Peklo / Preview / Ruutu se dnes postaví proti svému bývalému klubu!

Ruutu se dnes postaví proti svému bývalému klubu!

Dnes se od 1 hodiny potkají, už potřetí v sezoně, Devils a Hurricanes. Na konci listopadu sehrály tyto dva týmy home-and-home zápasy – nejprve vyhráli Hurikáni v New Jersey 4-3 ,o dva dny později si Ďáblové vzali zase zápas zpět na ledě Caroliny. V tom prvním zápase se mimo jiné gólově prosadil i Tuomo. Dnes nás čeká zápas v New Jersey a v dubnu ještě v Carolině. Doufáme tedy, že série nebude pokračovat a Ďáblové dnes doma důležité body v divizním souboji urvou.

29. listopad 2013    |    CAR 2 – 5 NJD

27. listopad 2013    |    NJD 3 – 4 CAR

Hurricanes v současné době prožívají těžší období. Po přestávce dokázali v 6 utkáních vyhrát pouze jednou a 5x prohráli. Je ovšem pravda, že měli po přestávce těžký los, jelikož začínali 5zápasovou šňůrou po Západním pobřeží, kromě prvního zápasu. V tom podlehli Buffalu 2-3. Poté už je čekal Dallas, Los Angeles, Anaheim a San Jose, takže nic jednoduchého, v San Jose však dokázali 3-2 zvítězit. Včera podlehli na domácím ledě Rangers 2 – 4 a dnes je čeká další venkovní zápas – v Prudential Center.

V minulých měsících se tento soupeř několik týdnů držel i před našimi Ďábly, ale kvůli špatné formě z posledních zápasů se propadli až na 7 místo v divizi a Devils mají na tento mančaft 4bodový náskok.

Proti svým bývalým týmům se také postaví dva hráči – Tuomo Ruutu a Andrei Loktionov, kteří byli předmětem výměny před deadlinem.

V řadách Caroliny je ve formě Andrej Sekera, který má na kontě dva góly a 4 asistence v šesti zápasech. Svoji bodovou bilanci i nadále vylepšuje Patrik Eliáš, který má z posledních pěti utkání 3 góly a 5 asistencí. Do brány Devils se dnes postaví Marty Brodeur.

Zranění hráči

Hurricanes: Justin Faulk (horní část těla)

Devils: bez zranění

Předpokládané sestavy

Carolina HurricanesAnton Khudobin – Andrej Sekera, John-Michael Liles, Ron Hainsey, Brett Bellemore, Jay Harrison, Ryan Murphy – Jeff Skinner – Eric Staal – Elias Lindholm, Jiri Tlusty – Jordan Staal – Alex Semin, Nathan Gerbe – Riley Nash – Pat Dwyer, Drayson Bowman – Andrei Loktionov – Manny Malhotra

New Jersey DevilsMartin Brodeur – Andy Greene, Mark Fayne, Eric Gelinas, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Jon Merrill – Ryane Clowe – Travis Zajac – Jaromir Jagr, Adam Henrique – Patrik Elias – Damien Brunner, Tuomo Ruutu – Dainius Zubrus – Michael Ryder, Ryan Carter – Stephen Gionta – Steve Bernier

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?