Peklo / Hlavní zprávy / Změny v lajnách podle Jágra nedávají smysl

Změny v lajnách podle Jágra nedávají smysl

Trenér Peter DeBoer reaguje na špatnou formu z posledních utkání změnami v lajnách. A Jaromír Jágr nad změnou ve své formaci vyjádřil nespokojenost.

Jágr v posledních utkáních nastupoval v lajně se Zajacem a Zubrusem. A tato lajna poměrně fungovala, ale v poslední době to poněkud dřelo. Trenér DeBoer se tedy rozhodl pro změnu. Do první formace posunul mezi Zubruse a Jágra Andreie Loktionova a Travis Zajac bdue dělat centra ve formaci s Eliášem a Brunnerem.

“Nedává mi to smysl, více o tom nechci mluvit,” řekl Jágr zámořským médiím. “Už mě to nezajímá,” dodal nejproduktivnější hráč Devils se 48 body z 57 zápasů.

DeBoer ale uznal, že o této změně dlouho a těžce uvažoval.

“Vím, že Jags hraje rád stále se stejnými hráči v lajně,” řekl. “Někteří hráči toto preferují. Některým ale změna nevadí. Vím, že předtím řekl, že by rád hrál se stejnými hráči. Ale toto funguje pouze v případě, když vykazujete nějakou konstantní produktivitu a tak to nebylo.”

To ale není zcela výstižné. Proti Coloradu sice Jágr nebodoval, ale předtím měl v 9 zápasech čtyři góly a osm asistencí. Zajac byl také ve formě, který dal dva góly a na šest přihrál z posledních šesti zápasů.

“My vlastně moc góly nedáváme,” odpověděl sarkasticky novinářům Jaromír Jágr. “Mám toho hodně co říci, ale radši to říkat nebudu.”

Když se reportéři zeptali Jágra na to, jak se těší na spolupráci s Loktionovem, odpověděl, “Nevím. Dnes pro vás odpověď nemám. Nevím co říci. Nerozumím mnoho věcem, takže …”

DeBoer řekl, že ale žádný názor na změny v lajnách od Jágra zatím neslyšel.

“Zatím jsme neměl žádnou reakci. Vy (média) možná už nějakou máte,” řekl trenér New Jersey. “On je ten typ člověka, který vám řekne, co se mu líbí a co ne. Zároveň ale rozumí tomu, že musíme udělat změny, které prospějí celému týmu. Kdykoliv toto musíme udělat, nebyl s ním problém. On je typ hráče seber-se-a-připrav-se-na-další-zápas.”

Kouč Devils se snaží udělat cokoliv pro to, aby začal tým dávat více branek. Pouze 2,33 branek na zápas řadí celek na 26. místo.

“Vše je o produktivitě,” řekl. “Myslím, že lidé i hráči si musí uvědomit, že trenéři by rádi do sezony vstoupili se čtyřmi lajnami, které by ponechali celou sezonu pospolu a nic neměli. To by bylo perfektní. Ale ve skutečnosti jdete s různými kombinacemi, u kterých si myslíte, že by mohli spolupracovat a dáváte jim šanci i přes těžké časy, ale občas musíte něco změnit a to je proces, kterým momentálně procházíme.”

Ke změnám ve formacích se vyjádřil i Travis Zajac.

“Nevytváříme si toho moc ofenzivně,” řekl centr New Jersey. “Je těžké vyhrát každý zápas 1:0, takže si myslím, že jsme v situaci, kdy se musíme pokusit nalézt způsob, jak dát další gól. Je to v lize, kde má každý rychlost a umění, skvělá oslabení a přesilovky, těžké. Moc zápasů 1:0 v této lize nevyhrajete.”

Zajac už dříve s Eliášem hrál, takže si nemyslí, že ho změna nějak výrazně ovlivní. I proto je dal DeBoer do jedné lajny.

“Oba jsou si hodně podobní,” řekl trenér. “Vidí dobře na ledě, umí to a můžete jim věřit, že v ofenzivě vytvoří takové akce, které umí jen minimum hráčů v této lize.”

Zajac si ale s Jágrem v lajně rozuměl.

“Ano, několikrát jsme hráli velmi dobře,” řekl. “Abych byl upřímný, každý den jsem se od něj naučil něco nového. Jako hráč se chcete stále učit a zlepšovat.”

Loktionov se tedy posouvá do první formace, ačkoliv před několika zápasy seděl šestkrát za sebou na tribuně.

“Je to rozhodnutí trenéra,” řekl ruský útočník, který dal pouze 3 góly ve 42 zápasech. “Já musím být pouze připravený. Když jsem seděl na tribuně, pracovali jsme tvrdě na i mimo led, takže jsem stále připraven.”

Lajny Devils z tréninku:
Brankáři: Schneider, Brodeur
Obránci: Greene, Fayne – Salvador, Židlický – Merrill, Harrold
Útočníci: Zubrus, Loktionov, Jágr – Eliáš, Zajac, Brunner – Clowe, Henrique, Ryder – Carter, Gionta, Bernier – Josefson

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?