Peklo / Hlavní zprávy / Následující dva zápasy proti Red Wings budou klíčové, ví Ďáblové

Následující dva zápasy proti Red Wings budou klíčové, ví Ďáblové

Do konce sezony zbývá 20 zápasů. Dva následující budou proti Detroitu a všichni ví(me), že to budou klíčové duely.

Na Red Wings totiž Devils ztrácí tři body. Soupeř má ale dva zápasy k dobru. I proto by tyto dva zápasy mohly mnohé napovědět.

“Víme to. Já to také vím. Vy (novináři) také,” řekl trenér DeBoer v rozhovoru. “Nemám co k tomu říct víc. Není to o tolik důležitější, jako předchozí zápas či zápas předtím, a zároveň to není ani o trochu méně důležitější, než zápas potom. Tak to v této části roku je.”

Dnes v noci od 1:00 na domácím ledě, z pátka na sobotu v Detroitu. Bude to těžké, to je zcela samozřejmé.

“Všechny zápasy jsou důležité, ale hrát s někým dvakrát za sebou může mít trochu výhodu,” řekl Martin Brodeur, který by měl být dnes v brance.

Po návratu z Olympiády řekl Brodeur, že pro playoff musí Ďáblové vyhrát 15 zápasů ze 23. Zatím vyhráli dva ze tří. Takže je nyní potřeba 13 výher z 20 utkání, což by zajistilo 91 bodů.

DeBoer řekl, že myslí na potřebu “vyhrát co nejvíce zápasů”, ale přiznal, že už taktéž podobně kalkuloval.

“Vždy jsme hleděli na to, že existuje určité minimum výher abychom měli šanci, a tak to nějak je i nyní,” přiznal trenér. “Myslím, že víme všichni, ale cílem není 15, 14 nebo 16, ale vyhrát tolik zápasů, kolik jen půjde.”

Po výhře nad Columbusem (5:2) a nad Islanders (6:1) přišla prohra se San Jose (2:4). I tak se ale trenér mluvil pozitivně.

“Vyhráli jsme dva zápasy ze tří,” řekl DeBoer. “Tento týden nás čekají další tři, pokud opět dokážeme vyhrát dvakrát … Nemůžete tolik sledovat tabulku, protože to by vás frustrovalo – vyhrajete dvakrát ze tří zápasů a vůbec nepostoupíte v tabulce. Musíme to prostě brát takhle, zkusit si vytvořit nějakou tří nebo čtyř-zápasovou sérii výher a pak tam budeme.”

tabulkaTakto vypadají pozice obou soupeřů v jejich divizích

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?