Peklo / Hlavní zprávy / Jágr dal 700. gól v NHL a už přemýšlí o další stovce

Jágr dal 700. gól v NHL a už přemýšlí o další stovce

Na výhře 6:1 nad Islanders se podílel brankou i Jaromír Jágr. A nebyl to obyčejný gól, byl to jeho 700. gól v NHL.

Když se Jágra zeptali, jestli je 700 podle něj opravdu hodně branek, řekl, “Možná ne pro Waynea Gretzkyho, ale pro ostatní z nás je to opravdu velké číslo.”

Poté chvilku počkal a dodal, “800, to je o něco větší než 700.”

Jágr se stal teprve sedmým hráčem v historii NHL, který toto dokázal. Lepší v tomto ohledu byli už jen Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Brett Hull (741), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717) a Mike Gartner (708).

Vypadalo to, že s číslem 800 Jágr žertoval. Ale vzhledem k tomu, že předtím řekl, že by chtěl hrát do 50, možná to vtípek nebyl. Andy Greene mu vzal puk na památku, ale ještě předtím se ho zeptal Ryane Clowe, jestli by puk chtěl.

“Řekl, ‘Nechci puk za 700 gólů,'” prozradil Clowe zámořským médiím. “Dodal, ‘Až dám 800, vemte mi ho.'”

Takže si Jágr možná srandu nedělal. Ale mohl to opravdu myslet vážně, když si uvědomil, že by mu to mohlo zabrat třeba další dva roky?

“Vy se mi teď smějete, ale pak se budu smát já,” řekl Jágr médiím.

Ke gólu přidal Jágr i asistenci. Díky tomu si upevnil pozici v čele produktivity Devils. 19 gólů a 33 asistencí, dohromady 52 bodů.

“Co o něm řeknete?” tázal se DeBoer. “Vrátil se z Olympiády, vypadá skvěle. My ho pouze musíme udržet zdravého a ve formě, v jaké se nachází.”

“Nepoznáte na něm, jestli dal v kariéře 50 nebo 700 gólů,” řekl o něm Clowe. “Je pořád stejný. Tvrdě pracuje. Můžete říct, že tu hru miluje.”

Clowe, Henrique, Gelinas a Židlický taktéž zaznamenali branku a asistenci. Střelecky se prosadil i Mark Fayne, dvě asistence měl Eliáš. Ďáblové tak v posledních dvou zápasech dali 11 branek! Předtím totiž porazili Columbus 5:2.

Flyers, Capitals a Blue Jackets vyhráli, takže si v tabulce Devils moc nepolepšili. Stále ztrácí na play-off tři body. I proto by byla výhra v dnešním zápase proti San Jose (od 21:00 našeho času) velmi důležitá.

Devils v této sezoně třikrát v řadě vyhráli pouze jednou – od 16.11. do 21.11.

“V této části sezoně musíte být nenasytní,” řekl DeBoer. “Nemůžete být spokojeni se čtyřmi body. Musíte být nenasytní. Když se na to podíváte, týmy okolo nás tak často neprohrávají, takže zápasy musíme vyhrávat.”

“Budeme hrát třetí zápas za čtyři noci, ale je to pro nás velké utkání,” řekl Jágr, který taktéž zvýšil svůj rekord v počtu vítězných branek na 123. “Ve skutečnosti je každý zápas velký. Když budeme hrát každý zápas tak jako momentálně, budeme skórovat a usnadníme práci naší obraně a brankáři, bude to zábava.”

V čase 5:00 otevřel skóre utkání Adam Henrique, který dorazil do branky vlastní střelu. Ve 24. minutě se prosadil Jaromír Jágr s přispěním teče od obránce Andrewa MacDonalda, kterého si čeští fanoušci mohou pamatovat i z angažmá v Karlových Varech během poslední výluky.

“Nepokoušel jsem se dát gól,” řekl Jágr. “Pouze jsem chtěl vzít puk a najít někoho volného. Uvolnil se mi střed, tak jsem se z toho pokusil vzít výhodu a vystřelit, ale někdo se pokusil to zblokovat, takže jsem je musel objet a pak jsem trefil jejich hráče, měl jsem štěstí a odrazilo se to do branky. Měl jsem mnoho dalších šancí. Občas si říkáte, jak to tam mohlo projít a jindy zase, ‘Jak jsem to nemohl dát?'”

Jágrův milník zaujal i Brodeura.

“Řekl jsem si, ‘Wow, jsem u toho,’ protože Devils nemají tolik hráčů, kteří překonávají takovéto rekordy,” řekl brankář Devils. “Nevím, jestli mě zabrali, ale poklepal jsem svojí hokejkou. A to nikdy neklepu hokejkou, když dá někdo gól, ale toto číslo je opravdu působivé.”

Jedna další velká zajímavost je to, že Jágr měl mít na dnešní zápas na svém těle připevněný mikrofon. Během rozbruslení s ním měl ale problémy, a tak si ho na první třetinu nevzal. Technikům ale řekl, ať se neobávají, že stejně nedá gól.

Během první přestávky si mikrofon vzal zpět a řekl, “Teď ten gól dám.”

A dal ho.

“Vím věci,” řekl Jágr.

A tak doufejme, že se vyplní několik týdnů stará věštba, “Vyhrajeme Stanley Cup.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?