Peklo / Hlavní zprávy / Peter DeBoer zůstane v roli hlavního kouče Devils i nadále

Peter DeBoer zůstane v roli hlavního kouče Devils i nadále

Změna na pozici hlavního trenéra se u Devils konat nebude, Peter DeBoer zůstává.

Po výhře 3:2 nad Bruins v posledním zápase NHL informoval generální manažer Lou Lamoriello Petera DeBoera o tom, že i nadále zůstává v roli hlavního trenéra New Jersey Devils.

“Jsem samozřejmě šťastný, že zůstávám,” řekl DeBoer deníku The Record. “Myslím, že zde máme nedokončenou práci. Opravdu si myslím, že kdyby byly nějaké věci jen trochu jinak, pořád bychom hráli. Jsem si jistý, že mnoho týmů říká to samé, ale já tomu opravdu věřím a přál bych si, abychom příští týden mohli začít odznova a vrátit se do toho.”

První sezona DeBoera na lavičce Ďáblů byla vynikající. S týmem postoupil až do finále Stanley Cupu, kde ovšem podlehl Kings 2:4 v sérii. Pak se ale se svým celkem dvakrát neprobojoval do play-off, na což fanoušci Devils nebyli moc zvyklí.

Ačkoliv Lamoriello v průběhu roku několikrát oznámil, že DeBoer a asistenti odvádí velmi dobrou práci, nechtěl, až do včerejška říci, jestli na své pozici zůstanou.

O víkendu se rozvířily spekulace, že DeBoer svůj kontrakt s Devils prodloužil, ale k tomu nakonec ani dojít nemuselo. Sám měl totiž smlouvu i na další rok, ale jelikož Devils nikdy detaily smluv u trenérů nezveřejňují, nikdo o tom nevěděl.

“Lou mi první den řekl, že je jen jedna osoba, která smí mluvit o detailech smlouvy,” prozradil DeBoer s úsměvem. “A já to nejsem.”

Jeho bilance ve všech odkoučovaných zápasech byla 102-75-34. V této sezoně 35-29-18. Celkově tedy na lavičce New Jersey zažil 102 výher, což ho řadí na druhé místo v historické tabulce všech trenérů Devils. Prvním je Jacques Lemaire s číslem 276.

Od hráčů se dočkal velké podpory.

“Je to dobrý trenér,” myslí si Travis Zajac. “Dobře s námi komunikuje. V kabině i na lavičce je vždy cítit jeho přítomnost, navíc má dobré cítění pro tým. Je to chytrý trenér. On něco přehodnotí a další rok se vrátí s novými věcmi, a pokusí se tento tým dostat do play-off.”

“Myslím si, že to je od Loua dobrý tah. Je to opravdu dobrý trenér a vím, že kdyby nezůstal zde, vzali by ho určitě jinde. Když máte dobrého trenéra, nechcete, aby odešel.”

Jaromír Jágr v sobotu řekl, že DeBoer si zaslouží zde zůstat a že kdyby odešel, tak by ho chtělo deset týmů. Taktéž dodal, že když zůstane v Devils, přál by si, aby ho trénoval ten samý člověk.

Všechny samozřejmě mrzí, že Devils nebudou hrát play-off, ale nemyslí si, že by u trenéra byl ten problém.

“Myslím, že odvedl dobrou práci,” řekl Zubrus. “Poslední roky pro nás nebyly lehké. Samozřejmě jsou nějaké těžké dny, ale myslím, že odvedl dobrou práci. Pokud zde zůstane, já to samozřejmě uvítám. Je tu mnoho lidí, kteří jsou s trenérem spokojení a to si myslím, že může znamenat jen dobré.”

“Všichni chceme vyhrávat,” řekl Zajac. “On je soutěživý. To cítíme a také to po trenérovi chceme. Chcete to cítit. Chcete chlapy, kteří chtějí vyhrávat tak moc, jako vy.”

Devils zakončili sezonu s 88 body, tedy s pětibodovou ztrátou na play-off.

A co bude pro trenéra největší výzva do příští sezony?

“Největší výzvou pro mě budou samozřejmě nájezdy, protože všichni víme jak důležité byly body, které jsme v nich ztratili,” naráží DeBoer na bilanci 0-13. “V průběhu sezony jsme nevěděli, co s tím. Zkoušíte různé věci. Zkoušíte jet první. Zkoušíte jet druhý. Trénujete je. Měníte hráče.”

“To byla určitě na nejvíc frustrující část v sezoně.”

Ďáblové nadále musí začít střílet více branek. Celkem dali 197 gólů, horší v konferenci už bylo jen Buffalo (150) a Florida (188). Na druhou stranu měli třetí nejlepší obranu v konferenci, lepší už měli jen Bruins (171) a Rangers (190). Devils inkasovali 195krát.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?