Peklo / Hlavní zprávy / Merrill svým prvním gólem v NHL rozhodl o vítězství Devils

Merrill svým prvním gólem v NHL rozhodl o vítězství Devils

Obrovský důvod k radosti měl v zápase s Edmontonem Jon Merrill. Jeho první branka v NHL totiž rozhodla o zisku dvou bodů pro Ďábly.

Merrill letos působí v NHL poprvé. Před utkáním s Oilers odehrál již 30 zápasů, v nichž ani jednou neskóroval. Svůj gól si tak nechal do té nejvhodnější chvíle, do prodloužení. Prosadil se v 63. minutě.


Merrillův rozhodující gól proti Edmontonu Oilers

“O něčem takovém sníte už jako malý kluk a když jsem odehrál 20 zápasů bez vstřelené branky, trochu jsem o tom přestal snít a zajímal se jen o to, jak hraju,” řekl Merrill zámořským médiím. “Věděl jsem, že to někdy přijde, a dnes se to povedlo.”

Merrill je prvním hráčem v historii Devils, který dal svůj první gól v NHL během prodloužení. Nyní tak mají bilanci v prodloužení v letošní sezóně Ďáblové lepší (8:5). Dokonce se prosadilo osm různých hráčů v této části hry – Zajac, Jágr, Bernier, Gelinas, Greene, Židlický, Eliáš a Merrill.

Co se týká Merrillovy branky, ten měl situaci dost usnadněnou tím, že byl na kruhu zcela osamocený. Všichni hráči Edmontonu se totiž setkali v levém rohu obranného pásma a Ryder obránce nováčka viděl, předal mu puk, a ten propálil Bryzgalova.

“Volal jsem na něj,” řekl Merrill. “Viděl jsem, že jsou všichni u Rydese a on mi to skvěle nahrál.”

“Pouze jsem hledal volný prostor. Bryzgalov vyjel, zabral mnoho prostoru, ale já věděl, že bych ho mohl překonat na straně vyrážečky. Pokusil jsem se to tak trefit. Musel jsem vystřelit dobře, abych ho překonal.”

I jeho spoluhráči za něj pochopitelně byli šťastní.

“Abych byl upřímný, nevěděl jsem, že ho dal on, dokud jsem se nepodíval,” řekl Henrique. “Jen jsem viděl, že to tam prošlo. A pak už to byl boj o puk (první branka v NHL – puk na památku). Pamatuji si ten svůj. Je to něco, co si budete pamatovat celou svou kariéru. Takže se za něj cítím skvěle. Je skvělý od doby, co byl povolán. Je to i skvělý kluk do šatny a je úžasné vidět, že se mu to konečně povedlo.”

Zmiňovaný boj o puk vyhrál Henrique nad Harroldem. Sebral tak kotouč, pomocí kterého vstřelil Merrill svůj první gól v NHL. Jak bývá zvykem, předávají ho zkušení hráči, a tak ho Henrique dal Salvadorovi. Ten už ho věnoval přímo Merrillovi.

“Byl jsem za něj šťastný,” řekl kapitán Devils. “Hraje za nás skvěle a to, že byl takto odměněn, je pro něj naprosto vyjímečný moment.”

“Bylo to naprosto fantastické vidět, že to prošlo do brány,” řekl Merrill rozzářeně. “Slyšet poprvé ty fanoušky po vaší brance. Bylo to fantastické.”

Merrilla si pochvaloval i trenér Peter DeBoer.

“Odměnili jsme ho za jeho hru,” odůvodnil trenér proč ho nasadil do prodloužení. “Byl náš nejlepší obránce po celých 60 minut.”

Ačkoliv dal teprve svůj první gól, věří DeBoer tomu, že má velké ofenzivní schopnosti.

“Když jsem o něm mluvil s lidmi z Albany, říkali, že je užitečný na přesilovky a má ofenzivní instinkty,” řekl šéf lavičky New Jersey.

My Jonovi k jeho brance gratulujeme a doufáme, že se mu bude dařit i nadále!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?