Peklo / Hlavní zprávy / Na play-off ztrácí Devils už pouze bod

Na play-off ztrácí Devils už pouze bod

Někteří už je odepisovali, ale oni se znovu připomněli – po výhře nad Carolinou ztrácí Devils na play-off už pouze bod.

V pátek ráno ztráceli Ďáblové na Columbus celkem pět bodů. Pak ale dokázali porazit Washington a nyní i Carolinu, a tak ztrátu smazali na jediný bod. Do konce sezony zbývají čtyři zápasy, Columbus má ale utkání k dobu (to hraje dnes v noci proti Islanders).

“Věděl jsem, že máme charakter,” pochvaloval si DeBoer v rozhovoru pro deník The Record. “Vím to už tři roky, co tu jsem. Mnoho lidí nás odepisovalo a já věděl, že ti kluci co jsou tady, budou hrát až do doby, než jim někdo řekne, že už to dál nejde.”

Z posledních 7 utkání tak Devils vždy vydolovali minimálně bod. Bilance 4-0-3 ukazuje silného bojovného ducha.

V zápase s Capitals se zranil Eliáš, Henrique a Josefson, a tak se boj o play-off ještě více zkomplikoval. I v současné situaci by se asi rovnal zázraku, ale nyní je k němu o něco blíže.

“To jsou přesně ty typy výher, které si užíváte,” řekl Schneider po zápase s Hurricanes. “Tvrdě pracujete, na ledě necháte všechno a to vás pak nabudí. Po celý rok už jsme několik takových výher měli na dosah, ale nevyšlo to. Ale pokud chceme vyhrávat, musíme bojovat přesně tak, jako v posledních utkáních.”

Co tedybylo největším rozdílem posledních dvou zápasů od těch předchozích?

“Občas zoufalství, občas nutnost,” hledá odpověď Schneider. “Celý rok se soustředíme, abychom byli zdraví. V druhé polovině sezony jsme měli téměř všechny hráče, ale pak najednou ztratíme tři-čtyři v posledních utkáních a to znamená, že někteří hráči dostanou větší roli, což přijmou a hrají podle toho.”

“Několik klíčových hráčů jde dolů, ale pak vždycky někdo jde nahoru,” říká Jaromír Jágr. “Získají více příležitostí na ledě a toho musí vužít. Když se někdo zraní, není to dobré, ale na druhou stranu dostanou jiní příležitost.”

Dainius Zubrus byl tím, který šel výkonostně nahoru. První gól dal v 16. minutě, kdy překonal Khudobina mezi betony. Druhý gól přidal do prázdné brány. V lajně s Brunnerem a Ryderem tak odehrál povedený zápas.

“Bylo to od Zubieho skvělé,” řekl DeBoer. “Každý večer tvrdě dře a není za to tolik odměňován, takže je skvělé, že tentokráte dal dva.”

“Pro mě je určitě skvělé, že jsem dal dva góly, ale měli jsme v sestavě mnoho mladých hráčů, kteří nahradili ty zraněné a každý odehrál velmi dobrý zápas,” hodnotí Zubrus.

Stephen Gionta se vrátil po zranění pravého kotníku a hrál opět v lajně s Carterem a Bernierem. Tato lajna velmi často nastupovala proti té první soupeřovo, kde hrál Eric Staal a Alexander Semin s bývalým hráčem Devils, Andreiem Loktionovem.

“Myslím, že byli excelentní,” nešetřil chválou DeBoer. “Potřebovali jsme hráče s velkým množstvím energie. Gio a Bernier byli čerství a Carter, který tvrdě makal i v posledním zápase, měl také mnoho energie. (Tim) Sestito a (Mike) Sislo taktéž odehráli dobrý zápas. Merrill byl v defenzivě excelentní. Myslím, že to, co do toho dnes hráči vložili, moc pomohlo.”

Možná se i štěstí otočilo na stranu Devils, a to už v pátek, kdy Chicago porazilo Columbus 4:3 gólem 3,9 sekund před koncem.

Šťastný gól přišel i v zápase s Carolinou při vítězné brance. Židlický vystřelil a Zajac puk tečoval, ten trefil tyčku a odrazil se do brankoviště. Místo toho, aby tam zůstal, se po dalších odrazech dostal až do branky.


Šťastný gól Travise Zajaca

“Myslel jsem si, že to tam propadlo už napoprvé,” řekl Zajac.

Ďábly v zápase podržel i Cory Schneider, který si připsal 26 zákroků.

“Dnes jsme hráli skvěle,” pokračuje Zajac. “Po většinu dobu jsme hru kontrolovali.”

“Dnes jsme měli zápas pod kontrolou už od první minuty,” řekl Jágr. “Schneids chytal neuvěřitelně. Když jsme udělali nějaké chyby, on tam byl. Ale my jsme měli mnoho gólových šancí. Tvořili jsme protiútoky. Kdybychom některé akce zahráli lépe, mohlo být rozhodnuto už dříve.”

Na play-off tak Devils ztrácí už pouze bod, ovšem s tím, že Columbus má zápas k dobru. Ten hraje dnes o půlnoci proti Islanders. New Jersey se do akce vrátí v noci z pondělí na úterý, kdy přivítá Calgary Flames.

“Jsme pořád součástí lovu, stále žijeme,” hecuje spoluhráče Zubrus. “Víme, že situace, ve které jsme, není jednoduchá, ale doufejme, že se tam dostaneme.”

I kdyby se podařilo vyhrát všechny zbývající čtyři zápasy, nemuselo by to stačit. Columbus totiž musí získat maximálně osm bodů. Pokud ze zbývajících pěti utkání získají osm nebo více bodů, je po šanci.

“Získali jsme šanci, že zase můžeme o něco hrát,” říká Jágr. “Když prohrajete, je po tom. Ale my vyhráli, takže máme šanci něco udělat. Nic není hotovo. Je to na nás!”

“Musíme vyhrát všechny zápasy a snad budeme mít i trochu štěstí.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?