Peklo / Hlavní zprávy / Desítka volných hráčů, o které by Devils mohli usilovat

Desítka volných hráčů, o které by Devils mohli usilovat

Sezona 2013/2014 již skončila, a tak se nyní týmy plně soustředí na přípravy na tu další. Na řadě je draft (27. a 28. června ve Philadelphii) a také volní hráči.

Smlouvy vyprší hráčům 1. července. S nechráněnými volnými hráči (tedy UFA) mohou však týmy jednat již od 25. června, nesmí ovšem učinit žádnou nabídku až do začátku července. Poté už mohou posílat návrhy smluv.

Stránka http://njdevilsarmyblog.wordpress.com (známe na Facebooku jako Devils Army Blog) zveřejnila článek o deseti hráčích, o které by mohli mít zájem Devils.

Musíme ale počítat i s tím, že je třeba udělat úpravy ještě ve vlastních řadách. Smlouvu na další sezonu stále nemají Fayne, Larsson, Carter, Gionta, Bernier, Sislo a Josefson.

Týmu zbývá i možnost vykoupit hráče ze smlouvy, a mezi fanoušky se hodně spekuluje o vykoupení Antona Volchenkova, či dokonce kapitána Bryce Salvadora.

Devils Army Blog tak při tvorbě článku přemýšleli i nad tímto a zde je seznam deseti hráčů, který jim z toho vyšel:

Chad Johnson
chad-johnson

S největší pravděpodobností zamíří Martin Brodeur na trh volných hráčů a Cory Schneider tak bude potřebovat nového parťáka. Pokud se Devils nerozhodnou využít jednoho z dvojice, která chytala na farmě (Keith Kinkaid – Scott Wedgewood), budou se muset poohlédnout na trhu volných hráčů. A právě Johnson se nabízí.

Jeho aktuální roční kontrakt s Bostonem byl na 600 tisíc dolarů. Tento velice levný brankář odchytal za Bruins v sezoně 2013/2014 celkem 27 zápasů a s úspěšností 92,5% jistě nezklamal. Předtím odchytal už pouze 10 duelů v NHL za Rangers a Coyotes. Z volných brankářů je to asi nejlepší možnost.

Steve Ott
steve-ott

Bývalý kapitán Buffala by mohl přinést do kabiny Devils i něco navíc – vůdcovství. Od ztrát Pariseho, Kovalchuka a Clarksona ztratili Ďáblové v této oblasti hodně.

A kromě vůdcovství je Ott velmi univerzální útočník – je totiž schopný nastoupit na kterékoliv pozici vepředu. Hraje velmi rád fyzicky a tvrdým stylem. Je skvělý v obranných situacích, tedy na oslabení.

Uplynulá sezona se mu ale nevydařila. Jako kapitán odehrál 59 zápasů za Buffalo, v nichž dal 9 gólů a přidal 11 asistencí. V oblasti +/- měl ale hrozných -26. V Blues měl v této oblasti sice “pouze” -12, ale zase v základní části odehrál celkem 23 zápasů, v nichž pouze třikrát asistoval. V play-off poté v šesti duelech asistoval dvakrát.

Určitě tak bude mít motivaci co napravovat. V NHL odehrál již celkem 736 zápasů (včetně play-off) s bilancí 106+168. Ďáblům by mohl pomoci hlavně svou fyzickou hrou.

David Legwand
david-legwand

Legwand je přesně ten typ útočníka, který by Devils mohli potřebovat. Nejenže sbírá mnoho asistencí, ale je taktéž velice dobrý na vhazování a při oslabení. Ve své 14. sezoně v NHL, kterou odehrál za Nashville a za Detroit posbíral 51 bodů (14+37). Celkem devětkrát v NHL za jednu sezonu nasbíral více než 40 bodů.

33letý centr šel sice po výměně k Red Wings výkonostně dolů, ale potenciál k návratu ke kvalitním výkonům stále má – v Detroitu hrál totiž čtvrtou lajnu a neměl moc prostoru. Díky tomu by možná mohl být i levnější, než jeho aktuální kontrakt na 4,5 milionů dolarů.

Dave Bolland
dave-bolland

Bolland je takovou kombinací Otta a Legwanda. Je to silový útočník, která neváhá rozdat tvrdé hity. Je mu pouze 28 let a už dvakrát vyhrál Stanley Cup (s Chicagem). Navíc má velké zkušenosti z play-off, to loňské dokonce rozhodl vítěznou brankou.

Je ale pravda, že dává málo gólů, což Devils hodně potřebují. Momentálně bere okolo 3,4 milionů dolarů. V Torontu by chtěl zůstat, ale chce otestovat i trh volných hráčů a popřemýšlet o jiných nabídkách.

Celkem nastoupil Bolland v NHL k 355 zápasům v základní části s bilancí 78+102 a v play-off k 67 s bilancí 17+26. Sedm sezon odehrál za Chicago, jednu za Maple Leafs.

Milan Michálek
milan-michalek

Devils nutně potřebují produktivního hráče. A ačkoliv Michálek je spíše průměrným (17+22 v uplynulé sezoně), s tímto by byl v bodování New Jersey šestý. Rozhodně by mohl pomoct i na nájezdy, ve kterých se Ďáblům vůbec nedařilo.

Má i tvrdý styl hry a dobrý forčeking, navíc i přes svojí velikost je velmi rychlý.

V kariéře za Ottawu nebo San Jose odehrál český reprezentant celkem 631 zápasů v základní části (187+207) a 57 v play-off (14+9).

Mike Cammalleri
mike-cammalleri

O Cammallerim se již mluvilo v souvislosti s výměnou k Devils při uzávěrce přestupů. Je to totiž poměrně produktivní útočník (v uplynulé sezoně odehrál za Flames 63 zápasů s bilancí 26+19) a má velmi tvrdou střelu z první.

Je schopný hrát na všech třech pozicích v útoku, ale nejvíce mu vyhovuje levé křídlo. Bohužel je často zraněný, což mu během jeho 12 sezon v NHL (strávených v Montrealu, Los Angeles a Calgary) umožnilo odehrát 669 zápasů v základní části (236+266) a 32 v play-off (17+15).

Radim Vrbata
radim-vrbata

Další český forvard, který by mohl Ďábly hodně zajímat. 33letý křídelník v uplynulé sezoně odehrál za Coyotes 80 zápasů s bilancí 20+31. Není to žádný tvrdý hráč, ale spíše tvůrce hry.

Mezi jeho další přednosti patří to, že je velmi dobrý bruslař a skvělý na oslabení. Již šestkrát v kariéře nasbíral za sezonu alespoň 40 bodů, dvakrát 50 a jednou dokonce 62.

Zřejmě bude požadovat plat okolo 4-5 milionů dolarů. To by ale Devils nemuselo odradit, protože by mohl přinést právě to, co New Jersey chybí.

V NHL odehrál za Avalanche, Hurricanes, Blackhawks, Lightning a Coyotes celkem 828 zápasů s bilancí 221+257.

Jussi Jokinen
jussi-jokinen

Všichni víme, jak na tom Devils byli s nájezdy. Hrozně. Finský útočník je v této oblasti ale specialistou. Navíc může hrát v útoku na všech třech pozicích.

Za Penguins v uplynulé sezoně nasbíral 57 bodů (21+36). Je to ale spíše tvůrce hry. I přesto nasbíral 40 bodů již sedmkrát v kariéře.

Je taktéž velmi dobrý na vhazování. Devils Army Blog to píše jasně: “Devils by byli hloupí, kdyby mu alespoň neposlali nabídku.”

Útočník, který odehrál v NHL celkově 708 zápasů (165+277) by mohl požadovat plat mezi 4-5 miliony dolarů.

Matt Moulson
matt-moulson

Muž cestovatel. I tak by se dal Moulson charakterizovat. V uplynulé sezoně totiž hrál za tři kluby – New York Islanders, Buffalo Sabres a Minnesotu Wild.

Během těchto angažmá nastřádal 51 bodů za 27 gólů a 24 asistencí.

Není to ale příliš rychlý hráč a bude požadovat tak okolo 4-5 milionů dolarů, což asi pro Ďábly zas tak výhodné nebude.

Celkem odehrál v NHL 413 utkání s bilancí 144+137.

Paul Stastny
paul-stastny

Ten bude na trhu volných hráčů zřejmě nejžádanější. Již celkem o 20 týmech se spekuluje, že by měly zájem.

Je to totiž dosti produktivní útočník, který má už ve 28 letech dostatek zkušeností. Je taktéž velmi dobrý na vhazování.

To, že je nejlepším volným hráčem, sám dobře ví a bude tak požadovat plat okolo 5,5 milionů dolarů. Možná i více.

Celkem odehrál Stastny 8 sezon v dresu Avalanche (z toho 6 jako zástupce kapitána). Nastoupil k 560 zápasům, v nichž dal 168 branek a přidal 308 asistencí.

Suma sumárum, Devils budou na trhu volných hráčů zřejmě shánět pouze útočníka, maximálně náhradního brankáře. S obranou jsou Devils spokojení a posílení v těchto řadách se dá očekávat jen v případě skvělé možnosti.

Bude zajímavé to všechno sledovat, to je jisté.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

  1. že by v Devils vznikla česká legie jako kdysi v Pittsburghu? :-)

Ďáble, co na to říkáš...?