamoriello obětoval druhé kolo draftu, měli by letos Ďáblové pouze čtyři volby – jednu ve třetím kole, jednu v pátém kole a dvě v šestm kole.

Volbu ve čtvrtém kole totiž vytrejdovali do Winnipegu výměnou za Alexeie Ponikarovského, volbu v sedmém kole do Phoenixu za Stevea Sullivana. Dvě volby v šestém kole mají z toho důvodu, že jednu získali z Floridy za Kryse Barche.

Takže obětování další volby v draftu by mohlo přijít hodně draho. Zde nečeká Lamoriella vůbec lehký úkol.

cammalleri-statsCammalleriho statistiky

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?