Peklo / Hlavní zprávy / “Musíme napravit to, co je špatně,” ví trenér DeBoer

“Musíme napravit to, co je špatně,” ví trenér DeBoer

Devils podlehli Washingtonu 0:3 a tak je jasné, že během pozápasových ohlasů nepadala žádná slova spokojenosti.

A piřtom mohli svou pozici v tabulce značně vylepšit. Když se šlo za stavu 0:0 do druhé třetiny, oba týmy věděly, že případná výhra je více přiblíží postupovým pozicím. Na ně by totiž chyběl už pouhý bod.

Ale první gól v zápase vstřelili Capitals. V 51. minutě se prosadil obránce Julien Brouillette, pro něhož to byl první gól v NHL teprve v druhém zápase.

“Bylo to matoucí, ale skvělé zároveň,” řekl v rozhovoru pro nhl.com po zápase o své první brance. “Vím, že už je to pryč, ale dnes bude těžké usnout.”

“Devils hrají takto každý zápas,” řekl trenér Capitals Adam Oates o stylu hry New Jersey. “Je těžké proti nim hrát. Nedají vám moc prostoru. Oba týmy toho moc nedovolily. Bylo to dobré.”

Takže jsou to Capitals, kteří jsou momentálně ve výhodnější pozici a ztrácí pouze bod na play-off. Do konce sezony bude po olympijské přestávce zbývat pouze 23 zápasů.

“Je to velké vítězství,” řekla hlavní hvězda soupeře, Alex Ovechkin. “Až se vrátíme z Olympiády, budeme na tom dobře, v dobré náladě. Odvedli jsme dobrou práci a odcházeli s úsměvem na tváři. Věděli jsme, že to bude těžké.”

“Dnes to byl den, kdy jsme se mohli posunout do opravdu dobré pozice,” řekl brankář Schneider. “Výsledky v lize nám pomohly. Týmy, u kterých jsme to potřebovali, prohrály, ale vypadá to, že kdykoliv tuto možnost máme, nevyužijeme jí.”

Detroit, Carolina, Ottawa i Columbus své poslední zápasy prohráli. A tak to mohlo být opravdu dobré. Ale místo toho nedokázali Devils ani vstřelit gól.

“Mohli jsme ztrácet pouze bod, opravdu mohli,” pokračoval frustrovaný brankář. “Ale je to tak, jak to je. Musíme využít té přestávky a zaměřit se na to. Mluvíme o tom, ale musíme se i dostat na nějakou vlnu. Musíme dát dohromady několik výher za sebou, než získávatb bod po bodu, nebo prohry či výhru, prohru, výhru, prohru. Musíme zatlačit, protože to není o tolik bodů, jde jen o to, kolik týmů musíte překonat. Pokud je šest nebo sedm týmů, které musíte překonat, je to o to těžší, protože musíte doufat, že prohrají a vy vyhrajete a získáte potřebné body. Takže si myslím, že nám více starostí dělá to, kolik je před náma týmů, ne kolik bodů ztrácíme.”

Devils jsou nyní sedmí v Metropolitní divizi, čili předposlední. 61 bodů za 24 výher, 22 proher a 13 proher v prodloužení či na nájezdy je málo. Jak říkal Cory Schneider, je to sice o tři body, ale za to musí Ďáblové přeskočit pět týmů.

“Samozřejmě se musíme dostat na nějakou vlnu,” řekl trenér DeBoer. “Musíme nalézt způsob, jak napravit to, co je špatně. Momentálně je špatně každý zápas, kde se srážíme sami tím, že nedáme více než jeden či dva góly. Musíme využít té přestávky, nalézt něco, co nám pomůže v ofenzivě a vrátit se na nějakou vítěznou vlnu.”

Devils mají nyní pauzu až do 27. února, kdy hostí Columbus Blue Jackets. Uzávěrka přestupů je 5. března ve 21:00 našeho času. Týmy ale až do konce Olympijské přestávky nesmí měnit hráče. To znamená, že Lou Lamoriello bude mít pouze 10 dní času na nějakou výměnu. Tým potřebuje střelce. Nutně!

Ačkoliv již osmnáctkrát dali Devils jednu nebo dokonce žádnou branku, stále hráči věří, že je tým schopen skórovat vícekrát.

“Není to tak, že bychom potřebovali dva nebo tři v každém zápase,” řekl útočník Ryane Clowe. “Občas nám stačí třeba jen jeden. Jen jeden gól navíc. Máme mnoho schopností tak učinit. Nevím, kde je problém. Jsme ve fázi, kdy nás to trápí i v hlavách. Každý by chtěl ve svém týmu mít nějakého snipera, uvidíme tedy, co se stane. Ale cítím, že máme dost schopností na to, abychom začali střílet branky. Hráče tu na to máme.”

Změny v lajnách. To bylo zatím to jediné, co mohl trenér DeBoer dělat. Pokusil se dát dva nejlepší hráče do jedné lajny. Eliáš a Jágr dělali křídla ve formaci se Zajacem. Ačkoliv si vytvořili několik šancí a měli dohromady 7 střel, nedokázali brankáře Holtbyho překonat.

“Myslím, že jsme hráli OK,” řekl Eliáš. “Dali pozdní gól ve třetí třetině. Nejvíce šancí měli v přesilových hrách. My jsmě měli spoustu velkých a dobrých šancí, ale jen jsme je nedokázali zakončit. To je ten příběh.”

Největší šanci v zápase měl Adam Henrique. Ten dostal pas zpoza branky od Rydera, ale trefil tyčku.

“Nevyhrajete, pokud nedáte gól,” ví DeBoer. “Jak jsem řekl mnohokrát, musíte jich pár dát. Nevytvořili jsme si toho dostatek ofenzivně. Myslím, že jsme měli vybojovat více faulů a mít více přesilovek. Mohli jsme dát dva nebo tři góly. Musíme něco proměňovat.”

Boje o play-off tak budou pochopitelně těžší, ale jak říká Eliáš, stále patříme mezi ty, který o účast ve vyřazovacích bojích stále bojují.

Při opouštění šatny řekl Eliáš Brunnerovi: “Od teď jsme nepřátelé.” Narážel na to, že se na Olympiádě utká český tým se Švýcarskem.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

  1. Ano musim odejit ví trenér DeBoer !

Ďáble, co na to říkáš...?