Peklo / Hlavní zprávy / Devils kvalifikovali téměř všechny RFA hráče

Devils kvalifikovali téměř všechny RFA hráče

Ďáblové před chvílí oznámili, kteří RFA hráči obdrželi/neobdrželi kvalifikační nabídku.

Kvalifikační nabídku obdrželi tito hráči:
Adam Larsson, Jacob Josefson, Brandon Burlon, Eric Gelinas, Alexander Urbom, David Wohlberg, Scott Timmins, Mattias Tedenby, Maxime Clermont, Harri Pesonen a Keith Kinkaid.

Kvalifikační nabídku neobdrželi tito hráči:
Harry Young a Riley Boychuk.

Co to vůbec kvalifikační nabídka je?
Jedná se o nabídku pro RFA hráče. Když mu jí tým pošle a on jí přijme, tak to znamená, že se dohodl na nové roční smlouvě, jejíž plat je vypočítán podle předchozího platu (hráči do 660 tisíc dolarů budou mít plat ve výši 110% tohoto výdělku, hráči mezi 660 tisíci a 1 milionem 105% výdělku a hráči s vyšším platem 100% výdělku).
Poté tým vlastní na hráče exkluzivní právo po dobu 7 dní. Pokud během nich žádný jiný tým nepošle nabídku, tak zůstane v týmu, kde byl. Pokud ale někdo pošle nabídku, tak jeho aktuální tým má možnost jí dorovnat. Pokud jí dorovná, tak v týmu logicky zůstává, pokud ne, tak odchází do jiného týmu a za určitých podmínek může celek, který ho vlastnil, dostat i kompenzaci v podobě voleb v draftu.

Tedenby, Pesonen i Urbom dostali kvalifikační nabídku, ačkoliv jsou na odchodu (nebo již opustili) NHL. Tým si chtěl ale udržet práva na tyto hráče, a to mu zajistí právě tato kvalifikační nabídka (Pesonen odešel do Švýcarska, Urbom do KHL, kam plánuje jít i Tedenby).

Odešli tedy pouze dva hráči – obránce Harry Young, který by ale s Albany měl podepsat AHL kontrakt, takže v týmu zůstane, nebude už ovšem patřit New Jersey; a útočník Riley Boychuk, jenž v sezoně 2013/2014 odehrál za Albany 18 duelů po příchodu z Buffala (výměna za Tallindera).

Lamoriello se taktéž vyjádřil k vykoupení Volchenkova. Řekl, že se jednalo o velmi těžké rozhodnutí, ale hlavním důvodem byly finance – tým nyní bude mít pod platovým stropem téměř 14 milionů dolarů na to, aby sehnal pomoc do útoku. Před vykoupením se ale snažil ruského obránce vyměnit, s tím ale neuspěl.

Dále se generální manažer Devils nechal slyšet, že dělá vše pro to, aby udržel v týmu Faynea, Giontu a Cartera. Berniera by si také rád ponechal.

O všem budeme nadále informovat.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?