Peklo / Hlavní zprávy / Rok pod novými majiteli – Josh Harris a David Blitzer

Rok pod novými majiteli – Josh Harris a David Blitzer

Je to rok od té doby, kdy Ďáblové získali dva nové majitele – Joshe Harrise a Davida Blitzera. Jaká je momentální situace a jaká byla při jejich příchodu?

Když před rokem majitelé basketbalového týmu Philadelphia 76ers Joshua Harris a David Blitzer kupovali klub New Jersey Devils, situace byla špatná. Organizace byla ve velkých finančních problémech, což ale oba dva věděli.

“Abych byl upřímný, situace mimo led byla opravdu ve velkých potížích,” řekl Harris deníku The Star-Ledger.

Organizace na tom byla opravdu špatně. Soudní pře, nezaplacené dluhy, …

“Někteří lidé říkali, ‘Už tři roky mi nezaplatili,'” prozradil Blitzer. “A to je šokující. Jsme v byznysu a komunitě naprosto čestní lidé, takže když se někdo ukáže a řekne vám to, opravdu vás to šokuje, abych byl upřímný.”

Tak přesně na tomto bodu v minulém srpnu Harris a Blitzer začali.  Už jen svými plány to dotáhli daleko – mnozí je totiž považují za lidi, kteří mají největší vliv na sport v New Jersey. A to nejen díky vylepšení zmíněné finanční stránky, ale i kvůli vizím do budoucna.

Co všechno už Harris s Blitzerem za jeden rok dokázali?
1) Stabilizovat finanční stránku, a to hlavně díky Scottu O’Neillovi (ředitel obdchodní společnosti) a Hughovi Weberovi (prezident byznysových operací), se kterými najali více než 80 nových zaměstnanců, aby navýšili příjmy.
2) Změnit téměř vše ohledně Prudential Center, od mnoho potřebného vylepšení občerstvení až po předělání zábavy pro fanoušky během zápasů a vylepšení tréninkových center.
3) Přemluvit generálního manažera Loua Lamoriella k najmutí analytika Sunnyho Mehty (bývalého profesionálního hráče pokeru), jenž se bude zabývat statistikami.
4) Napravit nepříliš dobré vztahy s vedením města Newark.
5) Investovat do města – například dostavení hotelu Indigo na Broad Street.

“Nepostavíte nebo nevylepšíte Newark za jeden den,” poznamenal Blitzer. “Začínáme na spodní úrovni, a já jen mohu doufat, že v následujících letech uvidíte určitý progres. Je to velmi důležité pro tým, pro arénu a pro celé město.”

Pro fanoušky, které zajímá jen jediné, a to vyhrávání, je toto všechno ale samozřejmě vedlejší. Devils nepostoupili do play-off a to bylo velké zklamání.

“Sezona byla zklamáním,” řekl Harris. “Byl jsem nespokojený. Nelíbilo se mi, že jsem sledoval play-off v televizi. Chtěl jsem být v play-off. Nebylo mi to jedno. Ale zároveň vím, že i dobří lidé a dobrý systém mohou mít špatné roky, takže se stále soustředíme na to, aby úspěch přišel v budoucnu na delší dobu.”

Noví majitelé si o práci Loua Lamoriella zatím myslí, že “Je skvělý v tom, co dělá,” ale uvidíme, jak tomu bude, kdyby Ďáblové o play-off přišli třetí sezonu za sebou.

Řekněme to takhle: Tito muži nejsou zvyklí na neúspěch. Harris minulý rok sám vydělal 397 milionů dolarů během jeho každodenní práce (řízení podniku Apollo Global Management) a navýšil podle Forbesu svůj majetek na 2,5 bilionů dolarů.

Čísla Blitzera bohužel nejsou přístupná. Jinak pracuje jako výkonný pracovník v soukromé akciové společnosti Blackstone Group.

Co kdyby tým, který ve své historii vyhrál tři Stanley Cupy, prostě nevydělával? Co kdyby to byl špatný obchod pro Harrise s Blitzerem? To si zatím nechtějí připouštět.

Je těžké myslet si, že neví co dělají. Společně před několika lety koupili basketbalový tým 76ers za 280 milinů dolarů, o tři roky později stál jiný tým v NBA (Clippers) až 2 biliony dolarů. V tomto ohledu tak koupili tým ze stejné ligy za výrazně nižší částku.

I přesto vznikají pochyby a najdou se ti, kteří si myslí, že koupit Devils nebyl dobrý nápad.

“To mi ale nevadí,” řekl Harris o pochybách jiných. “Jsem rád, že někteří pochybují. Rád jim to totiž vyvrátím. Rád totiž vložím energii do toho, abych dokázal, že to je jinak. Když jsem koupil New Jersey, tak jsem měl veškerou sebedůvěru v tom, že toto je a bude velmi dobrá investice.”

Během této sezony přijde velmi těžká práce. Investice už se totiž musí začít pomalu vracet. Mohou tak být Ďáblové opět vítězi jak na ledě, tak mimo něj? Harris a Blitzer věří, že ano!

INFO: Článek je volným překladem článku od Stevea Politiho z deníku The Star-Ledger.

Autor Michal Belšán

Dlouholetý fanoušek Devils, správce FB stránky a šéfredaktor webu.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?