Peklo / Hlavní zprávy / Scott Clemmensen se vrací do brankoviště Devils

Scott Clemmensen se vrací do brankoviště Devils

V roce 2001 zde započal svoji kariéru, a po letech se do stejného brankoviště opět vrací a je připraven převzít roli dvojky za Cory Schneiderem. V souvislosti s tímto, jsou pravděpodobně dny Martina Brodeura v New Jersey, sečteny. Nyní ale zpět ke Clemmensenovi.

Scott byl draftován v roce 1997 právě Devils až v 8. kole, celkově jako 215. Dlouhé 4 roky mu trvalo, než se poprvé propracoval do brankoviště v NHL. V sezoně 2001/2002 však odchytal pouze 2 zápasy, zbytek strávil v Albany. Podobný scénář měly i další sezony. V roce 2007 byl vytrejdován do Toronto, kde ale taktéž většinu času trávil v AHL s týmem Marlies. Za rok se vrátil zpět do New Jersey a už dostal mnohem větší porci zápasů, než byl dosud zvyklý. V sezoně 2008/2009 odchytal rovných 40 zápasů se slušnou statistikou obdržených branek 2,39 na zápas.

Rok na to se stěhoval na slunnou Floridu, kde setrval až do dnešních dnů. Ani zde však nebyl jedničkou a dělal dvojku Luongovi, Vokounovi nebo Theodorovi.

Dnes se tak vrací do týmu, kde započal svoji kariéru. Jeho smlouva je jednoletá, dvoucestná. Platové podmínky zatím nejsou známy.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?