Peklo / Hlavní zprávy / Scott Gomez na zkoušku u Devils

Scott Gomez na zkoušku u Devils

Scott Gomez, dříve hráč Montrealu, bude uchazečem o pozici v sestavě New Jersey.

Vyzkouší si zámořský předsezónní kemp. Peteru DeBoerovi se bude hlásit 18. září právě na „ďábelském“ kempu.
Gomez byl vybrán v 1. kole draftu v roce 1998 celkově na 27. místě. Byl členem týmu Devils v jeho nejúspěšnějších letech na přelomu tisíciletí, tedy 2000 a 2003. Podepsáním sedmileté smlouvy za 51,5 milionů dolarů v roce 2007 s New York Rangers, na sebe vzal velkou zodpovědnost, kterou nedokázal plnit. Po vyplacení ze smlouvy u NYR jen paběrkoval. Nyní se ale naskytla příležitost pomoc New Jersey do play off a jak sám říká Gomez: „Měl jsem i další nabídky a příležitosti jít třeba do televize apod. Ale já si řekl NE! Pořád mám co dokazovat a stále chci hrát.“

Gomez byl vyměněn v roce 2009 k Habs, kteří využili klauzuli o vykoupitelnosti v jeho smlouvě (2013). Poslední sezonu Gomez strávil na Floridě, dal 2 góly a získal 12 kanadských bodů ve 46 zápasech. „Ať už z jakéhokoli důvodu minulá sezona mi nevyšla,“ říká Gomez. Měl jsem i další nabídky z jiných týmů, ale já a můj agent jsme šli za generálním manažerem Lou Lamoriellem a já řekl jen, „dejte mi příležitost zapadnout do týmu.” Chvíli jsme samozřejmě mluvili o mé budoucnosti a Lou chtěl vědět, kde jsem byl, a já mu na to povídám. „Chci zpět. Stále sem patřím. Je to „furt“ ve mně. Nikdo nedopsal můj příběh v NHL. Mám hodně co dokazovat.” Lou reagoval tak, že mu dal zkušební kontrakt, teď je mojí prací donutit ho, aby si mě nechal v týmu.

V nováčkovské sezoně 1999/2000 nastřílel Gomez 19 gólů a přidal 51 asistencí, na jejím konci na něj čekala na slavnostním galavečeru Calder trophy pro nejlepšího nováčka. Scotty a já jsme se párkrát potkali a on stále touží hrát a rád by to zkusil. “Povzbudil jsem ho, že jestli je to co chce dělat, bude mu dána každá příležitost,” ujistil všechny Lamoriello.

Každý z vás si jistě položí otázku, jestli Scotty nezapomněl hrát hokej, respektive neztratil sebevědomí a motivaci. Jenže to nikdo neví. Všichni se můžou jen domnívat a doufat, že si rozpomene na zlatá léta v New Jersey, která mu tak pomohla ke skvělé smlouvě. Je tedy jeho trápení a paběrkování skutečně konec? Bude sbírat body jako dřív? Bude důležitou součástí Devils, nebo bude hrát jen „druhé housle?“ Na tyto odpovědi může odpovědět jen on sám jediný a to už zanedlouho v nové sezoně, která začne už 8. října, pro Ďábly 9. duelem s Flyers.


zdroj: nhl.com/ice

zdroj obrázku: nhl.com

článek je volným překladem z webu nhl.com s úpravami a vlastním závěrem autora

Autor Volfik

Jan Volf - redaktor webu a fanoušek Devils, zároveň velký fanda hokeje. Pracuje pro weby onlajny.com a HC Sparta Praha (hcsparta.cz)

Čtěte také

Tašky jsou sbalené, začíná nová sezona pro akademiky

S příchodem nového školního roku, budou univerzitní kampusy brzy plné studentů a 1. října začne vysokoškolská hokejová sezóna (NCAA). Deset členů organizace z New Jersey Devils se bude připravovat na svou univerzitní hokejovou sezónu, konferenční soutěž začne 28. října. Několik hráčů se vrací, někteří mění školu a dva začínají svůj úplně první ročník na vysoké …

Ďáble, co na to říkáš...?