Peklo / Hlavní zprávy / Devils byli první den trhu s volnými hráči aktivní

Devils byli první den trhu s volnými hráči aktivní

Trh s volnými hráči začal a Ďáblové hned první den byli velmi aktivní.

Mark Fayne
Toto byla první zpráva, jednalo se ovšem o odchod. O Faynea měl Lamoriello zájem, ale již dříve avizoval, že na něj Devils asi nebudou mít peníze. Nakonec se upsal Olejářům z Edmontonu na čtyři roky za za 14 milionů dolarů (3,5 ročně).

“My jsme mu poslali nabídku, o které jsme mysleli, že je pro něj dobrá. On se ale rozhodl jinak a my mu přejeme hodně štěstí,” řekl Lamoriello deníku The Record.

Mike Cammalleri
Zde se jednalo o první posílení. Cammalleri přišel z Calgary a dohodl se na pětileté smlouvě, kdy si každý rok vydělá 5 milionů dolarů. Nechal se slyšet, že s Lamoriellem mluvil již o víkendu a zájem Devils se mu velice líbil.

Ďáblové o něj projevovali zájem už v sezoně 2013/2014 v době uzávěrky přestupů, ale nyní ho získali jako volného hráče. “Devils určitě pomůže, ale nejsem si jistý ohledně té částky. Občas ale musíte někomu zapatit hodně,” řekl reportér Tom Gulitti.

Martin Havlát
Poté, co byl vykoupen San Jose ze smlouvy, si začal hledat nové angažmá. A šanci mu nabídli Ďáblové – a to na rok za 1,5 milionů dolarů.

“V českém národním týmu měli dobrou spolupráci, a tak by jim to mohlo sedět,” řekl Lamoriello o něm a o Eliášovi. Sám Eliáš poté řekl: “Doufám, že bude opět tím hráčem, jakým byl, a že já mu k tomu dopomůžu.”

Steve Bernier
Bernier prodloužil s Ďábly smlouvu o jeden rok za 600 tisíc dolarů. “Chvilku trvalo, než jsem dostal nabídku, ale nyní jsem za ní rád,” řekl bezprostředně po podpisu. “Znám Jersey, znám trenéry, znám tu všechno, a tak to pro mě byla jednoduchá volba.”

Nadšený byl také z podpisu Cammalleriho a Havláta. “Chceme dávat více gólů a tito dva již prokázali, že to umí, takže si myslím, že to je pro Devils zatím dobrý den,” řekl a zároveň dodal, že doufá v udržení Cartera s Giontou.

Stephen Gionta
A krátce na to se Bernierovi přání z poloviny splnilo! Stephen Gionta se totiž s Ďábly dohodl na nové smlouvě. Délka 2 roky, plat 850 tisíc dolarů ročně. “Jsem opravdu nadšený! Chtěl jsem zde zůstat a jsem rád, že jsme se domluvili,” řekl sám Stephen Gionta.

Na smlouvě se prý s Lamoriellem domluvili již v pondělí a v úterý se jednalo už jen o formalitu. Tím pádem z lajny “CBGB” chybí už pouze podpis Ryana Cartera.

Scott Clemmensen
Návrat k Ďáblům! Clemmensen se po několika sezonách vrátil tam, kde už dříve působil. Bude zde bojovat s Keithem Kinkaidem o roli náhradníka za Corym Schneiderem. “Můj agent mluvil s několika týmy, ale New Jersey bylo tím týmem, kam jsem chtěl jít,” řekl Clemmensen po podepsání ročního dvoucestného kontraktu. “V úterý už jsme pouze doladili detaily.”

Uznává také, že bude zvláštní být v New Jersey bez přítomnosti Martina Brodeura. Díky příchodu Clemmensena to totiž vypadá, že Martyho dny s Ďábly byly sečteny. Dále Clemmensen dodal, že se snažil přemluvit kamaráda Briana Giontu, aby přišel k Devils. “Chtěli jsme tu být všichni tři kamarádi spolu (Clemmensen si je blízký jak s Brianem, tak se Stephenem Giontou). Ale Brian se rozhodl pro to, co pro něj bylo nejlepší a za to jsem rád. Aspoň že tu bude Stephen.”

Přestupová aktivita Devils stále ještě nekončí, v dalších dnech se dají očekávat další podpisy smluv! Sledujte náš web :-)

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?