Peklo / Hlavní zprávy / Larsson by měl zůstat v New Jersey

Larsson by měl zůstat v New Jersey

Agent Adama Larssona prozradil, že švédský bek by měl zůstat v New Jersey a momentálně jedná s Lamoriellem o novém kontraktu.

Na internetu se rozjely spekulace o tom, že Adam Larsson má v plánu se vrátit do Švédska. A měl hrát za Skellefteu. Jeho agent J.P. Barry ale tyto spekulace vyvrátil a řekl, že Larsson má v plánu podepsat novou smlouvu s Devils.

Jeho tříletý nováčkovský kontrakt totiž 1. července vyprší a on by se tak stal chráněným volným hráčem (RFA).

“Komunikujeme s Louem (Lamoriellem) a řešíme, jaká by měla být příští rok jeho role a jak mu to pomůže v rozvoji,” řekl agent Barry deníku The Record. “Nevím odkud se tyto spekulace vzaly.”

Barry zopakoval i to, co řekl Larsson na konci sezony – že chce zůstat v kádru Devils i pro sezonu 2014/2015.

“Mluvil jsem tento týden i s Adamem osobně, takže očekávám, že se to bude rychle vyvíjet,” řekl Barry.

Larsson vinou zranění odehrál půl sezony za Albany a půl sezony za New Jersey. V NHL odehrál celkem 26 duelů s bilancí 1+2 a v AHL 33 duelů s bilancí 3+16.

Larsson tedy zřejmě neodejde, ale Albany už i tak přišlo o dva hráče. Urbom šel do KHL, Pesonen do Švýcarska a Tedenby má namířeno do Lvu Praha.

Urbom a Tedenby se stanou RFA hráči 1. července a Devils si na oba dva budou chtít udržet svá práva.

Urbomova dohoda se Severstalem už byla podepsána, Tedenbyho smlouva se ale zatím ještě dolaďuje. Podle agenta Barryho je dohodě ale už velice blízko. Lev Praha na něj získal nedávno práva od Atlantu Mytishchi.

“Zkusí odehrát rok v Evropě,” řekl Barry o Tedenbym. “Je to rozhodnutí, které chtěl on sám. My cítíme, že to pro jeho vývoj bude lepší. Měl nějaké dobré nabídky a zkusí si takhle odehrát rok a pak uvidíme, jak to půjde.”

Tedenby v minulé sezoně odehrál za New Jersey pouze 15 zápasů s bilancí 1+0. Poté byl přes waivers, odkud si ho nikdo nevybral, poslán do Albany, kde dal devět gólů a přidal třináct asistencí ve 42 zápasech.

To, že odejde do KHL ještě ale neznamená, že jeho kariéra u Devils skončila.

“Uvidíme, čeká ho velká role,” řekl Barry o Tedenbyho nové výzvě. “A taktéž ho dobře zaplatili.”

Lamoriello se nechal slyšet, že oběma hráčům rozumí. Věří, že to bude pozitivní jak pro ně, tak pro Devils.

“Oni jsou chránění volní hráči, my máme jejich práva a do budoucna by to mohlo pomoct jak nám, tak jim,” řekl Lamoriello. “Nekoukám na to negativně. Je to rozhodnutí, které oni učinili. Minulý rok moc nehráli, takže pokud se zlepší, budeme moci práv na ně opět využít.”

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?