Peklo / Hlavní zprávy / Devils zvažují, zda mají někoho vykoupit ze smlouvy

Devils zvažují, zda mají někoho vykoupit ze smlouvy

Generální manažer Lou Lamoriello se nechal slyšet, že vedení momentálně zvažuje, jestli má někoho vykoupit ze smlouvy.

Každý tým v NHL dostal možnost vykoupit dva hráče ze smlouvy, aniž by je musel nadále platit. Tato možnost je dvouletá (roky 2013, 2014). Loni se první “obětí” Devils stal brankář Johan Hedberg.

Druhá oběť by mohla přijít nyní. Mezi fanoušky se nejčastěji spekuluje o dvou obráncích – Anton Volchenkov, kterému z jeho kontraktu zbývají dva roky za 8,5 milionů dolarů, a kapitán Bryce Salvador, jemuž zbývá pouze rok za 3,25 milionů dolarů.

Podle Lamoriella ale to, že o možnosti vykoupení ze smlouvy přemýšlí, nemusí vyloženě znamenat, že k ní dojde.

“To určitě ne,” řekl důrazně GM Devils. “Nepoužijete něco jen pro to, že to můžete použít. Pokud toho využijeme, bude to ze správných důvodů, ale tím neříkám, že tak učiníme.”

Do platového stropu se na příští sezonu počítá Volchenkovovi plat 4,25 milionů dolarů, Salvadorovi 3,167 milionů dolarů.

Včera se týmům zpřístupnila možnost hráče vykoupit ze smlouvy. Budou jí mít až do 30. června, o den později začne totiž trh s volnými hráči.

Loni této možnosti využilo hned několik týmů a ze smlouvy bylo vykoupeno celkem 16 hráčů, včetně Hedberga. Letos se mluví například o Bradu Richardsovi z Rangers.

U Devils je taktéž vše na úrovni spekulací.

“Momentálně se o tom bavíme a zatím jsme neučinili žádná rozhodnutí,” uzavírá Lou Lamoriello.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?