Peklo / Binghamton Devils / O play-off bojují Devils i na jiné frontě – v AHL

O play-off bojují Devils i na jiné frontě – v AHL

Farma New Jersey, Albany, taktéž musí ve své lize bojovat o play-off.

Momentálně je totiž Albany na sedmém místě v konferenci, o tři body před devátým Hershey. Hershey má ovšem zápas k dobru a tak je jisté, že se bude jednat ještě o těžký boj.

tabulkaTabulka Východní konference

Jsou sice v lepší pozici, než hlavní tým, ale i tak je nečeká vůbec nic lehkého. V dubnu zatím prohráli oba dva zápasy. Na ledě Syracuse Crunch 1:2 a na ledě Wilkes-Barre/Scranton Penguins 0:1 v prodloužení. Další utkání hrají dnes proti Adirondacku od 21:00.

V čele bodování týmu se stále drží Joe Whitney, který má 50 bodů (21+29) v 68 utkáních. Za ním je Mike Sislo, jenž odehrál 57 zápasů, v nichž dal 23 branek a na dalších 17 přihrál. Ten je ale momentálně v hlavním týmu Devils.

Třetí v bodování je Kelly Zajac s 40 body (10+30) z 62 utkání.

Nejproduktivnějším obráncem je Bělorus Raman Hrabarenka, který dal 6 gólů a na 15 přihrál. To vše zvládnul v 43 zápasech.

O místo brankářské jedničky se stále dělí Keith Kinkaid a Scott Wedgewood. Prvně jmenovaný zasáhl do 39 zápasů a úspěšnost zákroků drží na 91%. To Wedgewood má bilanci horší, v 33 utkáních, do kterých zasáhl, si vytvořil úspěšnost 89,8%.

Celkem 90 minut v sezoně 2013/2014 odchytal Maxime Clermont (inkasoval třikrát) a 37 minut a 41 vteřin chytal Johan Hedberg (inkasoval dvakrát z 13 střel).

Tým trenéra Kowalského tak čeká těžký boj, ale doufejme, že oba ďábelské týmy uspějí a splní svůj cíl!

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …