Peklo / Hlavní zprávy / Draft NHL 2014 z pohledu New Jersey Devils

Draft NHL 2014 z pohledu New Jersey Devils

Představujeme vám všechny hráče, které si Devils vybrali na draftu 2014, jenž se konal ve Philadelphii.

První volba – 1. kolo (celkově 30.) – John Quenneville (Brandon Wheat Kings, WHL)
Hráč je představen v tomto článku (po kliknutí se otevře).

Druhá volba – 2. kolo (celkově 41.) – Josh Jacobs (Indiana Ice, USHL)
18letý americký obránce hrál v sezoně 2013/2014 za tým Indiana Ice. V 56 zápasech zaznamenal 23 bodů (5+18) a 46 trestných minut. Účastnil se i All-Star Game v USHL.

V sezoně 2011/2012 byl asistentem kapitána na mládežnické olympiádě. V dresu USA zde zaznamenal tři asistence v šesti zápasech.

Centrální skaut NHL, Greg Rajanen, ho popsal takto: “Je to solidní obránce, spolhelivý jak v obraně tak v útoku. Dobře se pohybuje ve všech směrech a skvěle to umí s pukem. Dobře střílí a skvěle brání s hokejkou.”

Jacobs by měl příští sezonu hrát na univerzitě v Michigan State, ale to není jisté. Jeho práva totiž vlastní klub OHL, Sarnia Sting. A Jacobs se ještě musí poradit s Devils o tom, co bude pro jeho rozvoj nejlepší.

“New Jersey je skvělá organizace,” řekl Jacobs pro deník The Record. “Sledoval jsem je celý život. Vše, co vím je to, že New Jersey Devils jsou skvělou organizací a já jsem šťastný, že mohu být součástí.”

Sám svou hru přirovnal k obránci Chicaga, Brentu Seabrookovi. “Myslím, že jsem schopný hrát ofenzivně. Rád se přidám do útočného tlaku, ale nezapomínám ani bránit. Rád hraji s pukem. Miluji svou schopnost bruslení a rád používám tělo na tvrdé střety.”

Jacobs ale ví, že se má ještě v několika věcech zlepšit.

Třetí volba – 3. kolo (celkově 71.) – Connor Chatham (Plymouth Whalers, OHL)
Americký útočník, rodák z Belleville (Illinois), v minulé sezoně odehrál za Plymouth 54 zápasů s bilancí (13+18).

Sám se popsal jako, “silový velký útočník, který má rád napadání soupeře a souboje u mantinelů.” Tedy podobný styl, který produkovala například čtvrtá lajna Devils (Carter-Gionta-Bernier).

“V den draftu jsem byl hodně nervózní,” prozradil pro deník The Record. “Byl jsem vzhůru od 6 hodin. Jsem rád, že jsem byl draftován.”

“Devils se se mnou už setkali a řekli, že mají zájem. Nebyl jsem si ale do poslední chvíle jistý, kdo mě vybere, ale o nich jsem přemýšlel. Několikrát jsem je viděl hrát. Byli úspěšný tým a já se těším na to, až budu plně jejich součástí,” řekl Chatham nadšeně.

Vyrůstal jako fanoušek St. Louis Blues. Jeho oblíbený hráč byl Brett Hull, nyní to je T.J. Oshie. Svou hru přirovnává ke kapitánovi tohoto týmu, Davidu Backesovi.

Čtvrtá volba – 5. kolo (celkově 131.) – Ryan Rehill (Kamloops Blazers, WHL)
Kanaďan, rodák z Edmontonu, obránce, tvrďák. Takto se dá ve zkratce popsat Ryan Rehill.

Se svou výškou 191 cm a váhou 97 kg hraje rád tvrdě, o čemž vypovídají i jeho statistiky.

Za Blazers v uplynulé sezoně WHL odehrál 72 zápasů jako asistent kapitána. Dal 4 góly, přidal 16 asistencí a měl 182 trestných minut.

V předchozí sezoně (2012/2013) ve 46 zápasech jich měl 104, body poté pouze tři za asistence.

Podle serveru thescoutingreport.com je taktéž velmi spolehlivý hráč.

Pátá volba – 6. kolo (celkově 152.) – Joey Dudek (Kimball Union Academy, USHS)
18letý americký centr byl mezi severoamerickými hokejisty tipován na 109. místo. V lize USHS zaznamenal v uplynulé sezoně 44 bodů (9+35) v pouhých 25 zápasech.

Je přihlášen na univerzitu do Bostonu, ale v příští sezoně má v plánu hrát USHL za Dubuque (kde je hlavním trenérem Matt Shaw, bývalý asistent Petera DeBoera v New Jersey).

Jedním z jeho trenérů byl dříve Bobby Carpenter. Tedy útočník, který odehrál celkem 6 sezon za Devils (1993-1999). Lamoriello ale prý s Carpenterem o Dudkovi před draftem nemluvil.

Dudek svou hru popsal následovně: “Rád usnadňuji práci spoluhráčům. Jsem týmový hráč. Rád se pohybuji v ofenzivě, ale umím i bránit.”

Den draftu nazval jako “doposud nejlepší ve svém životě.” Oslava draftování se svými rodiči pro něj bude nezapomenutelný zážitek.

Jeho otec Joe se taktéž prosadil ve sportu – ale v americkém fotbalu. Do NHL se ovšem pořádně ani nepodíval, i přesto ho Joey uznává. “Chci jen udělat jméno v jiném sportu, než otec,” řekl.

Šesté volba – 6. kolo (celkově 161.) – Brandon Baddock (Edmonton Oil Kings, WHL)
Poslední volbou Ďáblů na draftu 2014 se stal tento kanadský levý křídelník a centr. Na loňském draftu si ho nikdo nevybral, tentokráte po něm sáhli Devils.

Za Edmonton Oil Kings odehrál ve WHL již celkem 116 utkání v základní části. Během nich dal 13 branek a přidal 15 asistencí, nasbíral k tomu 201 trestných minut. V play-off poté nastoupil 35krát s bilancí 1+1 a 18 trestnými minutami.

V uplynulé sezoně se pral celkem desetkrát, v té předchozí pětkrát.


Baddockova bitka z 19.2.2014 proti Devanu Fafardovi

Manažer Lou Lamoriello byl s draftovanými hráči spokojen.

“Když jsem viděl to nadšení našich skautů, měl jsem z toho dobrý pocit,” řekl. “Získali jsme i některé velmi silné hráče.”

Téměř všechny z draftu a několik ostatních uvidí při tzv. “prospect campu”, který se koná od 13. do 18. července v Prudential Center. Pouze ti, kteří jdou na univerzitu, nemusí dorazit. Ti by si to totiž museli sami zaplatit, takže záleží pouze na jejich rozhodnutí.

My samozřejmě všem draftovaným přejeme, aby se v budoucnosti prosadili do NHL a úspěšně bojovali v dresu New Jersey Devils! :)

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?