Peklo / Hlavní zprávy / První volba Devils v draftu 2014 – John Quenneville

První volba Devils v draftu 2014 – John Quenneville

Devils zachovávají rodinnou tradici a v draftu 2014 si opět vybrali hráče, jehož otec již v této slavné soutěži působil.

Před dvěma lety byl vybrán Stefan Matteau, syn Stephana Matteaua, který odehrál 16 sezon v NHL za týmy jako Flames, Hawks, Rangers, Blues, Sharks či Panthers. Loni byl vybrán Anthony Brodeur, jehož otce představovat nemusíme. No a tento rok byl vybrán John Quenneville, který je v příbuzenském vztahu se současným trenérem Hawks – Joelem Quennevillem. Joel není jediným příbuzným působícím v NHL, jeho strýcem je  totiž Johnny Boychuk, obránce Bostonu Bruins.

No a teď už k samotnému šťastlivci. John je kanadský útočník, narozený 16. dubna 1996 v Sherwood Parku. Svoji významnější část hokejové kariéry zahájil v roce 2009 v soutěži Alberta Major Bantam Hockey League. Alberta je kanadská provincie, ve které vyrůstal a hrál zde za své rodné město – Sherwood Park Flyers. Při svém debutu v této juniorské soutěži si v 29 zápasech připsal hezkých 30 bodů (15+15). Poté se stěhoval do týmu Southgate Lions, hrající stejnou soutěž a zde se mu dařilo ještě lépe. V 33 zápasech nastřádal 75 bodů (35+40). Po těchto dobrých výsledcích již na další sezonu putoval do mužské AMHL (Alberta Men’s Hockey League). Zde v 30 zápasech nasbíral 33 bodů (15+18) a další 3 body nasbíral v playoff za dva góly a asistenci.

No a v sezoně 12/13 jej už čekalo angažmá ve známé WHL. Zde válčil za Brandon Wheat Kings a v 47 zápasech nasbíral 19 bodů (8+11) a poprvé si také zahrál na světovém šampionátu sedmnáctek – tady se ale ve čtyřech zápasech bodově neprosadil. I tuto sezonu hrál ve stejném týmu, ale výsledky byly podstatně lepší, než v premiérové sezoně v WHL. Letos si v 61 zápasech připsal 58 bodů (25+33). V playoff si v 9 zápasech připsal dalších 13 bodů (5+8). Tím se stal 4. nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Na šampionátu osmnáctek v 7 zápasech vstřelil gól a jednou nahrával.

Pro tým Wheat Kings je to dobrá zpráva – podruhé za sebou byl totiž hráč z jejich týmu draftován. Loni se jím na 15. místě stal Ryan Pulock. Toho si vybrali Isles a Pulock i nadále zatím působí s Quennevillem v Brandonu.

Sám John byl velmi rád, že může následovat svého bratra, který byl vybrán loni v 7. kole Columbusem. Sám pak řekl:

Jsem obrovsky šťastný. Vím jak moc šťastná je moje rodina. O tomhle dni jsem snil velmi dlouho.

Devils v této volbě spatřuje hráče, který se svými parametry a stylem hry blíží Adamu Henriquovi. David Conte, skaut Devils, se k tomuto hráči vyjádřil následovně:

Jsme spokojení, vybrali jsme si velmi kompletního hráče, který má velký potenciál. Hraje v hokejovém městě, v Brandonu s perfektním zázemím a kvalitním trenérem Kellym McCrimmonem, což také potvrzuje řada kvalitních hráčů, kteří z tohoto týmu vzešli před ním. Jsme optimističtí a věříme, že to bude pro Devils užitečné a pozitivní.

John na zmiňovaném mistrovství 18tek získal bronzové medaile. V roce 2011 získal zlato s s výběrem 16tek s týmem Alberty na turnaji západní Kanady. David Gregory, ústřední postava skautingu NHL, se k tomuto hráči vyjádřil následovně:

Jeví se jako profesionál a je to dříč. Je velmi rychlý a dobře ovládá puk. Rád bych u něj viděl trochu více důrazu, ale líbí se mi jeho styl hry a to, jak si dokáže najít volný prostor a také jeho schopnost přihrávat.

My tedy doufáme, že si Devils vybrali dobře a přejeme si, aby se maximálně splnila podobnost, kterou skauti vidí v Adamu Henriqueovi a aby byl třeba ještě lepší! :)


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?