Peklo / Novinky z NHL / Panthers podepsali jedničku letošního draftu

Panthers podepsali jedničku letošního draftu

Zástupci Floridy Panthers a obránce Aaron Ekblad se dohodli na vstupním tříletém kontraktu pro tohoto mladíka.

Aaron Ekblad je 18letá jednička draftu roku 2014, kterou si vybrali Panteři z Floridy a vědí proč. V tomto mladíkovi totiž dřímá velký potenciál – v uplynulé sezoně OHL (Ontario Hockey League) se stal nejlépe střílejícím obráncem a zároveň byl vyhlášen jako nejlepší obránce soutěže.

Aaron válčil v uplynulé sezoně jako kapitán za Barrie Colts, se kterými se probojoval do semifinále konference. Celkově nasbíral 53 bodů za 23 gólů a 20 asistencí. V play – off svému týmu pomohl ještě dalšími dvěma góly a čtyřmi asistencemi.

“Velmi se těšíme z přítomnosti Aarona. Je velmi talentovaný, silný, chytrý a tvrdě pracující obránce, který je připraven udělat další krok ve své profesionální kariéře. Těšíme se, až budeme sledovat jeho rozvoj v kempu a v přípravných zápasech.”

generální manažer Panthers Dale Tallon

Ještě jako 17letý reprezentoval Kanadu na světovém šampionátu juniorů 2014, kde si připsal gól a asistenci. V roce 2013 dovedl jako kapitán kanadský výběr do 18 let na memoriálu Ivana Hlinky ke zlatým medailím. Ekblad také absolvoval letní juniorský kemp kanadského výběru, který proběhl minulý měsíc.

Jen pro zajímavost, stejným týmem jako Aaron, prošli například naši Jan Bulis, Martin Škoula, nebo třeba bývalý hráč NHL Shayne Corson.


Autor Nieds

Ďábel, fanoušek, správce webu a občasný redaktor...

Čtěte také

Zdravý Krejčí je připravený vlétnout do sezony, i s novými spoluhráči

Před šesti týdny se Krejčímu narodila první dcerka Elina. Naštěstí pro Bruins, nebyla to jediná věc, která se u Davida změnila. Devětadvacetiletý centr, jemuž začíná první rok šestileté smlouvy na 43,5 milionu dolarů, se uzdravil a je připraven. Loni odehrál jen 47 utkání, Bruins uniklo poprvé za 8 let play off.

Ďáble, co na to říkáš...?