Peklo / Binghamton Devils / Hedberg trenérem brankářů u Albany Devils

Hedberg trenérem brankářů u Albany Devils

Farma New Jersey Devils z Albany má nového kouče gólmanů. Osobou, která se bude o gólmany na farmě starat, bude bývalý hráč Devils Johan Hedberg.

Bývalý švédský gólman Ďáblů ukončil kariéru minulou sezónu a poté se posunul do pozice skauta klubu. Po roce si vyzkouší v organizaci zase trochu jinou roli, bude pomáhat na farmě Devils v Albany gólmanům s rozvojem jejich schopností. “Těším se na to,” řekl Hedberg.

“Loňský rok jsem si jako skaut klubu užíval, ale je pravda, že mi možná trochu chyběla ta atmosféra kolem týmu. Mám raději ten pocit, když jsem s hráči každý den v kontaktu a jsme všichni společně součástí jednoho týmu,” dodal.

“David Caruso, který tady působil předchozí dva roky a odváděl skvělou práci, musel skončit, protože měl i nějaké další povinnosti. Nakonec to dopadlo tak, že se mě Lou (Lamoriello) zeptal, jestli by se mi chtělo po něm převzít štafetu a já řekl ‘Ano’ a velice se na tuhle novou zkušenost těším,” doplnil Hedberg svoji výpověď ohledně nové práce. 

Johan Hedberg skončil s hokejem 4. července 2013, kdy mu vypršel kontrakt s Devils a ještě k tomu klub na draftu v domácí hale získal jako pojistku za Brodeura mladšího Coryho Schneidera. Brankář, jenž 3 roky kryl záda právě Martinu Brodeurovi, se tedy ujal funkce skauta jak pro New Jersey, tak i pro Albany.

Hedberg však ještě do branky jednou naskočil, stalo se to letos v únoru, maskovaná dvojice Kinkaid – Clermont totiž nebyla kvůli zranění k dispozici a někdo jejich místo obsadit musel. Zkušený brankář věří, že mu 12 odehraných sezón v NHL i loňská funkce skauta pomůže ve zvládnutí nového postu. 

zdroj: Blog Fire & Ice

zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin

Autor Tadeáš Mima

Fanoušek brněnského sportu, fotbalistů Arsenalu a samozřejmě i Ďáblů. Člen redakce www.ceskyflorbal.cz a www.onlajny.com.

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?