Peklo / Hlavní zprávy / Lamoriello chce nakupovat, ne prodávat

Lamoriello chce nakupovat, ne prodávat

Uzávěrka přestupů (ve středu ve 21:00 našeho času) se neúprosně blíží. Přestupové spekulace se již rozvířily, samotné přestupy se ale teprve blíží. Co čeká Ďábly?

Zbývá 23 zápasů do konce sezony (pro Devils), tři body ztráta na play-off. Před uzávěrkou přestupů hrají Ďáblové ještě čtyřikrát – dnes v noci proti Columbusu, ze soboty na neděli proti Islanders, z neděla na pondělí proti San Jose a z úterý na středu se postaví Detroitu.

Během těchto zápasů bude mít Lou Lamoriello, generální manažer New Jersey, dozajista napilno. Chce totiž udělat nějaké hráčské výměny.

Má na výběr – buď bude nakupovat hráče a pokusí se ještě zabojovat o play-off, nebo už přestane o této sezoně přemýšlet a vymění některé hráče, kteřím končí smlouvy po této sezoně (například Jágr, Židlický, Brodeur, atd.). S tím, že by za tyto hráče dostal například volby v draftu.

Podle jeho posledních slov bude spíše volit první možnost, jelikož týmu stále věří.

“Pokud bude možnost se zlepšit, určitě to uděláme,” řekl deníku The Record. “Jsem s tímto týmem velmi spokojený. Musíme překonat spoustu těžkých věcí, ale momentálně nám některé věci hrají do karet: máme přijatelný rozpis, většina hráčů je zdravých a noví hráči, kteří přišli, velmi dobře zapadli do herního systému. Ponechali si svůj styl, a přesto zapadli. Rozumí si s trenéry. Takže už jsme spoustu těžkých věcí překonali.”

“Neříkám, že to bude jednoduché. Musíme do toho jít s vervou. Ale to, co říkám je, že si myslím, že máme dostatek podkladů pro to, abychom měli úspěch.”

Lamoriello ale ví, že bude hodně záležet na nadcházejících zápasech. Pokud by se Ďáblům nepovedli, zřejmě by je výprodej čekala.

“Byla by to lež, kdybych řekl, že to neovlivní,” prozradil Lamoriello o následujících 4 zápasech. “Vše ovlivňuje to, jak přemýšlíte, každý den se to mění. Je to tak, jak jsem vždy říkával – mám plán na pět let, který se mění každý den. Takhle se na to dívám.”

Manažer samozřejmě ví, že tým hlavně potřebuje střelce. A nad tím taktéž přemýšlí. Už delší dobu, ale zatím na trhu nebyl nikdo vhodný k dispozici.

“Máte celý rok na to, abyste se pokusili udělat trejd,” řekl. “Znáte svůj tým a víte, co musíte udělat.”

Devils doufají, že za týden budou v mnohem lepší pozici, než jsou nyní. Ale bude to velmi těžký boj.

“Každý zápas bude kritický, ale záleží, jestli se tým do toho opře, jestli se o to pokusí nebo jestli to nechá být,” řekl Martin Brodeur. “A když se otevře trh, je to ještě silnější. Jako tým doufáte, že se vám zadaří a že cokoliv (Lamoriello) udělá, nám na té cestě pomůže. Bude to zajímavé.”

Lamoriello byl “prodavačem” během uzávěrky přestupů pouze zřídka. Například v roce 2011, kdy s 20 zbývajícími zápasy ztráceli Devils na play-off devět bodů, vyměnil Jasona Arnotta do Washingtonu za druhé kolo draftu a Davida Steckela. Ale pokud je na play-off ještě šance, nikdy nic nezahazuje.

“Ať se stane co se stane, myslím, že za týden budeme o play-off stále bojovat a Lou je chlap, který bojuje až do konce,” řekl Jaromír Jágr. “Takže si nemyslím, že bude prodávat. Nemusíme se tedy starat o to, že bychom byli vyměněni. Měli bychom se starat o nadcházející zápasy.”

Salvador si myslí, že pokud by se Lamoriello rozhodl někoho prodat, nemusí to vyloženě znamenat, že sezonu vzdává.

“Bez ohledu na to co se děje, nikdo se zatím neodepisuje,” řekl kapitán. “Musíme být připraveni na všecho. Pokud uděláme výměny, nemyslím si, že se budeme hráčů zbavovat. To je ale můj upřímný názor, máme tu totiž silné týmové jádro.”

“Rád bych přidal do týmu střelce,” uzavírá Lamoriello. “Ale jak říkám: vaši nejlepší hráči musí být nejlepší hráči – a to je to, co momentálně potřebujeme. Rád bych, aby se našemu týmu dařilo střelecky více.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?