Peklo / Hlavní zprávy / Cammalleri: “Ďáblům chci pomoct do play-off”

Cammalleri: “Ďáblům chci pomoct do play-off”

Rozhovor s Mikem Cammallerim a Louem Lamoriellem po příchodu tohoto bývalého útočníka Calgary.

Mike Cammalleri se ke konci června rozhodoval, zda prodlouží s Flames anebo zkusí trh s volnými hráči. Nakonec si vybral druhou možnost.

“A od té doby jsem se začal soustředit na New Jersey,” prozradil deníku The Record.

Při draftu ve Philadelphii se sešel s manažerem Louem Lamoriellem a předběžně se domluvili na smlouvě. Ta nakonec byla pětiletá v hodnotě 25 milionů dolarů.

“Věděl toho o Devils hodně,” byl překvapený Lamoriello. “Věděl toho více, než jsem si dokázal představit, a to hlavně díky tomu, že hrál se Scottem Gomezem a Brianem Giontou.”

“Měl jsem možnost se sejít s panem Lamoriellem o víkendu a pak jsem cítil, že by to pro mě v New Jersey Devils mohla být skvělá příležitost, a to z několika důvodů,” řekl Cammalleri. “Chtěl jsem být součástí toho všeho tady, co bylo a co jsem sledoval.”

Není žádným tajemstvím, že se ho Lamoriello snažil získat už před uzávěrkou přestupů v minulé sezoně. Tehdy ale neuspěl, Flames se totiž snažili tohoto útočníka udržet.

“Sledovali jsme ho delší dobu a tak o něm víme opravdu hodně,” řekl manažer Devils.

“Už více než dva roky jsem slýchal o jejich zájmu,” uznal Cammalleri. “Myslím, že sem zapadnu. Myslím, že to pomůže jak klubu, tak mně. To, co sem mohu přinést je něco, co by mohlo pomoci celému celku.”

Cammalleri se pětiletou nabídkou od Ďáblů cítil být poctěn. Navíc věří, že z Devils může být opět tým do play-off.

“Možná tu minulý rok takový úspěch nebyl, ale já věřím, že další rok se to může povést,” řekl. “Chci pomoci Ďáblům dostat se do play-off a pak v boji o Stanley Cup. Něco podobného se letos povedlo Rangers. Pokud dáte dohromady dobrý tým a budete hrát to, co chcete, máte šanci dosáhnout mnoha věcí. Jsem si jistý, že zápasy Devils-Rangers budou hodně zábavné.”

32letý Kanaďan je taktéž velmi užitečným hráčem pro play-off. Odehrál zde celkem 32 utkání a dal v nich 17 branek a přidal 15 asistencí, dohromady tedy 32 bodů.

Rodák z Richmond Hill (Ontario) dal v minulé sezoně za Calgary v 63 zápasech celkem 26 gólů. Alespoň 20 branek vstřelil již v šesti sezonách. Dvakrát už dokonce překonal hranici 30 branek, jeho maximem je 39 ze sezony 2008/2009 v Calgary.

Velká smlouva od Devils ho ale pod žádný tlak nedostane, ačkoliv ví, že se od něj čekají góly.

“Necítím to tak, že by mě to mělo dostat pod tlak,” řekl s klidem. “Mojí prací bude, abych byl nejlepším hráčem a spoluhráčem. Ať už budu dávat góly nebo ne. Pokud budeme vyhrávat zápasy, tak budeme všichni spokojení.”

Cammalleri už si stihl promluvit i s trenérem Peterem DeBoerem. V kádru Devils mnoho lidí nezná, jen trochu zná brankáře Coryho Schneidera, s kterým pracuje jako zástupce komise NHLPA.

“Vím, že tu máme kluka z Michiganu v obraně (Jona Merrilla – Cammalleri byl totiž na univerzitě v Michiganu), ale moc ho neznám,” řekla čerstvá posila Ďáblů. “Ale seznámíme se rychle.”

Cammalleri se těší, že si v jednom týmu zahraje s Jaromírem Jágrem.

“(Bývalý spoluhráč u Flames) Jaroma Iginla mi zavolal s gratulacemi a řekl, ‘Hustý, že si zahraješ s Jágrem,'” prozradil Cammalleri. “Je to legenda této hry, to je jisté. Nevím, jestli s ním budu hrát v lajně, to vše záleží na trenérech. Ale ať už budu hrát kdekoliv, tak budu bojovat. Udělám vše pro to, abych týmu pomohl.”

Ďáblům by mohl trochu pomoci i v nájezdech. V nich ve své kariéře má bilanci 11 proměněných ze 41 pokusů.

“Vím, že je to v minulé sezoně sráželo,” řekl o bilanci Devils v nájezdech. “Myslím si ale, že to je věc, na které se dá zapracovat. Já na tom také budu pracovat, abych mohl týmu pomoci takto vyhrávat zápasy.”

Sám ví, že ve Východní konferenci bude méně cestovat.

“Přemýšlel jsem o tom. Nevím, proč je to důležité, ale přemýšlel jsem o tom. Vyrůstal jsem v okolí Toronta, stejně jako má žena. Trávíme zde letní dovolené. Mám rodinu – dceru a další dítě na cestě – takže jsem o tom cestování přemýšlel. Nevím, jak moc to vše ovlivní, ale přemýšlel jsem nad tím.”

My Mikeovi přejeme, ať se mu v New Jersey daří a zároveň doufáme, že týmu maximálně pomůže minimálně do play-off!

 

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Jeden komentář

  1. Ať si kdo chce co chce říká, 5 milionů ročně na 5 let je absolutně příšerná nabídka. No nic, letos jsme vyplatili Volchenkova, proč bychom za rok, za dva nemohli vyplatit Cammalleriho. :-)

    Tenhle nákup se fakt nepovedl. :-)

Ďáble, co na to říkáš...?