Peklo / Hlavní zprávy / Andy Greene podepsal s Ďábly novou smlouvu!

Andy Greene podepsal s Ďábly novou smlouvu!

Obránce Andy Greene prodloužil s New Jersey Devils svou smlouvu o pět let. Ročně si přijde na 5 milionů dolarů.

31letý rodák z Trentonu bude i nadále působit v organizaci Devils. Tomuto obránci měla po nadcházející sezoně vypršet čtyřletá smlouva na 12 milionů dolarů, součástí níž byla dohoda, že v sezoně 2014/2015 bude pobírat plat 3,5 milionů dolarů.

Manažer Lou Lamoriello ale před chvílí ukončil tiskovou konferenci, na které oznámil, že se dohodli na novém, několikaletém kontraktu. Žádné jeho podrobnosti nebyly delší dobu zveřejněny. Až později vylezlou na povrch, že se jedná o pětiletý kontrakt na 5 milionů dolarů. Kontrakt by měl taktéž obsahovat i klauzuli o nevyměnitelnosti.

Greenea čeká již 9. sezona v dresu Devils. Poslední dvě působil dokonce jako jeden z asistentů kapitána.

V uplynulé sezoně strávil Andy v průměru na ledě nejvíce času ze všech hráčů Devils, a to 24 minut a 34 sekund na zápas. Odehrál všech 82 zápasů s bilancí 8+24.

S Lamoriellem údajně na nové smlouvě jednal již od začátku července, ale jelikož se 12. července ženil, jednání se trochu zbrzdila.

“Bylo pro nás důležité, abychom s ním podepsali dlouholetý kontrakt,” řekl manažer Lamoriello. “V nejdůležitějších situacích tráví na ledě nejvíce minut. Jeho vůdcovství je neocenitelné.”

Chválou nešetří ani trenér Peter DeBoer: “Podle mě je naším nejdůležitějším hráčem, vzhledem k tomu, jak odehrál každý zápas, kolik minut v nich zahrál. A to jsme toho po něm požadovali opravdu hodně. S pukem nechybuje. Vždy se rozhodne správně. Vždy bude na správném místě. To je neuvěřitelná kvalita, trenéři to takhle milují.”

Dále Lamoriello na tiskové konferenci oznámil, že se klub stále snaží dohodnout na novém kontraktu s Ryanem Carterem a Ericem Gelinasem, jenž jsou momentálně volnými hráči. Ohledně těchto dvou ale není nic nového.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?