Peklo / Binghamton Devils / Útočník Ben Johnson podepsal zkušební kontrakt s Albany

Útočník Ben Johnson podepsal zkušební kontrakt s Albany

Volba Devils v třetím kole draftu roku 2012 podepsala zkušební kontrakt s Albany Devils.

V roce 2012 byl Ben Johnson vybrán celkově jako 90., tedy v závěru třetího kola. Tento centr, který se narodil 7.6.1994 v americkém státě Michigan (město Calumet) vypadl v play-off OHL se svým týmem (Windsor Spitfires) v sérii s London Knights.

V základní části byl s 53 body (28+25) v 59 zápasech třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Lepší už byli jen Joshua Ho-Sang (85 bodů, zatím nedraftován) a Brady Vail (83 bodů, patří Montrealu, na jehož farmě v Hamiltonu je nyní na zkoušce).

Po třech sezonách strávaných v OHL tak má nyní šanci zabojovat o míst mezi elitou. Cesta ale povede nejprve přes AHL, kde díky amatérskému zkušebnímu kontraktu bude nyní hrát až do konce sezony za Albany Devils.

Zajímavosti:

1) Bratranec Bena Johnsona je Blake Pietila, který byl v roce 2011 taktéž draftován Devils ( v pátém kole).

2) Před více než rokem byl Johnson trestně stíhán za dva případy týkající se sexuálního násilí. Rozsudek dodnes nebyl vykonán.

3) Podle serveru eliteprospects.com má tento hráč dobrou rychlost a samozřejmě i dobrý přehled o hře, ale na všem bude muset ještě určitým způsobem zapracovat.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?