Peklo / Hlavní zprávy / Kemp mladíků 2014

Kemp mladíků 2014

V uplynulých dnech probíhal v táboře Ďáblů kemp mladíků, kteří dostali možnost ukázat, co v nich je a někteří třeba dostanou možnost poprat se i o místo v hlavním týmu.

Den první

Kemp začal v pondělí 14. 7. v AmeriHealth Pavilion. První den dopoledne proběhl trénink. Odpoledne pak proběhla cvičení 3 na 3 po 40 minutách. Zde se nejlépe prosadil Reece Scarlet s dvěma góly za bílý tým a dvěma góly Matt Lorito za červený tým. Bílý tým celkově zvítězil 11-8. Za bílý tým střídavě chytali Jeremy Brodeur a Scott Wedgewood, za červený pak Charlie Finn a Anthony Brodeur. Lajny nastupovali proti sobě následovně:

Coleman, Matteau, Miles Wood (White) vs. Boucher, Jacobs, Faust (Red)

Pietila, Quenneville, Chatham (White) vs. Severson, Rosenthal, Dudek (Red)

Ambrosia, Hartnett, William Brodeur (White) vs. Baddock, Lorito, Hart (Red)

Johnson, Murphy, Needham (White) vs. Mauermann, Faille, Lipsbergs (Red)

Scarlett, Santini, Kujawinski (White) vs. Tyler Wood, Johnston, Rehill (Red)

Tréninků se účastnil všichni hráče, kromě drobně zraněných Curtise Gediga a Brandona Shea.

Den druhý

Zde se opět zapojili oba odpočívající – Gedig i Shea. Do nováčkovského kempu se také připojil dvacetiletý Myles Bell, který v minulé sezoně utrpěl zranění kolena, ale kemp naštěstí stihl. V minulé sezoně, kdy válčil za Kelownu (WHL), nasbíral v 69 zápasech krásných 77 bodů (42+35). Umístil se cv celkovém bodování soutěže na 8. místě a výrazně pomohl svému týmu k prvenství v základní sezoně. Trénink byl rozdělen opět na obě části.

První části se účastnili:

Brankáři: Anthony Brodeur, Scott Wedgewood

Útočníci: Graham Black, Ben Thomson, Connor Chatham, Blake Coleman, Ben Johnson, Joey Dudek, Stefan Matteau, Reid Boucher, Ryan Kujawinski, Blake Pietila, Myles Bell, Miles Wood, Brandon Baddock, John Quenneville

Obránci: Steven Santini, Josh Jacobs, Ryan Rehill, Reece Scarlett, Raman Hrabarenka, Seth Helgeson,Damon Severson

Druhé části se účastnili:

Brankáři: Jeremy Brodeur, Charlie Finn

Útočníci: Jayden Hart, Matt Lorito, Eric Faille, William Brodeur, Ross Mauermann, Matt Needham, Roberts Lipsbergs, Michael Ambrosia, Ryan Rosenthal, Tom Hartnett, Brandon Shea

Obránci: Joe Faust, Tyler Wood, Curtis Gedig, Ryan Johnston

Den třetí

Dnes se mladí Ďáblové poprvé dočkali plnohodnotného zápasu 5 na 5, který nakonec vyhráli červení na nájezdy 3-2. Po první třetině bylo skóre vyrovnané 1-1, po druhé třetině 2-2 a tak rozhodovali nájezdy, kde červení dominovali, když proměnili 6 nájezdů z 8, bílý proměnili pouze 2 nájezdy.

Anthony Brodeur a Charlie Finn hájili branku červených a Scott Wedgewood a Jeremy Brodeur branku bílých. Skóre otevřela první volba draftu – John Quenneville, když se trefil hned po 24 vteřinách. Dále se ještě gólově prosadili Ben Thompson, Miles Wood a Tom Hartnett.  Dvěma tvrdými hity se blýsknul například obránce Steven Santini.

Gól Milese Wooda

Gól Bena Thompsona

Tvrdé hity Stevena Santiniho

‘Spin-o-rama’ v podání Blakea Colemana

Den čtvrtý

Čtvrtý den byl rozdělen na dopolední a odpolední trénink. Dopoledního tréninku se účastnili:

Brankáři: Anthony Brodeur, Charlie Finn

Obránci: Seth Helgeson, Reece Scarlett, Joe Faust, Ryan Rehill, Damon Severson

Útočníci: Brandon Baddock, Eric Faille, Matt Needham, Blake Coleman, Graham Black, Stefan Matteau, Ben Thomson, Blake Pietila, Tom Hartnett, Ben Johnson, Roberts Lipsbergs, Darcy Murphy

Odpoledního tréninku se účastnili:

Brankáři: Jeremy Brodeur, Scott Wedgewood

Obránci: Josh Jacobs, Steven Santini, Curtis Gedig, Tyler Wood, Ryan Johnston, Raman Hrabarenka

Útočníci: Miles Wood, Ross Mauermann, Michael Ambrosia, John Quenneville, Ryan Rosenthal, Joey Dudek, Matt Lorito, Connor Chatham, Reid Boucher, William Brodeur, Myles Bell

Den pátý

Pátečním dnem se tréninkový kemp uzavřel závěrečnou bitvou, kterou ovládl bílý tým nad červeným v poměru 6-3. Dvakrát se prosadili Reid Boucher a Matt Lorito, Joey Dudek si připsal 3 asistence.

Po první třetině vedli bílí již 3-0, když se trefili zmínění Boucher a 2x Lorito. Reece Scarlett v závěru druhé třetiny snížil na 3-1. Ještě ve druhé třetině si však bílí vzali zpět 3brankový náskok gólem Johnstona. Ve třetí třetině pak červení zabrali a góly Seversona a Baddocka snížili na 4-3. V čase 2:38 však opět udeřili bílí, když se po vyhraném vhazování Dudeka trefil Michael Ambrosia. Do prázdné brány pak pojistil vítězství bílých svým druhým gólem Boucher.

Závěrečná bitva 5. dne

Jak si vedla rodina Brodeurů v minulé sezoně?

Velkou zajímavostí určitě bylo, že se na soupisce objevilo 3x jméno Brodeur. K Anthony Brodeurovi, ďábelské 7. volbě loňského draftu, se letos přidali i jeho dva bratři – 17letá dvojčata Jeremy a William.

Statistiky Anthonyho minulou sezonu v Gatineau (QMJHL) nebyly úplně oslnivé. Z 25 zápasů bylo 13 vítězných, 10 proher a 2 remízy s 2,9 obdržených gólů na zápas. Na druhou stranu vytvořil ligový rekord, kdy 194 minut a 28 vteřin neobdržel gól.

Bratr Jeremy, který je taktéž gólmanem,  v minulé sezoně hájil bránu Shattuck St. Mary’s (USHS) a odehrál 26 zápasů a 22 z toho vyhrál. Pro zajímavost, stejným týmem prošli například také Zach Parise, Sidney Crosby, Jonathan Toews nebo Kyle Okposo. Od příští sezony povýší a bude hrát v OHL za Oshawa Generals.

Druhé dvojče, William, však otce v nenásleduje. Je to útočník Shattucku v NLHL. V minulé sezoně nasbíral v 46 zápasech celkem 32 bodů (10+22).

Kompletní sestava nováčkovského kempu pro rok 2014

Brankáři: Anthony Brodeur, Jeremy Brodeur, Charlie Finn, Scott Wedgewood

Obránci: Joe Faust, Curtis Gedig, Seth Helgeson, Raman Hrabarenka, Josh Jacobs, Ryan Johnston, Ryan Rehill, Steven Santini, Reece Scarlett, Damon Severson, Tyler Wood

Útočníci: Michael Ambrosia, Brandon Baddock, Myles Bell, Graham Black, Reid Boucher, William Brodeur, Connor Chatham, Blake Coleman, Joey Dudek, Eric Faille, Jayden Hart, Tom Hartnett, Ben Johnson, Ryan Kujawinski, Roberts Lipsbergs, Matt Lorito, Stefan Matteau, Ross Mauermann, Darcy Murphy, Matt Needham,Blake Pietila, John Quenneville, Ryan Rosenthal, Brandon Shea, Ben Thomson, Miles Wood

Kempu se tedy účastní všechny letošní volby v draftu John Quenneville, Josh Jacobs, Connor Chatham, Ryan Rehill, Joey Dudek a Brandon Baddock.

Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …