Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové v důležitém zápase porazili Detroit

Ďáblové v důležitém zápase porazili Detroit

Devils porazili Red Wings 4:3 gólem v poslední minutě. A vítězství to bylo velice důležité …

Nebude nic špatného na tom, když řekneme, že ta výhra byla hlavně pro Martina Brodeura. Možná to byl totiž jeho poslední zápas v dresu Devils, alespoň pro tuto sezonu. Přestupové spekulace týkající se jeho jména totiž všichni známe.

“Je velkou součástí historie,” ví útočník Jaromír Jágr. “Je nejlepším brankářem, který tuto hru kdykoliv hrál. Má všechny rekordy. To je jedna stránka věci. Druhá stránka je to, že chce stále vyhrávat a stále chce i hrát. Nemyslím si, že je připravený sedět na střídačce. Musíte vnímat obě věci. Můžu mluvit pouze za sebe. Rád bych ho tu viděl, ale chci, aby byl naprosto šťastný. To ale neznamená, že šťastný není. Vím, že pokud bude hrát více, bude i více šťastný. Takže cokoliv se stane, mu schvaluji. A myslím, že on na to kouká stejně.”

Jágr je s Brodeurem spoluhráčem teprve první rok, přesto si oba hráči, jenž byli shodně draftováni v roce 1990 rozumí skvěle.

Travis Zajac je s ním spoluhráčem již delší dobu.

“Ať už zůstane anebo půjde, každý si bude pamatovat, co udělal pro tuto organizaci, Stanley Cupy, které vyhrál, rekordy, které pokořil, jak pomohl týmu a městu,” řekl Zajac. “K němu prostě patří New Jersey Devils a je součástí této organizace přes 20 let.”

Ale teď pojďme k zápasu.

“Nevím, jestli to byl náš nejlepší zápas, ale byli jsme schopní ho vyhrát, což je proti takovým týmům důležité,” pokračoval Zajac.

“Nevím proč, ale cítil jsem, jako bychom neměli nohy,” řekl Jágr. “Nehráli jsme tak dobře, jako předchozí zápasy. Poze jedna lajna hrála dobře, a to Henriqueova. Pro ostatní to nebyl příliš vydařený zápas. Vyhráli jsme, ale nemyslím si, že měl každý dobrý pocit. Ale aspoň jsme to vyhráli pro Martyho. Opravdu doufám, že zůstane, ale cokoliv pro něj bude dobrého, budu s ním, protože ho chci vidět šťastného.”

“Pokud odejde, určitě se vrátí.”

Jelikož jsme z tohoto zápasu nepsali reportáž, pojďme si ho krátce shrnout videem a souhrnem:

New Jersey Devils 4:3 Detroit Red Wings
1. Henrique, 41. Židlický (Brunner, Eliáš), 47. Zajac (Jágr, Clowe), 60. Gionta (Fayne, Zubrus) – 12. Franzen, 28. Smith (Abdelkader), 50. Bertuzzi (Franzen, Nyquist)

Střely: 29:23 (8:7, 7:12, 14:4)

Sestavy
Devils: Brodeur – Židlický, Greene, Fayne, Gelinas, Salvador, Merrill – Zubrus, Gionta, Brunner, Henrique, Ryder, Bernier, Zajac, Carter, Loktionov, Eliáš, Clowe, Jágr
Red Wings: Howard – Smith, Lashoff, Quincey, Ericsson, Kronwall, DeKeyser – Abdelkader, Alfredsson, Nyquist, Sheahan, Andersson, Miller, Tatar, Jurčo, Glendening, Helm, Bertuzzi, Franzen


Sestřih zápasu Devils-Red Wings

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?