Peklo / Hlavní zprávy / Ďáblové v sezoně 2013/2014

Ďáblové v sezoně 2013/2014

Je několik dní po konci základní části. Devils v ní neuspěli a nepostoupili do play-off. Zde máme přehled všech, kteří za Devils v této sezoně nastoupili a jsou stále členy kádru.

Brankáři
Cory Schneider: Když před sezonou přišel z Vancouveru za první kolo draftu, vědělo se, že se s ním počítá hlavně do budoucna na post jedničky. On se na tuto pozici ale propracoval už v průběhu sezony. Dlouho doplácel na to, že když byl v brance, tak se tým nedokázal střelecky prosazovat a tak moc výher na svém kontě neměl. Ve statistikách na tom ale byl lépe než jeho kolega. Je tak jasné, že ohledně situace v brankovišti nemusí mít Devils strach.
Statistiky: 45 zápasů, 3 čistá konta, úspěšnost zásahů 92,1%, průměr obdržených branek na zápas 1,97

Martin Brodeur: Dlouholetá ikona Devils má za sebou dost možná poslední sezonu. Ale jen možná. Jak již bylo řečeno, počítalo se s ním jako s jedničkou, o tuto pozici ovšem přišel a tak poměrně nezvykle často sedával na střídačce. I proto se před uzávěrkou přestupů mluvilo o jeho možném odchodu. K tomu ale nedošlo a sezonu tak dokončil tam, kde chytal po celou svou kariéru v NHL.
Statistiky: 39 zápasů, 3 čistá konta, úspěšnost zásahů 90,1%, průměr obdržených branek na zápas 2,51

Obránci
Marek Židlický: Nejproduktivnější obránce, celkem pátý nejproduktivnější hráč týmu. Jeho přínos na přesilovkách byl znatelný, nastřílel v nich 8 branek, nejvíce z celého týmu. Měl také 60 trestných minut, v čemž se také mezi Ďábly řadí na první místo.
Statistiky: 81 zápasů, 12 gólů, 30 asistencí, plus/minus -3, 60 trestných minut

Andy Greene: Letos odehrál velmi dobrou sezonu. Pravidelně hrál v první lajně ve dvojici s Faynem. Jako jeden ze čtyř hráčů odehrál plnou porci zápasů. Spolehlivý v obraně, podporující útok – Andy Greene jak ho známe.
Statistiky: 82 zápasů, 8 gólů, 24 asistencí, plus/minus 3, 32 trestných minut

Eric Gelinas: Talentovaný obránce, který si velmi rychle získal fanoušky především díky svým ofenzivním schopnostem. Jeho dělovka od modré byla užitečná na přesilové hry, v nichž dal celkem 5 gólů ze svých 7. Pátý nejproduktivnější mezi obránci nováčky. V posledních zápasech nastoupil párkrát i na levém křídle v útoku. Je v něm velký potenciál.
Statistiky: 60 zápasů, 7 gólů, 22 asistencí, plus/minus -3, 22 trestných minut

Mark Fayne: Jak již bylo řečeno, nastupoval v první formaci s Greenem. Velmi spolehlivý defenzivní bek, užitečný především na oslabení. Jeho výkony šly jistě nahoru a ne nadarmo trávil na ledě spoustu času.
Statistiky: 72 zápasů, 4 góly, 7 asistencí, plus/minus -5, 30 trestných minut

Jon Merrill: Vedle Gelinase další mladík, který prokazuje perspektivu zadních řad Devils. Spolehlivý defenzivně, uměl podpořit i útok. V první sezoně získal cenné zkušenosti, které by mohl uplatnit. Pokud tak uskuteční, vyroste z něj velmi kvalitní obránce.
Statistiky: 52 zápasů, 2 góly, 9 asistencí, plus/minus -3, 12 trestných minut

Anton Volchenkov: Fanoušky často zatracovaný obránce. Jeho výkony v této sezoně ale byly o poznání lepší, než v minulých. Často blokuje střely a umí rozdat pořádně tvrdý hit. Na jeho plat (přes 4 miliony dolarů ročně) ovšem výkony nejsou dostatečné. Před uzávěrkou přestupů byl nabízen jiným týmům, k dohodě ovšem nedošlo.
Statistiky: 56 zápasů, 0 gólů, 8 asistencí, plus/minus 3, 20 trestných minut

Bryce Salvador: Kapitán svými výkony zklamal. Moc toho ani kvůli svým zraněním neodehrál. Oproti minulé sezoně, kdy působil především v obraně velmi zodpovědně, zklamal.
Statistiky: 40 zápasů, 1 gól, 3 asistence, plus/minus -2, 29 trestných minut

Peter Harrold: Taktéž k moc velkému počtu zápasů nenastoupil, většinou vysedával na tribuně a čekal na šanci. Když jí dostal, nebyl příliš nápadný – dá se říci, že nic skvělého nepředvedl a ani nezkazil.
Statistiky: 33 zápasů, 0 gólů, 4 asistence, plus/minus -2, 14 trestných minut

Adam Larsson: K nepochopení mnoha fanoušků toho moc neodehrál. Zranil se a po uzdravení putoval na farmu do Albany, kde ovšem setrval velmi dlouhou dobu. Delší, než se čekalo. V tomto obránci určitě talent je, zatím ho ale neprokázal tak, jak by se na čtyřku draftu slušelo.
Statistiky: 26 zápasů, 1 gól, 2 asistence, plus/minus -1, 12 trestných minut

Útočníci
Jaromír Jágr: Nejproduktivnější hráč, nejlepší nahrávač, nejlepší v bilanci plus/minus. Odehrál plný počet zápasů. Měl nejvíce střeleckých pokusů v týmu (231, druhý Zajac měl 165). Dal celkem 6 vítězných branek, v čemž byl také nejlepší z Ďáblů. Opět se posouval v historickách tabulkách. Ve svém věku předvádí nemožné. Jednalo se o nejlepší posilu Devils před sezonou.
Statistiky: 82 zápasů, 24 gólů, 43 asistencí, plus/minus 16, 46 trestných minut

Patrik Eliáš: Několik zápasů vinou zranění vynechal. Druhý nejproduktivnější hráč týmu. Dal pouze 18 branek, což je na tohoto elitního forvarda určitě mírné zklamání. I on sám doufá, že v příští sezoně mu to tam bude padat více.
Statistiky: 65 zápasů, 18 gólů, 35 asistencí, plus/minus -4, 30 trestných minut

Travis Zajac: V této sezoně se mu podařilo vstřelit první hattrick. Důležitý hráč hlavně na vhazování. První polovina sezony se mu moc nepovedla, dlouho se trápil. Taktéž by si představoval více vstřelených branek, než 18.
Statistiky: 80 zápasů, 18 gólů, 30 asistencí, plus/minus 3, 28 trestných minut

Adam Henrique: Stejně jako Zajac, i on neměl moc povedenou první polovinu sezony. V té druhé ovšem zářil. Stal se nejlepším střelcem týmu. Platný byl především na oslabení, během nichž dal i tři branky. S úspěšností střelby 18,2% byl druhým nejlepším v týmu (hned po Janssenovi, ten měl ale pouze 11 pokusů, Henrique jich měl 137).
Statistiky: 77 zápasů, 25 gólů, 18 asistencí, plus/minus 3, 20 trestných minut

Michael Ryder: Odehrál plný počet zápasů. Když přišel před sezonou jako volný hráč, čekalo se, že by mohl nastřílet okolo 20 branek. Nakonec zůstal těsně pod tímto číslem. Mnoho fanoušků ale svými výkony poměrně zklamal, jednu dobu dokonce nedal gól více než 20 zápasů za sebou.
Statistiky: 82 zápasů, 18 gólů, 16 asistencí, plus/minus -6, 18 trestných minut

Dainius Zubrus: Společně s Jágrem, Greenem a Ryderem odehrál všech 82 utkání. Opět zářil svou hrou u mantinelů a v osobních soubojích. K tomu všemu přidal 13 branek a stejný počet asistencí.
Statistiky: 82 zápasů, 13 gólů, 13 asistencí, plus/minus 1, 46 trestných minut

Ryane Clowe: Před sezonou přišel jako volný hráč a už v tu dobu se vědělo, že má zdravotní problémy kvůli otřesu mozku. I proto odehrál jen lehce přes polovinu zápasů v sezoně. Možná se od něj čekalo i více.
Statistiky: 43 zápasů, 7 gólů, 19 asistencí, plus/minus -10, 33 trestných minut

Damien Brunner: V přípravě zaujal na zkoušce a podepsal dvouletou smlouvu. První polovina sezony se mu poměrně vydařila, ta druhá už ale byla o poznání horší a tak švýcarský útočník svými výkony spíše zklamal.
Statistiky: 60 zápasů, 11 gólů, 14 asistencí, plus/minus -11, 26 trestných minut

Steve Bernier: Nejčastěji v sezoně nastupoval se svými obvyklými parťáky – s Carterem a Giontou. Jelikož se jedná o člena čtvrté lajny, moc bodů se od něj ani nečeká. Byl ale nejhorší v bilanci plus/minus. Nemá tak za sebou příliš vydařenou sezonu.
Statistiky: 78 zápasů, 3 góly, 9 asistencí, plus/minus -15, 33 trestných minut

Stephen Gionta: Pouze 11 bodů, to určitě není moc pěkné číslo. Platný byl ale především na oslabení a i přes svou malou postavu opět prokázal, že se nebojí přitvrdit.
Statistiky: 66 zápasů, 4 góly, 7 asistencí, plus/minus -8, 18 trestných minut

Ryan Carter: Poslední z takzvané CBGB-Line. Je na tom podobně, jako jeho kolegové. V sezoně se párkrát i popral.
Statistiky: 62 zápasů, 7 gólů, 3 asistence, plus/minus -6, 35 trestných minut

Tuomo Ruutu: V průběhu sezony přišel výměnou za Loktionova. V porovnání s tím, kolik bodů získal Loktionov v Carolině (10), a kolik Ruutu v Devils (8), ještě není takový rozdíl. Ale když vememe, že finský útočník pobírá znatelně vyšší plat (cca o 4 miliony dolarů ročně více) a navíc je starší, nejednalo se o příliš podařenou výměnu.
Statistiky: 19 zápasů, 3 góly, 5 asistencí, plus/minus 1, 10 trestných minut

Reid Boucher: Talentovaný útočník. Několikrát dostal prostor, většinu sezony ale tráví na farmě v Albany. Přesto je v něm určitě potenciál a v budoucnu by mohl být v NHL právoplatným členem třetí, či možná i druhé lajny.
Statistiky: 23 zápasů, 2 góly, 5 asistencí, plus/minus 2, 4 trestné minuty

Cam Janssen: Známý tvrďák, miláček fanoušků. Před touto sezonou měl na svém kontě tři vstřelené branky ze 312 utkání. Po této sezoně už jich má ale šest. Vždy, když byl v sestavě, tvrdě dřel a bojoval – rozdával hity, neváhal se ani poprat – Cam Janssen jak ho známe.
Statistiky: 24 zápasů, 3 góly, 0 asistencí, plus/minus 3, 22 trestných minut

Tim Sestito: Ničím nevynikal, ani toho moc neodehrál. Snaží se, je to bojovník, ale opět nepředvedl nic, čím by zaujal.
Statistiky: 16 zápasů, 0 gólů, 3 asistence, plus/minus 1, 2 trestné minuty

Jacob Josefson: Mladý švédský útočník měl opět mnoho možností se prosadit. Moc toho ovšem nepředvedl a tak už se spekuluje o jeho odchodu do Evropy.
Statistiky: 27 zápasů, 1 gól, 2 asistence, plus/minus 0, 4 trestné minuty

Mattias Tedenby: Měl sice méně možností si zahrát než Josefson, ale přesto se ho týká stejná situace. Hráč spíše do AHL.
Statistiky: 15 zápasů, 1 gól, 0 asistencí, plus/minus -8, 10 trestných minut

Mike Sislo: Daří se mu na farmě v Albany a tak dostal šance i v NHL. Nezklamal, ale nic výrazného nepředvedl.
Statistiky: 14 zápasů, 0 gólů, 0 asistencí, plus/minus -1, 0 trestných minut

Joe Whitney: Nejproduktivnější hráč na farmě, za New Jersey odehrál jediný zápas, a tak ho hodnotit nebudeme.
Statistiky: 1 zápas, 0 gólů, 0 asistencí, plus/minus 0, 0 trestných minut

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?