Peklo / Hlavní zprávy / Devils stále nic nevzdávají a neustále trénují nájezdy

Devils stále nic nevzdávají a neustále trénují nájezdy

Ačkoliv není situace příliš optimistická, Devils stále nic nevzdávají a dále pilují na tréninku třeba i nájezdy.

V něch mají bilanci 0:11 v této sezoně, což je opravdu děsivé. Stále se je snaží trénovat.

“Nevzdáváme se,” řekl Adam Henrique deníku The Record. “Dali jsme v minulém zápase góly. V tom budeme pokračovat.”

Poté, co z prvních 30 nájezdů v této sezoně skórovali Devils pouze jednou, prosadili se v utkání s Buffalem hned dva hráči – Jacob Josefson a Jaromír Jágr. Jelo se celkem devět sérií, ale nikdo další už Nathana Lieuwena nedokázal překonat.

Ačkoliv by nájezdy už nejradši nechtěli, tak stále nevzdávají jejich trénink.

“Nevidím důvod, proč bychom měli,” řekl Travis Zajac, který při svém posledním pokusu trefil tyčku. “Nedařily se nám, ale v posledním zápase jsme byli blízko. Dali jsme dva góly, takže se pohybujeme správným směrem.”

“Myslím, že není pochyb o tom, že se jedná hlavně o záležitost sebedůvěry,” ví trenér DeBoer. “Získat sebedůvěru zde můžete stejným způsobem, jako když jí potřebuje nějaký útočník. Dá gól třeba po delší době, cítí se dobře a pracuje na tom. A tak to je i tady.”

Pětibodová ztráta na play-off je určitě znatelná a postup by se rovnal asi zázraku. Malá šance ale stále žije, a té je třeba se chopit.

“Ať už hrajeme s kým hrajeme, musíme získat dva body do tabulky,” řekl před dnešním zápasem s Capitals Adam Henrique. “Musíme se soustředit na výhru. Je to pro nás velký zápas a pro ně také, takže to bude stát za to.”

Po prohře se Sabres na tom byli Devils špatně nejen výsledkově, ale i v náladě. V šatně panovala hodně špatná nálada. Na včerejším tréninku už ale bylo vidět, že to všichni hodili za hlavu.

“Po zápase to bylo frustrující, protože jsme opět prohráli nájezdy, ale po dni volna nám zbývá šest zápasů a stále jsme ve hře,” řekl Zajac. “Nikdo nám zatím neřekl, že jsme to nedokázali. Takže nás v pátek čeká velký zápas a doufejme, že podáme nejlepší možný výkon.”

Na čtvrtečním tréninku se Ďáblové hlavně zaměřili na procvičování hry v oslabení, jelikož Washington má nejlepší přesilovku v lize – úspěšnost 23,7%. Zvláště nebezpečný je při ní hlavně Alex Ovechkin, který už v početní výhody nastřílel 22 branek, s čímž je taktéž nejlepší v NHL (druhý je Joe Pavelski, který jich má o 8 méně).

“Oni žijí z přesilovky, která jim získává úspěchy, čemuž musíme zabránit,” ví DeBoer.

Devils zase mají nejlepší oslabení v lize. Ty trénuje Mike Foligno, který se před sezonou stal novým asistentem trenéra. S úspěšností 86,9% při této situaci tak může být spokojen. Na druhé straně je hlavním trenérem Adam Oates, který dříve dělal asistenta právě v New Jersey. A Capitals mají podobný systém hrání přesilovek, jaký měli Devils v době, kdy zde působil.

Kromě Ovechkina je nebezpečný taktéž Nicklas Bäckström, který má 37 přesilovkových asistencí.

“Mají dobrou přesilovku,” ví Henrique. “Dobře se pohybují. My jsme se na to tedy připravovali a ujišťovali se, že víme, co při těchto situacích dělat.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

  1. Tak hlavně,že to vědí… 3:)

Ďáble, co na to říkáš...?