Peklo / Hlavní zprávy / Devils chtějí pokračovat ve vítězné sérii

Devils chtějí pokračovat ve vítězné sérii

Dnes hrají Ďáblové s Floridou a v tomto zápase by chtěli prodloužit svou vítěznou sérii.

Od Olympijské přestávky vyhráli Ďáblové přetkrát ze sedmi zápasů, ale stále ztrácí dva body na play-off. Do konce sezony zbývá 16 utkání.

Pokud by dnes Devils porazili Floridu, podařilo by se jim vyhrát tři zápasy v řadě. To se stalo jen jednou v sezoně, a to v půlce listopadu. Od té doby bylo maximum dva zápasy v řadě.

Nyn mají již osmou příležitost, kdy mohou vyhrát potřetí v řadě, a to o půl jedné našeho času v BB&T Center proti Floridě.

“Již jsme mluvili o tom, že potřebujeme vyhrát pár zápasů v řadě,” řekl DeBoer ve čtvrtek deníku The Record. “Ať už to budou tři nebo čtyři z pěti či sedm z devíti, musíme prostě držet pozici a získávat body. Samozřejmě se nám asi nepodaří vyhrát všechny zápas až do konce sezony, ale musíme získávat potřebné body.”

Ačkoliv před Olympijskou přestávkou chyběly na play-off body tři a nyní pouze o jeden méně, vypadá to, že je vše na poměrně dobré cestě. Určitý progres tam je.

“Pete (DeBoer) odvedl dobrou práci v tom, že se nás snaží vést zápas od zápasu,” řekl Travis Zajac. “Všichni víme, jak to vypadá v tabulce a že to nezměníme jedním zápasem, takže se na to soustředíme. Snažíme se získávat body.”

Po zápase na Floridě čeká Ďábly ještě utkání na ledě Tampy Bay, pak ale odehrají pět zápasů doma. Následovat bude venkovní utkání s Islanders a další zápas doma. Takže je tu velká šance.

“Určitě bychom rádi vyhráli každý ze zbývajících zápasů,” řekl DeBoer. “Bude to sprint až do cílové pásky. Myslím, že přesně to je skutečnost. Dobrou zprávou je to, že jsme si dali šanci bojovat až do konce.”

“Nyní nás čekají těžké back-to-back zápasy, ale poté budeme téměř dva týdny doma,” ví Cory Schneider, který by měl dnes v noci chytat. “Pokud získáme tři, nebo i čtyři body tento víkend, bude to opravdu skvělé, takže tu důležitost zápasů si uvědomujeme. Florida nás už doma dokázala dost potrápit (Devils vyhráli po brance Židlického 2:1 v prodloužení), takže víme, že to bude těžký zápas.”

“V této lize není lehký zápas,” potvrzuje Schneiderovu myšlenku Jaromír Jágr. “Nezáleží na tom, s kým hrajete. Hráči bojují o play-off, o první místo v divizi, o místo v týmu. Každý může porazit každého. Podívejte se na Buffalo (výhry proti Bostonu, San Jose a Tampě Bay od konce přestávky), a to nemají šanci na play-off.” Takže se musíme ujistit, že budeme hrát náš nejlepší hokej.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?