Peklo / Hlavní zprávy / 27.3.2014 Happy Birthday ve společnosti Ďáblů a Kojotů

27.3.2014 Happy Birthday ve společnosti Ďáblů a Kojotů

Ne vždy se českému fanouškovi podaří podívat se na hokej Devils živě přímo v Prudential Center. Dušan Kmoníček takové štěstí měl a o zážitek se podělil s námi …

Sám nám zaslal tento text:

Mám rád hokej a „hvězdného“ Jardu Jágra. Jsem hokejový fanda nejen proto, že jsem z Pardubic a že jsem v osmdesátkách chodil na gympl do třídy s Dominátorem a seděl s ním celé 3 týdny v lavici.

Moje žena to ví…

“Za 400 yardů (čti Jardů :-) ) se držte vlevo, po 200 yardech odbočte vpravo,” zní mi do uší z navigace, když přejíždíme z New Yorku do New Jersey. Dnes mám totiž narozeniny a JEDU NA ZÁPAS – Devils vs. Coyotes!

Moje žena se usmívá, tajně koupila lístky…

Vyrážíme pěšky do hokejového stánku NJD Prudential Center. Ulicemi se s námi valí první fanoušci, téměř všichni oblečení v ďábelských dresech. Těším se jak malý kluk, že si koupím v shopu Devils Den originální baseballku se znakem. Nákup si užíváme a samozřejmě odcházíme s plnou taškou a navždy se tak připojíme k Jersey’s team. Nafotíme pár momentek u sochy hokejisty před stadionem i pamětních cihliček na chodníku se jmény a vzkazy fanoušků. Hurá na zápas!

Hala je obrovská a nálada fantastická dlouho před zahajovacím buly. V hledišti natěšeně sedíme už dříve a sledujeme rozbruslení. Jarda Jágr si dává na čas, Patrik Eliáš se opakovaně zastavuje na naší straně u hrazení! Škoda, že to nedělá kvůli nám, ale mává na manželku a jejich prcka. Zuřivě máváme, když na led konečně nastoupí Jarda!

Zápas je pro všechny velkou společenskou událostí, skvěle se baví, celé rodiny s dětmi se cpou hamburgery a hlasitě fandí „Let’s go Devils!“. O přestávce pobíhá hledištěm kameraman, a pokud vás vezme do záběru, vrtíte se a tancujete při Get Lucky od Daft Punk a celý stadion tleská a sleduje vás na světelné kostce.

S nadšením hltáme světelnou a ohnivou show – v hlavní roli HOKEJ. „Hokejky“ se na ledě můžou přetrhnout a dřou jako o život. Ten den se na ledě sejde šest Čechů. Proti sobě stojí Jágr, Eliáš a Židlický za NJD a Hanzal, Vrbata a zubní ochranu neustále žvýkající Martin Erat za PHX.

Coyotes jsou úspěšnější a v závěru druhé třetiny vedou 2:0. Časomíra ukazuje 00:00, když se puk překulí do branky. Se zatajeným dechem sleduje celá hala zpomalené video. Gól padne pouhé 0,02 sec (ano vidíte správně – pouhé 2 setiny sekundy) před koncem třetiny! Ďáblové tak snižují na 1:2, to je neskutečné nasazení. Dáváme si obouručného placáka s českým fanouškem sedícím o řadu níž :-)

V poslední třetině vyrovnáváme na 2:2 a všichni nadšeně řveme! No a potom – ostatně jako obvykle v této sezóně – prohrají Ďáblové v nájezdech… smutně sleduji, jak Devils prohrávají i další zápasy a do play-off letos nepostupují.

Sice to zamrzí, ale mně to nevadí. Ten večer se splnil můj hokejový sen, viděl jsem na vlastní oči hrát Jardu Jágra v NHL! To mě už asi nikdy nepotká.

 A pak najednou – čtu článek, ve kterém trenér DeBoer potvrzuje – „Jaromír Jágr podepsal smlouvu na příští sezónu!“

Jsem fanda hokeje, obzvlášť Jardy Jágra a Devils.

Moje žena to ví. Zase se usmívá… ?!

My Dušanovi moc děkujeme za článek, že se s námi podělil o svůj zážitek a zaslal i pár fotografií, které přidáme v následujících dnech.

Poznámka: redakčně upraveno

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?