Peklo / Hlavní zprávy / “Byla to velmi důležitá výhra,” shodují se Ďáblové po zápase s Flyers

“Byla to velmi důležitá výhra,” shodují se Ďáblové po zápase s Flyers

Devils vyhráli ve Wells Fargo Center 1:2 a oloupili tak divizního rivala, Philadelphii Flyers, o všechny body.

Jaromír Jágr před zápasem řekl, že ten zápas bude velmi důležitý. Že to bude něco jako play-off.

Podle toho také vypadala bojovnost jeho týmu, který vybojoval výhru 2:1. Sám Jágr se na tom podílel gólem a asistencí, za což byl posléze vyhlášen hlavní hvězdou utkání.

Český útočník byl autorem vítězné branky, když těžil ze skvělé práce Židlického, který mu následně přihrál před branku. Jágr poté procpal kotouč mezi Masonem a tyčkou do branky. Byl to pro něj 702. gól v NHL. Martin Brodeur se na výhře podílel 30 zákroky. Bylo to pro něj čtvrté vítězství v řadě a padesáté v kariéře proti Flyers.

“Pro nás je většina zápasů jako v play-off, to je jasné,” řekl o momentální situaci týmu Jágr. “Když hrajete proti týmu ze stejné divize, je to velmi důležité a vy z toho musíte něco vytěžit.”

Columbus a Detroit hráli spolu, takže Devils prostě museli vyhrát, aby jim na play-off stále scházely pouze dva body.

“Věděli jsme, že se do toho dnes musíme opřít a vyhrát,” řekl zámořským médiím trenér Peter DeBoer. “Ukázali jsme se a myslím, že jsme bojovali velice tvrdě a nechali na ledě všechno. Nebyl to příliš pohledný zápas, ale odvedli jsme svou práci a od toho se odrazíme.”

Jak již bylo řečeno, gólu Jágra předcházela skvělá práce Židlického v útočném pásmu. Toho si všimnul i gólman Brodeur.

“Zids se dostal na druhou stranu a jejich hráč (Streit) ho nemohl dostat, jelikož si skvěle kryl puk tělem,” řekl brankář New Jersey. “To se nedá naučit.”


Vítězná branka Jaromíra Jágra v zápase s Flyers

Flyers vyrovnali předtím na 1:1, což si Brodeur poměrně vyčítal. Obránce Grossman vystřelil od mantinelu a puk propadl Brodeurovi mezi betony. Přesto si ale Brodeur zasloužil za svůj výkon pochvalu.

“Především v první přesilovce, tam měli asi 17 střel,” řekl s nadsázkou Jágr. “Ve druhé třetině jsme nehráli svůj hokej. V první to bylo dobré – trávili jsme mnoho času vepředu, měli jsme dost šancí. Ale ve druhé třetině se to nějak otočilo.”

Před Olympiádou byl brankářskou jedničkou Cory Schneider, momentálně je v této pozici Martin Brodeur.

A to se kvůli malé vytíženosti mluvilo i o jeho případné výměně. K ničemu ovšem nedošlo a stále tak pomáhá Devils k vítězstvím.

“Beru to den ode dne,” řekl Brodeur. “Užívám si, že mám šanci chytat. Byl to těžký rok, ale momentálně jsme v tom všichni společně. Nikam nejdu. Není tu žádná druhá uzávěrka přestupů, které bychom se měli obávat, takže si to pouze užívám. Mám příležitost hrát a doufám, že pomůžu tomuto týmu do play-off. Zasloužíme si to. Máme dobrý hokejový tým, ale komplikujeme si to sami. Každý zápase je pro nás velice důležitý.”

Jak bylo jži v článku zmíněno, Brodeur proti Flyers vychytal 50. výhru. Pouze proti jednomu týmu jich vychytal více – 51 proti New York Islanders. Zápas si velmi užil.

“Byl to typický zápas Devils-Flyers,” řekl 41letý brankář. “Měl dobrou atmosféru a okolo branky spoustu fyzické hry. Spousta puků lítala odevšaď. Byl to zápas, který jsme si užili. Samozřejmě by to mohlo být lepší, ale byl to dobrý zápas.”

Dalším důležitým klíčem k vítězství byla ubráněná oslabení. Devils ubránili všech 6.

“Oslabení byla důležitá,” potvrzuje DeBoer. “Měli jsme mnoho vyloučených z důvodů, které jsme příliš nechtěli. Trochu jsme si to tím komplikovali a unavovali si hráče, ale to byla tak jediná věc, která se nám dnes příliš nepodařila.”

“Bylo to důležité,” pokračuje Adam Henrique. “Ale samozřejmě nesmíme být tak často vylučováni. Oslabení se nám předtím trochu nedařila (Devils inkasovali v oslabení ve všech posledních třech zápasech). Dnes to bylo dobré. Tvrdě jsme bojovali. Kluci zblokovali mnoho střel. Mělo to velký podíl na výhře.”

Velmi dobrý výkon podal i Anton Volchenkov, který byl na ledě celkem 20 minut a 43 vteřin, z toho přes 8 minut strávil na ledě při oslabení.

Společně s Faynem rozdal pět hitů a měl čtyři zblokované střely.

“Myslím, že byl dnes skvělý,” chválí ruského obránce DeBoer. “Tady (ve Philadelphii) hraje vždycky skvěle. Byl to zápas přímo pro něj.”

Během jednoho oslabení dokonce Fayne ztratil svojí hokejku, a tak mu jí musel podat Stephen Gionta. Jenže mezi těmito hráči je 21cm rozdíl.

“Bylo to poměrně … krátké,” smál se Fayne. “Taková mini hokejka.”

Zabydluje se i nová posila, Tuomo Ruutu. V zápase s Carolinou předtím dal vítězný gól a měl i asistenci, nyní měl proti Flyers dvě asistence. V první lajně se Zajacem a Jágrem se mu hraje velmi dobře.

“Chci hrát tvrdě a současně i dávat góly,” řekl Ruutu. “Snažit se týmu pomoct všemi způsoby.”

Spolupráci s ním si chválí i Jaromír Jágr.

“On je typ hráče, který se nebojí jít do souboje s kýmkoliv,” řekl český útočník. “Ale není jen hitujícím hráčem. Vytváří spoustu dobrých akcí. Je o něco rychlejší než Scott Hartnell (útočník Philadelphie), řekl bych. Vytváří pro mě s Travisem spoustu prostoru. Hráči soupeře si na něj musí dávat pozor, protože neví, odkud se zjeví. Takže pokud ho necítíte, musíte se rozhlížet okolo.”

Dnes Ďáblové nebudou trénovat. Ve čtvrtek je čeká odpolední trénink, než odletí do Floridy, kde se v pátek utkají s Panthers.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?