Peklo / Hlavní zprávy / Parise si při návratu do New Jersey vyslechl bučení, dal ale i gól

Parise si při návratu do New Jersey vyslechl bučení, dal ale i gól

Bývalý kapitán Devils Zach Parise si při každém doteku s pukem vyslechnul bučení. Proti svému bývalému týmu se ale dokázal i prosadit.

Sám tím bučením ale tolik překvapen nebyl.

“To jsem opravdu nebyl,” řekl v rozhovoru pro deník The Record. “Tak trochu jsem to čekal.”

Parise se navrátil do New Jersey poprvé od 4. července 2012, kdy klub opustil a jako volný hráč se na několik let upsal Minnesotě. A zápas si i přes to bučení velmi užil.

“Viděl jsem spoustu dobrých kamarádů a spoustu dobrých lidí, se kterými jsem se bavil, takže tato část byla jistě skvělá,” řekl Parise. “Vrátit se sem a hrát v budově, ve které mám spoustu skvělých zážitků bylo skvělé.”

Bývalí spoluhráči Pariseho se tomu bučení smáli.

“Všechno bylo ze srandy,” řekl obránce Mark Fayne. “Nevím, jestli ho to nějak hodně trápilo. Mluvil jsem s ním během léta a vypadá, že je šťastný.”

“Ale samozřejmě bych byl rád, kdyby byl tady, takže si nemyslím, že by to bučení fanoušků pro něj bylo nějak těžké.”

Překvapená touto reakcí fanoušků nebyl ani Peter DeBoer.

“Rozumím tomu, že fanoušky naštval jeho odchod,” řekl DeBoer. “Ale taktéž vím, že bychom měli být vděční za to, co pro nás udělal. Vím, že jsem se cítil skvěle, když jsme ho trénoval. Dnes jsem si navíc uvědomil, proč je tak vyjímečný. Je pořád okolo branky, vyhrává souboje. Je to speciální hráč.”

Parisemu byl připsán gól 21 sekund po začátku třetí třetiny. Po střele Ryana Sutera bojoval se Salvadorem před brankou a jednoho z této dvojice trefil puk. Některé záběry prokázaly, že puk trefil Salvadora, někteří ale tvrdí, že puk trefil Pariseho. Tak jako tak, gól byl připsán Parisemu.

Předtím byl v první třetině v samostatném úniku vychytán Corym Schneiderem.

“Snažil jsem se ho přehodit, ale on to dobře chytil,” řekl Parise o tomto momentu.


Únik Zacha Pariseho, který Cory Schneider chytil

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?